Vücut ağırlığı ile şınav çekmek ile 10 kilo ağırlık yeleği ile şınav çekmek arasında..?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Atsizat tarafından 1 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut ağırlığı ile şınav çekmek ile 10 kilo ağırlık yeleği ile şınav çekmek arasında fazla bir fark olur mu?

Vücut ağırlığı ile ilk setde 45 tane şınav çekebiliyorum. 10 kilo ağırlık yeleği alsam bu sayıda çok fazla bir düşüş olur mu? 10 kilo ağırlık yeleği ne kadar bir fark yaratır? Bu konuda tecrübesi olanlar yanıtlayabilir mi? Çok bir fark yaratır mı bunu merak ediyorum? Eğer fazla bir fark yaratmıyorsa almayacağım. Vücut ağırlı ile şınav çekmeye devam edeceğim.

2. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Ekstra ağırlıkla daha fazla hacim kazanırsın. Standart şınav ise kuvvet+dayanıklılık verir hacimden ziyade. Ben standardı tavsiye ederim.

3. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ama 10 kilo fazla bir fark yaratır mı ki onu soruyorum? Şimdi vücut ağırlık ile 45 tekrar yapıyorum. 10 kilo ağırlık ile tekrar sayısı gene yüksek olur mu acaba? Ne kadar fark olur acaba. 10 kilo fazla bir fark yaratmaz gibi geliyor bana. Eğer bir fark yaratacaksa, alayım.

Son düzenleme: 1 Aralık 2016
  4. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    muhtemelen ortalama 10-15 tekrar daha az çekersin, kendi üzerimde ve bir kaç arkadaş üzerinde tecrübe edindiğim kadarıyla 10-15 tekrar düşüyor o kadar.

Atsizat bunu beğendi.
  5. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    O halde 10 kilo almaya değmez :D

6. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrar sayın tabi ki düşer. Ben standart 60 çekebilirken sırtıma 60 kilo alınca 1 tane anca çekebiliyordum 2'nciyi denemiyordum bile.

7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    45 tekrar yerine 30 tekrar yapmak bir fark yaratmaz diye dedim benim. Tekrar sayısı 10-15'e falan düşmeyecek sanıyorum.

Son düzenleme: 2 Aralık 2016
  8. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Fark illa ki olur. Sen hacim mi istiyorsun yoksa dayanıklılık mı ona karar ver bence.

9. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kas gelişimi istiyorum işte :D

Göğüs için evde dambıl bench press yapıyorum ama şınavla da ekstra destek vermek istiyorum. Ama tekrar sayısı çok olunca kas gelişimine bir katkısı olmuyor sanki :D

Son düzenleme: 2 Aralık 2016
  10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    20 kg ya kadar çıkan ağırlık yelekleri var ondan alırsan daha uzun vadeli olur,veya sana daha öncede bahsettiğim iki sandalye yönetiminide yapabilirsin
    kas gelişimi istiyorsan daha çok tekrar değil daha az tekrarın sana faydası olacak o sebeple tekrar sayısının düşmesine üzülme aksine sevin
    hem şınavda,hem barfkis de, hem squatta ekstra ağırlık demek bu zaten evde spor yaptığın için senin için önemli bir aksesuar

11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dips yapsana, evdeki dumbell press ten ee sınavdan da daha iyi göğüs gelişimi sağlar. Bench dips değil ama.. Parklarda falan varsa yapabilirsin

Sayfayı Paylaş