Uzun Aradan Sonra Tekrar Başlayacağım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve vinnie_47 tarafından 30 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. vinnie_47

vinnie_47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar.

Yaklaşık bir senedir takviye kullanmadan spor yapıyorum. Salonda hocamın bana yazdığı ve benim kuvvet antrenmanı olsun istediğim programları uyguladım. Amacım vücudum güzel görünsün ya da fit olayım değil kaldırabildiğim maksimum ağırlığı kaldırmak ve güçlenmekti. Bu şekilde bir sene kadar çalıştım ve iyi aşamalar kaydettim. Fakat an itibariyle yaklaşık iki haftadır gidemiyorum. Muhtemelen bu önümüzdeki hafta (sınav haftam) ile beraber üç veya dört haftaya çıkacak. Haliyle çok gerilemiş olacağım.

Benim tecrübeli üyelere sormak istediğim problemime gelecek olursam; tekrar başlayacağım fakat bu sefer bazı şeylerde değişiklik yapmak istiyorum. Hedefim yine kaldırdığım maksimum ağırlığı arttırmak ve bunun yanında daha iri görünmek. Bu yüzden kreatin ve mass gainer kullanmak istiyorum. İkisi hakkında araştırma yaptım ama her kafadan farklı bir ses çıktığı için siz tecrübeli üyelere danışmak istedim. Şuan 1.70 boyda ve 72 kilodayım. Kiloyu kısa zamanda 80 e çıkarmak ve ağırlıkları da kısa zaman içerisinde daha çok arttırmak istiyorum.

Bunun için kreatin ve mass gainer kullanımım nasıl olmalı?
    Kreatini nasıl ve ne zamanlarda kullanmalıyım ?
    Kreatini spora başlamadan bir hafta önce kullanıp yükleme yapmalı mıyım?
    Mass gainer kullanımım nasıl olmalı? Haftada kaç gün ve hangi zamanlar kullanmalıyım?
    Kreatin ve mass gainer alacağım fakat hangi markadaları tercih etmeliyim?
    Kiloma göre 5 gram kreatine ihtiyacım olduğunu okudum. Vücutta üretilen dışında takviye olarak alacağım kreatin miktarı 3 gram oluyor sanırım. Bunun performansımı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Bunun dışında performansıma katkı sağlayacak tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim.

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Başka gelirse konuya eklerim. Eğer yazıda eksik gördüğünüz bir yer olursa yorumlarınızda belirtirseniz yazıyı düzenleyeceğim.

Teşekkürler.

2. vinnie_47

vinnie_47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Güncel. Sınav haftasına gireceğim. Fazla zamanın yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Mass gainer ı alman gereken kaloriyi normal gıdalardan alabiliyorsan kullanmana gerek yok. Alamıyorsan kalori eksiğin olduğu günlerde eksik kalan kalori miktarı kadar kullanabilirsin.
    Kreatinide spora başlamadan önce herhangi bir yükleme yapmana gerek yok başladıktan sonra ilk hafta yükleme yapabilirsin , sonrasında spor yaptığın süre boyunca her gün 3-5 gr arası alabilirsin. Araştırmalarda günün herhangi bir saatinde alınabileceği söyleniyor, fakat antrenman günlerinde antrenmandan hem önce hem de sonra kullanımıyla alakalı bir araştırma bulunmuyor ama bu tarz kullanımın antrenman günlerinde daha verimli olduğu söyleniyor (örn: antrenmandan önce 2,5 gram, antrenmandan sonra 2,5 gram off günlerde istediğin zaman 3-5 gram arası)

vinnie_47 bunu beğendi.
  4. vinnie_47

vinnie_47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Mass gainer ı kilo almak için kullanacağım. Kalori hesabı yapmadan ne bulduysam yiyorum. Ekstra almama gerek yoksa yerine whey aldam daha iyi olur o zaman. Ya da daha iri görünmek için ne almalıyım?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yeterince şey yiyorsan ekstra gainer almana gerek yok. Uzun antrenmanlar yapıyorsan bcaa kullanabilirsin, protein ihtiyacını normal yollardan karşılıyorsan whey de çok artı birşey katmayacaktır yine. Kreatin vücutta iki kiloya kadar fazladan su tuttuğu için biraz daha iri gözükmene sebep olabilir ama kullanmayı bıraktığın vücut suyu geri atar. Bunun dışında ön kolu (fore arm), trapezleri ve boynunu geliştirmek iri gözükmen adına faydalı olacaktır.

vinnie_47 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş