Vücut geliştirerek boy uzatabilir miyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve daracablack tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. daracablack

daracablack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar

Bu hafta bodye ve kardiyoya başladım. Boyum 1.68 kilom 68 ve yaşımda 18. Açıkcası çok berbat bir fiziğim var. Boyumu en azından 1.73 yapmak istiyorum son 4 yılda hiç uzamadım lise başında birden boy attım ve kaldım. Sizce hangi program ile boy uzatabilirim ? Dipnot : 1 barfiks dahi çekemiyorum.

2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Boyın uzar mı bilmem ama kesinlikle daha iyi bir fizik elde edersin ki bu da boy problemini fazla kafana takmamana yardımcı olur

3. Esqualee

Esqualee Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya, Turkey
    Boyun kisa olduğu için daha kolay vücut yaparsin

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. snowword68

snowword68 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Asılı kal boy uzatma egzersizleri var onlara bir bak derim

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    4 yıldır uzamadigina göre alırız plağı kapanmis. Çeşitli egzersizler yaparak 1-2 cm en falls uzarsın bence

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Alırız epifiz olacaktı telden yazınca böyle oluyor

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. daracablack

daracablack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    14 yaşında da epifiz plağı kapanmazki ama

8. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Eve bi tane barfiks demiri al kapıya tak o kapının önünden her geçerken bir tane yapmaya çalış 1-2 ayda rahat 10-20 barfiks çekersin aynı zamanda boy uzaması için bol bol somon balığının siyah etini yemeni tavsiye ederim

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Gdamn

Gdamn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Dostum merhaba,boy sorununu bende yaşıyordum 2 seneye kadar,lise 2'deyken boyum 1.72 idi.kilom 84 civarındaydı ve tüm kilom yağlardan geliyordu.kilomdan çok boyuma takmıştım,boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyordum,her gün bir şeyler araştırıyordum,ama çaresi gerçekten spormuş,doktorum sporu önerdi ve egzersiz listesi hazırladı,ve boyum inanılmaz derecede uzadı şuan boyum 1.86 hatta spor salonunda mezura ile ölçünce 1.88 çıktı,artık boy ile ilgili hiç bir takıntım kalmadı,hatta halen daha uzuyorum,şunu da söyleyeyim genetiğim uzun boylu bir aile'den gelmiyor,babam çok uzun değilmiş ve şuan hem anne hem baba tarafındaki bütün aile fertlerinden uzunum,kendi genimi yarattım :D

OdellBeckhamJr bunu beğendi.
  10. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Böyle diyince merak ettim bende lise 3. Sınıfım 1.72 boy. Bu egzersizleri söyler misin bize?

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Gdamn

Gdamn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki söylerim kardeşim,şimdi temel bilgilerden bahsedeyim;
    Kas yapmak boy uzamasına engel midir ?
    Şimdi şöyle bir gerçek var kas kemiği tutar evet ama kemikler ortadan uzamazlar başın'dan ve sonun'dan uzar yani eklemlerin oradan,eklem bölgesindeki kaslar kemiğe yapışık değildir,kaslar ile kemik arasında sıkı bağ (tendon) vardır.İsterseniz domuz gibi kas yapın tendon'larınız yeterince gevşek ise uzarsınız tabi bu belirli bir yaş aralığı için geçerli.
    En önemli şeylerden biriside uyku.Zaten belirli bir yaş aralığında büyüme hormonu salgılıyoruz oda geç yattığımız ve erken kalktığımız için doğru salgılanmıyor heba oluyor,şimdi eskiye bakınca cidden en fazla 6 saat uyurdum bunun içinde çok pişmanım.
    Gelelim kendimce en önemli kritere beslenme,protein alımı çok önemli'ki zaten proteini yeteri kadar alıyorsunuzdur,ama süt ürünlerinden gelen proteinler dahada önemli,süt ürünlerini arttırmak en bilindik ve en etkili yoldur üstelik zor bir şey yada pahalı bir şeyde değil,bunu asla göz ardı etmeyin,birde ben günde bir yemek kaşığı susam yerdim,sanırsam oda kalsiyumu yüksek bir besin,yazıyordu uyguladım hiç sorgulamadım.Birde doymuş yağ içeren yiyecekleri tamamen kesin.
    Sporda ise ''Çoklu Eklem Hareketleri''ni yaptım,bu hareketleri her yerden bulabilirsiniz,birde ağır hareketlerle çalışmadım buda eklemleri zorlamamak aksine gevşetmek içindi.
    Günde 1000 ip atlamak zorundasınız,ama şimdi yalan olmasın ben 700'ü zor çıkarıyordum ama 1000 ide tamamladığım günler nihayetinde geldi,bu arada 1000'i güne yayabilirsiniz.
    Her akşam yatmadan ve her sabah kalktıktan sonra esneme hareketi yapmak zorundasınız. Bunları asla es geçmeyin.
    Ve son olarak öyle sandalyede koltuk'ta ağa gibi paşa gibi bel bükmeyeceksiniz,dik oturmak
    zorundasınız.
    Şimdi gelelim en iki temel harekete;
    Köprü:
    Süper Kobra:
    Bu iki hareket temeldir,her biri sabah ve akşam yapmak zorundasınız,süreleri ise her biri 30 saniye olmakla beraber 4 kere yapılır.
    Diğer bilindik gerilme-esneme hareketleri ;
    En güzel bu resimde gösterilmiş,dediğim gibi bu hareketleri'de sabah ve akşam yapacaksınız.

Evet dostlar ben harfiyen uydum,işimi'de gördü,eğer'ki sizde boyunuzun uzamasını istiyorsanız harfiyen uyacaksınız.
    Ben boy konusunda inanılmaz sıkıntılar çektim ama allah'a bin şükür bir derdim kalmadı,umarım yardımcı olabilmişimdir aklınıza bir şey takılırsa muhakkak sorun,bu konuyu sonradan okuyanda illaki olur inşallah onlara'da yardımcı olurum...:)

Ozan_G bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş