vücut ağrıları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve helof tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    ben 1994 doğumluyum boyum yaklaşık 1.64 ve 49 kiloyum ama gerçekten çok fazla kas yapım var özellikle kolumda ve karnımda arkadaşlarım çok şaşırıyorlar nasıl yaptığımı bilmiyorum hiç bir ağırlık kaldırmadım ama günde en az 4 saat futbol oynuyorum neyse asıl sormak istediğim yeni yeni ağırlık kaldırmaya başladım 5kg olarak 2 dumbell kullanyorum düzensiz bir şekilde yapıyorum mesela hergün farklı saat,ayrıca hiç set yapmıyorum sadece 20 kere kaldırıp bırakıyorum farklı günler farklı yerlerim ağrıyo sizce neden olabilir zorladığım için mi yoksa düzensiz yaptığım için mi,iyi dinlenmediğim içinmi,zayıf olduğum için mi ya da herangi başka bişeyden dolayı mı? cevap verirseniz sevinirim yanlış yolda gitmek istemiyorum ayrıca şunu söylemeliyim ki kilo almaya çalışıyorum ve bu 10. günüm yaklaşık 2 kilo aldım 2-3 saat ara ile az olsa da birşeyler yemeye çalışıyorum yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Bu spor için çok gençsin sabret biraz...

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ekim 2008
  3. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    tamam da ben 4-5 yaşında çok kaslı ç**uklar gördüm bir ingiliz kanalında teleizyona çıkmışlardı yani ben yaşımın çok erken olduğunu pek düşünmüorum zaten profesyonel olarak yapmıyorum evde kendim basit bir şekilde yapıyorum.dumbell ile falan yada mekik,şınav,barfiks... gibi... yani boya pek etkisi olan şeyler yapmıyorum(dumbell ı oturarak kaldırıyorum) ve dumell ın boya kötü etkisi olduğu bile kanıtlanmış değil yazın google a herkez farklı şeyler diyor dumbell ile ilgili :)

arkadaşlar muhakkak bir nedeni vardır bilen yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ekim 2008
  4. RUNTIME ERROR

RUNTIME ERROR Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci(Bilgisayar Mühendisliği)
    Yer:
    Ankara
    Yaşın ve eline aldığın ağırlıklar bence uygun.Yalnız bu ağırlıkları her gün aynı saatte ve küçük setler halinde kullanırsan faydasını görürsün.önemli olan düzen ve genetik yatkınlık.Benim de başladığım yaş 16 ama genetik yatkınlığım olduğu için çevremde bu yaşta steroidmi kullanıyorsun tarzı tepkiler almıştım arkadaşlarım bana HULK der mesela.Vücudunun yapısı atletik ve genetik yatkınlığın varsa iyi bir düzenle ve"küçük ağırlıklarla" temelini atabilirsin.Bir sürü püf noktaları var sitede araştır.BEnim aklıma gelen ilk püf noktası hızlı kaldır yavaş indir kuralı. Daha fazlasını sitede bulabilirsin. Ayrıca ingilizcen varsa www.exrx.net çok yararlı olur.

Vücut ağrılarında şunu söyleyebilirm;ilk 2 hafta normal olarak değerlendirilir bu zayıf olduğun için olabilir ve kaslarında alışık değil ağırlıklara.Ama 2 haftadan sonra devam ederse bırak.
    Diğer sebebi ısınmadan ağırlık çalışırsan kasları zedelersin bu da çok felaket ağrı yapar özellikle pectoralislerinde(göğüs).
    Son nokta vücut geliştirmeye baş koyarsan futbolu unut.5 dakikadan sonra nefes kalmaz sende.Tercih çok önemli kas yapmakmı futbol oynamakmı?İşte burada yaş önemli oluyor arkadaşım...
    Başarılar...

Son düzenleme: 13 Ekim 2008
    helof bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş