Uygunsuz konu kapatılma usulü,

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve münzevi tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Evet Diez tahmin ettiğiniz gibi bu başlığı da size hitaben açıyorum. Konu kapatma usulünüz fazlasıyla diktatörlüğe benziyor ve kesinlikle itina göstermediğinizi, başlıkların içeriğini dikkatle incelemediğinizi ele veriyor. Dikkatle inceleseydiniz kilitlenen konu ile benim açtığım konuların bambaşka meselelerden bahsettiğini görmeniz uzun zamanınızı almazdı.

Bunun yanında bu foruma üye olduğumdan beri dikkatimi çeken şey başka hiçbir adminin yapmadığı şekilde keyfi olarak konuları kilitlemeniz ve kapatma usulünüz de çok kaba. "Konu anlaşılmıştır sanırım, yeterince konuşulmur" tarzında hüküm cümleleriniz de belki sizden yaşça çok daha küçük çok genç üyelerimiz için bir nebze uygun denilebilirse de yine bu yaş grubu için de nezaketten uzak olduğu açıktır. Hal böyleyken, yaşça size yakın ve sizden büyük üyeler için bu usulün nezaketi bırakalım üyelere duyduğunuz veya çok yerinde bir ifadeyle duymadığınız saygıyı da göstermesi açısından manidar.

Forum hakkında başlığından bile forumun rahatsız olduğumuz bir özelliğinden bahsedemiyeceksek, adminlerle bu konuyu tartışamayacaksak bu başlığın ne anlamı kalır?

Elbette forumun kuralları vardır iyi güzel de bu kurallar anayasanın değişmesi dahi teklif edilemeyen maddeleri gibi midir? Kaldı ki buradaki tartışma konumuz bu dahi değildir, var olan kuralların eşit olmayan uygulanma tarzlarıdır, ama müsade etmiyorsunuz ki bunu bile tartışabilelim.

Aslında lafı da meseleyi de uzattığımın ben de farkındayım. Yaklaşımınız burası bizim çiftliğimiz biz de bu çiftliğin ağasıyız şeklinde. Ben ne kadar makul ve ikna edici açıklamalar yapsam da bu üslubunuzun değişmesi ihtimali memleketimizde gazoz ağacı yetişmesi ihtimalinden çok daha zayıf olduğuna göre sizden üyelere saygılı olmanızı istemek pek de gerçekçi bir talep gibi durmuyor.

eludem bunu beğendi.
  2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kimsenin avukatlığını yapmak istemem ama yöneticiler üyelere hiçbir kabalık yapmıyor uyarıyor sadece ve yorumlarının sonuna lütfen konu dışına çıkmayınız diyorlar nazikçe zaten kurallar belli kabul etmişsin daha uzatmanın ne gereği var yani zaten yok niçin şu konu konuşulmuyor yok niçin bu tartışılmıyor kurallar katı olmasına rağmen çok bilgili üye gitti seviye bir alçalıp bir yükseliyor birde mahalleden arkadaşınız gibi konuşsalar burası çoluk çocuk yerine döner sen seviyeli olabilirsin ama çoğu kişi bir kurallar yumuşasa yada yöneticiler ilgilenmesede burayı savaş alanına çevirsek diye bekliyorlar kaç tane müzik ve sinema sitesinde yöneticiler biraz ilgilenmedi diye konuşulan konulara dikkat edilmedi diye karıştı haberin var mı müzik ve sinema unutuldu başka şeyler konuşuldu iyiya ender temiz kalan bir forum bırakında bari sert kurallar içinde yaşayalım birde bütün sitelerin görevlileri bu şekilde üyeleri uyarır bunda kızılacak darılacak bir şey yok benim düşüncelerim budur

diez, Azi, themertyildiz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Münzevi duygu ve düşüncelerini bu kadar samimi paylaşmış olman gerçekten takdire değer.. İçten içe diş bilemek yerine bu şekilde bir yaklaşımda bulunman eminim diez'inde hoşuna gidecektir.. Medeni bir şekilde konuşabilelim ki küçük problemler üyelerde kin ve nefret oluşumuna sebebiyet vermesin değil mi?

Öncelikle forumda çok bilgili üyelerimiz olduğu gibi, kendisini trollük derecesine indirgemiş "boş" kişilerde var.. Forumu sürekli güncel, pozitif ve aynı konulardan arındırılmış tutmak moderasyonun en önce gelen görevlerinden birisidir. Bu nedenle bu bahsettiğim boş kişilerin boş mesajlarını silmek, yeni başlayanların daha önce onlarca kez tartışılmış konuları tekrar açarak oluşturduğu kirliliği temizlemek, her gün yüzlerce konuyu okuyup anlamayı gerektirir ki bu da zaman zaman moderatörlerde katılaşma ve asabiyete sebebiyet verebilir. Bu insani bir durumdur ve sende böyle bir durumun kurbanı olmuş olabilirsin. Bu sadece bir ihtimaldir, böyle bir durum olsa dahi, yöneticilere bu denli yüklenmen pek doğru bir davranış değildir.

Burada seninde söylediğin gibi konu diez'e hitaben yazıldığı için söylüyorum, diez'in bu güne kadar üyelere karşı bir saygısızlığını veya nezaketsizliğini görmedim. İnsanlarla uğraşmak gerçekten çok zor bir iştir. Bu yüzden bazen yöneticilerde bir asabiyet olabilir fakat kesinlikle saygısızlık veya kabalık olarak nitelendirilmemelidir. Zira asabiyet insani ve geçici bir durumken, kabalık ve nezaketsizlik kişinin varoluşuyla ilgilidir.

Bir ortamda nezaket ve saygı herkes için varsa, gerçekten vardır. Özellikle burası gibi sanal ortamlarda, üyenin yaşına göre saygı ve nezaket kesinlikle söz konusu dahi olamaz. Bu görüşüm üyenin burada görünen yaşının gerçekliğinin kesinlik taşımaması ve bazen yaşça büyük insanların sadece büyük olduğu yıl kadar nefes alıp vermiş olması açısından pekte saygıyı gerektiren bir durum değildir.

Son olarak "çiftlik ağası" yakıştırması gerçekten ağır bir ithamdır ve kesinlikle kabul edilemez. Gerektiği durumlarda yöneticilerin bile yasaklanabildiği bu forumda adalet eksikliği veya adaletsizlik gibi konuların tartışması bile yersizdir.

Saygılarımla..

diez, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    forumun ilk açıldığı günden bu yana ortak sıkıntı; YÖNETİCİLERDEN NORMALIN USTUNDE BİR NEZAKET BEKLEMEK.

boyle bır beklentı ıcın sızın para karsılıgında bır mal veya hızmet alıyor olmanız gerekır, bahsedilen konusmalar ıcındekı nezaket normal duzeyde, daha fazlasını beklemek ıcın arada tıcaret olması gerekır. bunun bır ornegını ben divxplanet.com sıtesınde fim-dizi altyazıları ıcın gonullu cevırmenlık yapan ınsanlara yonelık olarak yapılırken goruyorum. surası olmamıs, bu ne bıcım cevırı vs. gibi.

occaner, Rambo16, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tüm uygunsuz yakıştırmalarınıza rağmen diğer üyelerin akıllarında soru kalmaması için size cevap veriyorum..ve 2 gündür moderasyon ve foruma odaklanma konusunda bu tartışmalı başlıklar ve sürekli birilerine cevap vermekten sorunlar yaşıyorum..yani forumla ilgilenemiyorum..

hep dediğimi diyorum..biz üyeler istediği için kurallar koyduk, onlar istediği için kuralları yıllarca şartlara göre güncelledik ve onlar istediği için kurallarımızı katı tutuyoruz..
    yani burayı üyeler için derli toplu tutma derdindeyiz..sizce başka bir menfaatimiz var mı bu kolay olmayan çaba içinde..

size aslında cevap vermemem gerektiği halde 4 paragraf izahat yazdım 2 gün önce ama anladığım kadarı ile anlamak istemiyorsunuz..sizin istediğiniz formatta yayın hayatına devam etmek zorunda olmadığımızı biliyorsunuz..kuralları tartışmayalım demiyorum hatta kuralların tek tek tartışıldığı ve anket edildiği bir konu bile var aylardır aklımda ama kuralları tartışma yöntemi bu değil..

son olarak burası bir çiftlik değil ve üyelerimiz de çiftlik hayvanları değil..

themertyildiz, MK #7, Rambo16 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş