VG Yeni başlayanlar Bölümüne hoş geldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. dedex55

dedex55 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum

2. Pier

Pier Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hala cevap bekliyorum..

3. tribio

tribio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilo aldıktan sonra mı verdikten sonra mı

Arkadaşlar bir sorum olucak.Yaklasık 1 hafta önce uzun bir aradan sonra spora başladım.Biraz yağlanmalar oldu haliyle.Şimdi kendime program çıkarttım hem beslenme hemde çalısma.Ama beslenme programımda günde 122 gr protein var geri kalan 78 gr mı da protein tozlarından almam gerektiğini söylüyor hocamız(yoplam günlük 200 gr olmalıymıs).Ben daha fazla kilo almak istemiyorum yani yağlarımdan kurtulup kasa çevirmek istiyorum.Acaba kilomu arttırıp daha sonra ileride diet yapmam mı mantıklı_? yoksa kilo verip yağları attıktan sonra mı kas yapılanmasına gitmeliyim_?Nasıl bir çalışma yapmalıyım.Üstadlardan yardım rica ediyorum.

4. grandor

grandor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    hocalarım abilerim ben vg ye yeniden baslıcam önceden aralıklı 2 ay fln gitmiştim benim kilo sorunum var true mass bana agır gelirmi ?

5. farfaraway

farfaraway Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba, iyi bir site, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. ilk mesajımı yazıyorum. Ben başlamayı düşünenlerdenim.

Vücut geliştirmeye başlamadım ama spor yapıyorum haftanın 3 günü 1 saat ortalama 800 1000 m yüzüyorum. vücut geliştirmeye de başlayabilirdim ama şimdilik yüzmeyi seçtim bir süre sonrada vücut geliştirmeye başlamak istiyorum.

yüzmeyi seçmemin nedeni. şimdilik sadece vücudumu şekile sokmak istiyorum, abartılı bir şişme kas istemiyorum. ama ilerde hafifte olsa kaslı olmak isterim tabii.

ilk sorum şu an vücut geliştirme yapmadığım için herhangi bir vücut geliştirme diyeti yapmama gerek yok sanırım 62 kiloyum başlamadan önce kilo alma maksadıyla sordum.

asıl konumuza gelirsek
    şu an 62 kiloyum göbek dışında her hangi bir yağlanma yok. ama bizim korkulu rüyamız göbekte bariz bir yağlanma var malesef.
    az yağlı yiğerek bol protein ve karbonhidtratla beslenerek ve artı yüzme ve mekik hareketleriyle bu göbek ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulmam mümkün mü. ???

''evet acemice sorular sormuş olabilirim bilgisizliğime verin forumu her gün okumaya özen gösteriyorum ilerde daha da bilgili olucağız inş. şimdiden teşekkürler''

6. ktl007

ktl007 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen Adayı
    Yer:
    İzmir
    Merhaba.Ben de bu gün başladım.Kollarım çok ağrıyor :D Protein tozu olarak salondaki çocuk Weider Whey önerdi 2.5 kg si 235 TL.Siz hangi protein tozunu önerirsiniz?2 ayda iyi bir vücuda kavuşabilmek için.Şu an 1.80 boy 62 kg yim ?

7. vgdciadayı

vgdciadayı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba flexor hocam.yazdığın şeyler için çok saol ama ne yalan söyliyim anlamıyorum.spor salonuna gitmiyorum evde mekik dumbell çalışıyorum .bütün gün boşum .pratik şeyler söylermisin ne yapmalıyım şunu da söyliyim boyum 1.64 kilom 67 yağları nası eritecez hocam yardım :)

8. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba,benim yaşım 15 boy:1.84 kilo:57 çok zayıfım ve kilo alarak kas yapmak istiyorum ama salona gitmiyorum.kendimce evde dambıllarımla ve yayımla mekik şınav vs yapıorum düzenli bi şekilde.kilo almak için ne kadar kalorili şeyler yesemde çok fazla kilo alamadım.karbonhidrat tozu kullanmayı düşünüyorum,acaba yaşımla ilgili bi engel yada sıkıntı yaratır mı? ve bana uygun ne önerirsiniz hocam?Şimdiden teşekkürler.

9. Ali_Aslan

Ali_Aslan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam Merhabar.
    VG ye 1 buçuk ay önce başladım.
    Başlangıç değerleri:
    Boy:1,72 Kilo:56
    Şu anki değerlerim:
    Boy:1,72 Kilo:63

Vaktim olmadığı için herhangi bir spor salonuna gidemiyorum. Sabah-Akşam çalışıyorum.Sabahları 10 dk. Akşamları 30 dk. Sadece göğüs ve omuz çalışıyorum. Bu çalışmayı hergün düzenli yapıyorum.
    Birde iki gün önce ON Seriouss Mass 2,7 kğ ve QNT 9000 aminoasit aldım.
    Ne yapmam gerek önerilerinizi bekliyorum.

10. bozocan

bozocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba...

ben evimde sistem kurarak ağırlık çalışmak istiyorum...

bana bir hoca lazım? şöyle ki;

nasıl bir sistem almalıyım? hangi programla çalışmalıyım?beslenmem nasıl olmalı?

bu konuda bana yardımcı olacak ehl-i bir kişi bana özel mesaj atabilir mi?

11. serapy

serapy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende yeni başlamayı düşünüyorum hem kilo almak hemde kas geliştirmek istiyorum spor kluplerinde ne tür hareketler yapılıyo yani hiç bilgim yok 157 boyundayım 47 kiloyum fakat başlamam doğru mudur? gerçekten faydasını görür müyüm? spor a başladığımda nelerden başlıyorum ne kadar sürüyo ve beslenmede farklılıklar oluyor mu?

12. serapy

serapy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

selam bnde yeni başlamayı düşünüyorum forumları takip ediyorum sürekli ama cevap bulamadım liko almak içinde özel prog.lar vamı? spora yazılmayı düşünüyorum kilo problemi yaparlar mı?46 kilyum sağlıklı kilo almak istiyorum kaslarımı geliştiemek ve daha güzel vücuda ulaşmak istiyorum neler yapmalıyım?

13. onurpx

onurpx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merabalar.ben 16 yaşındayım evde vucut çalışıcam basket oynuyorum yaşıtlarıma göre biraz daha büyük gösteriyorum boy:1.84 Kilo:82-84 felan evde vuvut çalışam yeni başlayanlar için olan programa göre ama kilo alırmıyım diye tereddüt ediyorum sonra vucudum güzel gozukur mu diye cunku 80 kusur kıloyum hem kilo vericem hemde evde body yapcam sizin tavsiyeleriniz nelerdir ögrenebilir miyim?

14. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba
    boyum 1.75
    kilom 72

5 gün antrenman yapıyorum ve kendimce bir diyet uyguluyorum
    Kilo vermek ve vucudumu şekillendirmek amacım

kafama takılan ise şu yağ yakıcı kullanmak istiyorum çünkü cardio da daha iyi sonuçlar almak istiyorum, fakat yağ yakıcılarla ilgili pek bilgim yok ilgili bölümüde inceledim ama yeterli düzeyde bilgi edinemedim sizce denemelimiyim ve nelere dikkat etmeliyim

15. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük çalışmanla cardioyu harmanlarsanda sonuç alabilirsin. İlla yağ yakıcı kullanıcam diyorsan sana kalmış :)

Sigmσ bunu beğendi.
  16. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    açıkcası sonuç alıyorum yaklaşık 5 kilo(75tim) verdim fakat şu var ki yağları eritmek kas kaybetmemek istiyorum ve eger zararsızsa kullanmak yararlı olur diye düşünüyorum ama pek bir bilgim yok bu ürünler hakkında bilgi edinmek istiyor yorumlarını merak ediyorum

17. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    detaylı araştırmak lazım biri diyor zararlı biri diyor birşey olmaz :)

Sigmσ bunu beğendi.
  18. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    çok araştırdım senin dediğin sonuca ulaştım çok karışık bilgiler var oyüzden burda kullanmış olan arkadaşlara sorayım dedim Alpay senden başka kimse ilgilenmedi :D

19. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    :D :D
    En önemli şey sağlık , bir arkadaşım kullandı kilo vermek için düzenli kardio da yapıyordu ama bi değişiklik olmadı tabi üründen ürüne değişiyor olabilir yağ yakıcılar işe yaramaz demek istemiyorum :lol:

20. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    iki kutu aldım bakalım denerim 3 ay sonra bakarım duruma göre devam ya da tamam :D

bench_O

Sayfayı Paylaş