Vücut Geliştirmenin Boya Etkisi (Yaş 14)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BugraCavkaytar tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Öncelikle merhaba.Ben 14 yaşındayım.Vücut geliştirmeyi ilk olarak 2012 yazında 1 ay kadar yaptım.Sonra 2013 şubat-mart ayında hafif ağırlık yüksek cardio ağırlıklı çalıştım.2012 yazında boyum 1.69 du şimdi ise 1.75.70 kilodan 61 kiloya düştüm marttan bu yana 4 kilo aldım ve 65 kiloyum şu an.Salonda boyu 1.88 olan bi abim squat büyüme hormonunu ve testosteronu arttırır demişti ama pek güvenemedim.

Yüksek ağırlığa girmezsem (+70 kg) ve squat,bacak press ve omuz press yani omuriliğe ve eklemlere baskı yapan hareketleri yapmazsam boy uzamasına olumsuz bir etkisi olur mu ?

Teşekkürler.

2. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Yardımcı olabilecek ?

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle belirteyim yazacaklarım sadece mantığım ve araştırmalarım dahilindeki bilgiler. Profesyonelce değil.

Şimdi boy genetiktir. Annen ve babanın boy ortalamasına +13 cm ekle. Bu senin max. boyun olacaktır. (İstisnaları bilmem) Ayrıca boy uzamasını direkt etkileyen kemik yapısıdır. Bu nedenle her gıdadan her vitamin, minerali alman gereklidir. Yani beslenmeyle doğru orantılıdır. Boy uzatma egzersizleri bana göre hikaye.. Örneğin kişinin boy ortalaması genetiğine göre normal değildir, bu nedenle bu egzersizler onun normal boyuna ulaşmasına yardım edebilir. Yalnız keyfi boy uzaması varsa yani uzamayacak boyun uzaması gibi bi durum söz konusu değildir.
    Squad hareketi bildiğim kadarıyla bacakla itme hareketi. Bu boy uzamasına engel oluyor diye duyumlar almıştım. Her kim söylemişse seni keklemiş demek yerine sana anlatmak istediği şekilde anlatamamış diyeyim..

BugraCavkaytar bunu beğendi.
  4. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    E tamam iyi güzel büyüme hormonunu arttırır da bu hormon kemiklere mi gider yoksa kaslara mı?

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT

Sayfayı Paylaş