Terzi kendi söküğünü dikemezmiş..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Terzioglu tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Terzioglu

Terzioglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KVK Teknoloji
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Herkese Merhaba ;
    BodyForum sitenizi zaman zaman takip ediyor ve bazı kafama takılan sorunların cevaplarını fazlasıyla buradan bulabiliyordum.
    Fakat artık amaç farklı. Daha önce yapmam gereken şeyi bu gün yaptım.
    Bu gün Üye oldum.

Size Kısa bir Hikayemi anlatmak istiyorum.
    1980 Doğumluyum 32 yaşında.
    1987 ila 2007 Yılları arasında Çeşitli Kategorilerde Profesiyonel Düzeyde Basketbol Oynadım. Bu dönemlerde Kilom 95 Kg di.
    2007 Yılı TBL2 ligde oynarken geçirdiğim sakatlık Basketbolu bırakmama neden oldu. Fakat içimdeki Basketbol sevgisi 2011 yılında parkelere yeniden dönmeme neden oldu. Fakat bu sefer Sadece Amatör Ligde Hobi olarak.
    Bunun nedeni de Sporculuk tan sonraki hızlı kilo alışım.

1.92 Boyunda 95 Kilo iken Gayet fit ve Atletik bir fiziğe sahiptim.Hızlı kuvvetli ve çevik. Oyun Kurucu olarak bir hayli hareketli olmak gerekir.

Yıl 2013 Geçen sezon Amatör Kümede Basketbol oynarken Tribünden bir video çekilmiş. Uzun süre sonra kendimi dışarıdan izleme şansım oldu.
    İzlediğim Şey ben değildim yada kabullenememişim.
    Forması dar gelen sahanın en yavaş ve en kilolusu olarak kendimi görmek beni çok fazla hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü Tartıya çıktığımda 150 KG baskülde tam 143 kilo olarak gördüm kendimi.
    Kilolu Obez ne söyleseler haklılar. Fiziksel olarak çökmüş birisi olduğumu sadece O gün fark ettim.
    Bu tam 4 ay önce olmuştu 4 ay önce 143.476 kilogram. Yılıkdım. Eşim ise... Günaydın. sana hep dedim ama umursamdadın diyerek bir tokatta o attığını ve o gün samimice söylüyorum piskolojimin bozulmasından korktum.Ertesi gün sabah Uyandım.Ve işe giderken kıyafetlerimi giyerken aynaya baktım. ' Göğüslerim, Karın Bölgem ' gerçekten giydiklerim bile yakışmıyor.
    Diyet yapmaya karar verdim.
    Sporculuk zamanımdaki gibi düzenli beslenmeye.
    Proteyin ağırlıklı. Aburcuburdan habur ve şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak.4 ay sonra kilo verdiğimi gördüm. Ama vucudumda inanılmaz bir yumuşama başladı.
    Bu gün sabah tartıldım. Tam 127.110 Kilogram olmuşum. 16 kilo vermişim. ve Sıfır Spor ile. hiç yürüyüş koşu vs yapmadan 16 kilo.
    Dün akşam evimize yakın bir spor salonu keşfettim.Orada spor yapan ve benim Basketbol Antrenörlüğü yaptığım oyuncularımdan 2sinin orada çalıştığını ve güzel sonuçlar aldıklarını gözle gördüm.

Bu aksam Kısmetse Spora başlıyacağım. ve 6 aylık üye olacağım ve Eylül ayında Lige eski halim olmasada 100 ila 105 KG hedefi ile girmek istiyorum.
    Bunu yapmak istiyorum. 11 Yıldır Basketbol antrenörlüğü yapıyorum. Spora hiç yabancı biri değilim. Oyuncularıma akıl verir ve bilgi birikimlerimi Onlara en güzel şekilde aktarırım. Fakat Konu kendime gelince Sanırım 4 ay önce yediğim TOKAT niteliğindeki O video beni kamçıladı.

Bundan sonrası sizlerin desteği ile. Spor salonunda muhakkak Hocamız beni yönlendirecektir. O nedenle onun programına harfiyen uymak istiyorum.
    Sizce L-Carnetine gibi sıvı yağyakıcılar yapacağım spor ile kullanmamın bir zararı olurmu.
    Çünkü bel ve göğüs bölgem gerçekten çok yumuşadı. silikon jel gibi oldu diyebilirim.

Şimdiden Yazıma zaman ayırıp okuduğunuz ve Nacizane fikirleriniz ve Bilgi Birikimleriniz ile beni aydınlatacağınızı umut ederek Sizlere teşekkür ediyorum.

bgmbrk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş