Uykunun kiloya etkisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve James0 tarafından 7 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yaklaşık 3aydır evde her bölgeye dambıl çalışıyorum.Öncedende yaklaşık 6ay önce 3ay çalışıp bırakmıştım.Kas yönünden o kadar sıkıntım yok ama yinede kasları sıkmayınca çok zayıf gözüküyorum.Ne yaptıysam kilo alamadım.Diğer arkadaşlar evde keyif yaparken ben o kadar ağırlık kaldırıyorum.Ama nerdeyse 2katım kadar gözüküyolar.Bi türlü anlayamadım.Diğer arkadaşlar bütün gün evde pc başında oturuyo dışarı çıktıkları bile yok bense ağırlık kaldırıyorum ve boşunaymış gibi gelmeye başladı.Acaba bunda uykunun etkisi olabilirmi yani 2-3 gibi yatıyorum sabah 1-2 gibi kalkıyorum yani 11-12 saat uyumuş oluyorum biraz fazla ve yatmadan 59 kg çıkıyorum kalkınca 58 sonra 25x4 mekik çekince 57.5 oluyor bir türlü anlayamadım.Bunda fazla uykunun bir etkisi olabilirmi?

2. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    aynı durumdayız ortak yatmadan once 60 61 uyanınca 59 60 yemegımı yıyınce aynı duruma donuyorum ama bi hastalığın yoksa alırsın kilo bende alamam diyordum sıkı bir beslenme şeyi hazırladım kendime 2 hafta önce 55tim ama bu 2 hafta içinde uyanınca kilom hep düştü sık kendini hastalığın yoksa metobolizman filan hızlı değilse elbet alırsın kilo
    bu arada uykununda büyük rolü var tabikide benimde uyku düzenim senin gibi kısa bir zamanda düzelt onu 8 saaten az uyuma 8-9 saat uyu 12 1 gibi yat max 2 sabah 12 den geç kalkma

Son düzenleme: 7 Temmuz 2011
  3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    fazla uykunun zayıflama ile etkisi yok aksine kilo bile aldırabilir :) arkadaşlarının büyük görünmesinin sebebi yağlardır :) yağlı olup büyük görünmektense kaslı olup kücük görün daha iyi:) eger sende onlar gibi şişmek istiyosan agırlık arttır ve tekrar sayısını düşür :)

4. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bende de kilo alma sorunu var. aynı duyguyu zamanında yaşadım. 29 cm kolum vardı spor yapmama rağmen kilo alamamıştım. fakat geçen sene yaz ayında 3 ayda 10 kilodan fazla kilo aldım kolumda 34 e çıktı. bunu da bol makarna pilav tarzı karbonhidrata borçluyum. proteinde cabası. daha önce yemek yiyemezdim kendimi zorladım sonra doymak bilmez biri oldum :D yani işin özü beslenmede ve uykuda yatıyor. sana düzgün besleniyormuşsun gibi gelebilir ama demek ki vücudun seninle aynı fikirde değil. biraz azmet elinden geldiğince karbonhidrata proteine özen göster. az tekrarlı kısa antrenmanlar çıkar. o zaman sonucu göreceksin. iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş