ustalardan yardım lütfen..!!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve okulaya51 tarafından 25 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. okulaya51

okulaya51 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar body'e başlayalı yaklaşık 1 ay oldu.boyum 172 kilom 83.salondaki hocam bana göbeği ertimeden ağırlık kaldırmamam gerektiğini söyledi..ama ben bi türlü anlayamadım bu mantığı.açıklarsanız sevinirim..birde kilo veremiyorum..daha önce diet yapan arkadaslardan tavsiyeler beklıyorum..hiç bişi yemiyorum nerdeyse ama göbek 1 aydır aynı yerinde duruyo..kilo kaybı olmadı
    şimdiden teşekkür ederim.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    göbek erimeden body yapılmaz diye bir mantık tabi ki yok.. ancak bodynin temel amaçlarından biri estetik ve şık bir görünüm sağlamak olduğundan göbekli ama kaslı bir vücut bu amaca ters gelir..

ayrıca body yaparken aynı zamanda yağ yakmaya çalışmak kas gelişim hızını oldukça yavaşlatabilir.. nitekim kas kütlesi oluştururken (bulk dönemi) aynı zamanda belli miktarda yağlanma da kaçınılmazdır.. hedef bunu minimize etmektir.. bu nedenle vücutçular yaza doğru definisyon dönemine girerek kardio çalışıp karbonhidrat tüketimlerine dikkat ederler ve böylece mevcut kas kütlesini koruyarak (veya minimum kayıpla) yağ yakımını sağlamış olurlar..

bu durumda senin için mantıklı olan (eğer hedefin göbeksiz ve fazla yağlı olmayan bir vücut inşa etmekse) çok büyük oranda yağ fazlalığın varsa önce bunun bir kısmını eritip ondan sonra kas yapımına başlamandır..

diet önerileri hakkında oldukça fazla başlık var.. araştırabilirsin..

kolay gelsin

3. okulaya51

okulaya51 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar...

4. Gaara

Gaara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aslında dogrusu tam tersidir. gobek sorun degildir. once kilo alip sora yag atilir. ama genelde buna karsi cikar insanlar :)

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yanlış. Aynı anda hem yeni kas kütlesi kazanmak hem de yağ yakmak çok verimsizdir. Büyük miktarda kas kütlesi elde edilirken, az miktarda yağ yakılabilir ya da büyük miktarda yağ yakılırken az miktarda yeni kas kütlesi kazanılabilir, ama ikisi de aynı anda büyük miktarda olmaz. Yeni kas kütlesi için harcadığından fazla kalori alman gerekir, yağ yakmak için ise harcadığından daha az kalori alman gerekir. Bu, kısa bir süre için, zig-zag metodu ile uygulanabilir(örnek 3 gün bazal +500 kalori, 1 gün bazal ile eşit, 3 gün bazal -500 kalori gibi). Kaldı ki bu programı uygulamak çok zordur ve çok verimsizdir. Araba ile bir yere gitmek istiyorsunuz, ileriye gitmeniz lazım, ama bir gaza bir frene basıyorsunuz. Eğer mesafe çok uzunsa, istediğiniz yere gitmeniz çok uzun sürebilir, ve en sonunda vaz geçersiniz. Aynı şey bun konu içinde geçerli - kısa dönemlerde olabilir, yaşam şekli olarak hayır.

Benim okuduğum(ve şahsen güvenilir saydığım) kaynakların çoğu, önce yağı eritip, sonra yeni kas kütlesi ekleme taraftarı. Cardio/ağırlık kaldırma/düzenli beslenme ilk günden başlıyor ama, ağırlık yağ yakmak üzerine. Ben önce biraz kas kütlesi edinilmesi taraftarıyım, sonuçta daha fazla kas kütlesi, siz televizyon başında maç izlerken bile daha fazla kalori yakmanız demek. Sürekli eklenen yeni kas kütlesi=daha fazla kalori harcaması, bir anlamda "iyi niyetli" bir kısır döngü.

6. okulaya51

okulaya51 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tamam arkadaslar o zaman..bende diat yapıyordum 5,5 kilo verdim 80 kiloya düştüm.boy 170 cm
    yarından itibaren ağırlıklara başlıyacam çok açıklayıcı oldu eywallah teşekkürler

Sayfayı Paylaş