Ustalardan Yardım :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burak..Mezo tarafından 8 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Burak..Mezo

Burak..Mezo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle Merhaba forumun yeni üyelerindenim. Katıldığım gibi aklımda olan bi kaç konuda fikrinizi öğrenmek istedim.Ben yazın yaklaşık 2.5 ay düzenli spor yaptım ve 1 aylık aradan sonra tekrar başladım ve 3 haftadır düzenli olarak yapıyorum. 1 gün dolu 1 gün boş olarak çalışıyorum ( 1. Gün Göğüs Ön Kol - 2. Gün Sırt Arka kol - 3. Gün Omuz - 4. Gün Bacak ) ve boş günlerimde 8 hareketlik bir karın programı uyguluyorum. Spordan önce yarım spordan sonra yarım ölçek protein tozu kullanıyorum. Şuan için aldığım sonuçtan memnunum üst bölgemde ve karnımda belirgin bir değişim var. Şimdi sorularıma geçmek istiyorum.
    1) Sizce protein tozunu ne zaman ve kaçar ölçek almalıyım?
    2) Kaldırdığım ağırlık beni tatmin etmiyor ve arttırmak istiyorum. Bunun için hangi bölgeyi nasıl çalışmalıyım? ( Misal Omuz hareketlerini hafif ağırlıkla olabildiğince yavaş yapmaya çalışıyorum daha iyi çalıştırdığı söyleniyor bunun gibi tavsiyeler )
    3) Eğer kilo verirsem omuzlarımda çok daralma olur mu? veya kilo vermeli miyim? ( Bu soruyu sorma amacım karın kaslarımı belirgin hale getirmek için kilo vermeyi amaçlıyorum ama omuzlarımın daralma ihtimali beni düşündürüyor.)
    Yaş : 20 Boy : 180 Kilo : 83 - 3 Hafta önceki ölçülerim : Omuz : 122 - Kol : 39.8 - Bel : 82 - Gögüs : 102
    Şimdiden teşekkürler. Herkese iyi antremanlar.

2. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Öncelikle Merhaba Elimden Geldiğince Bilgilerim Doğrultusunda Yardımcı Olmaya Çalışacagım Başka Arkadaşlarda Yorum Yaparlarsa Ona Göre Yolunu Çizebilirsin.
    1)Protein Tozunu Antrenman Sonrası İçmen Gerekir Çünkü Kana Hızlı Karıştığı İçin Anlık Protein İhtiyacını Karşılar Ölçek Konusunda İse Beslenme Düzenine Bağlı Olarak Yükseltebilirsin..Normali 1 Ölçektir Fakat Programında Protein Açığı Varsa 2 Ölçek Kullan Ama Maliyetli Olacaktır.. Antrenmandan 1 Saat 45 Dk Önce Yavaş Sindirilen Karbonhidrat Ve Protein Alman Daha Uygun Olur..
    2)Formunu Bozmadan Kaldırabildiğin Kadar Ağırlık Kaldır 10 Tekrar Yapıyorsan 11 Belki 12.ci Tekrarı Yapacak Enerjin Kalmasın,Omuz Konusunda Zaten Omuz Yüksek Gerilim İsteyen Kas Grubudur Biraz Fazla Tekrar İster Özellikle Lateral Hareketlerinde..
    3)Ölçülerine Göre Yağ Oranın Fazla Değil Gibi Şuanlık Kas Kütlesi Kazanmaya Bak İleride Yağ Yakmaya Geç Yaza Doğru,Bilinçsiz Şekilde Yağ Yakmaya Çalışırsan Ölçülerin Düşer Çünkü Kas Kaybedersin, Fakat Bilinçli Şekilde Yapıldığında Ölçü Düşme Oranı Çok Azalır Emin Ol 119 Cm Lik Define Bir Omuz 122 Lik Hafif Yağlı Omuzdan Daha Güzel Durur.. Ama Dediğim Gibi Kışa Giriyoruz Ve Vücudu Kışın Göstermek Zordur Sen Şubat Sonuna Kadar Felan Kas Kütlesi Arttır Sonra Yağ Yak Yazında Vücudunu Sergile :)

3. Jahrein

Jahrein Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba öncelikle göğüs ve sırt kasını haftada sadece 1 kez çalışıyorsun sanırsam kilo alma derdinde yok neden hafta 2 kez çalışmayı denemiyorsun bence daha çok verim alabilirsin.
    Ayrıca koskaca bir günü omuza ayırma bence Omuz antremanı aşağı yukarı 20-30 dk yı geçmez kanımca.
    Protein tozuna gelince Beslenme düzenin iyi ise, yeterli miktarda protein tüketiyorsan, günlük en az 300 gram et yiyorum diyorsan protein tozunu antremandan hemen sonra 1 ölçek almanı tavsiye ederim.
    1 saat kadar sonrada güzel bir yemek yersen şahane olur.
    Ağırlığın kilosundan çok kaslardaki zorlanma önemli bizim için. eğer 5 kg ağırlık ile 10 tekrarı doğru formda yaptıktan sonra, 11 de zorlanıyorsan ve 12 çıkmıyorsa o senin için doğru ağırlıktır.
    Hareketleri yavaş yavaş yap yüksek kilolar ile çalışıp hareketin hızından ve formundan çalma.
    Kendine en uygun ağırlığı bulmaya çalış dediğim gibi 10 tekrar ile çalışıyorsan öyle bir ağırlık seçki 12-13 yapabilecek durumda olma 10 tekrar yap 11 de zorlan.

4. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Günlük 300Gr Et'i Kim Yiyormuş Bizim Ülkede Orta Halli Bir Aile Bütcesiyle İmkansız.. En Ucuz Protein Kaynakları Lor Peyniri Yumurta Tavuk Göğsüdür Ayrıca Tüketeceğin Mercimekde Nohutta Vs. İyi Derecede Bitkisel Protein Mevcuttur..

5. Jahrein

Jahrein Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tavuk göğsü et değil sanırım
    300 gram et diyorum kırmızı et demiyorum istersen beyaz et ye isterse kırmızı o senin bütçene göre şekillenir

6. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    300Gr Et Deyince Kafa Direk Kırmızı Ete Gitti Benim Dün Adamın Tekide Bana Günde 400Gr Kırmızı Et Ye Dedide Onun Etkisinden Çıkamadım Kusura Bakma Yanlış Anlaşılma Olmuş :)

7. Jahrein

Jahrein Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Estağfirullah fakat üzücüdür evet kırmızı et çok pahalı bu sadece türkiyede değil ben abd de bulunmuş birisi olarak söylüyorum orada bonfile kilosu aşağı yukarı 15 dolar falan. Türkiyede de 50 tl den başlar kilosu.
    Fakat şunu belirtmek istiyorum; tavuklara hep yok hormonlu yok ilaçlı falan dedikleri içinde insan açıkcası huylanıyor. Umarım yediğimiz besinler gdo lu falan değildir sadece umabiliyoruz çünkü :(

8. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Dün İzlediğim Habere Göre 2-3 Üründe Daha GDO Serbest Olmuş Daha Önceden GDO nun Serbest Oldugu Ürünler İçerisinde Tavukta Var Maalesef

9. Burak..Mezo

Burak..Mezo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle teşekkürler cevabın için. Omuz gününe hangi bölgeyi eklememi tavsiye edersin
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Kasım 2015 ---
    Proteini önce içmeyi bırakıp sadece antreman sonrası içicem o zaman. Ve yağ olayını da dediğin gibi yapmak bana da mantıklı geldi, elimden geldiğince kas kütlesi kazanıp yaza doğru yağ yakmaya başlamak en doğrusu sanırım. Teşekkürler önerilerin için :)

Son düzenleme: 8 Kasım 2015
  10. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Rica Ederim Antrenman Konusunda Sırt Ve Göğüs Gibi Büyük Kasları İki Defa Çalışma Çünkü Mükemmel Bir Beslenme Ve Uyku Düzeni Gereklidir Haftada İki Gün İçin, Onun Yerine Günde 1 Bölge Çalışıp Çok Sağlam Girsen O Gün, 1 Hafta Boyunca Yeter Bile..

11. Burak..Mezo

Burak..Mezo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım peki gün aşırı karın çalışmak doğru mudur sence? 1 gün dolu 1 gün boş şeklinde yani

Sayfayı Paylaş