Ters Tutuş Bench Press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ceyhunn tarafından 22 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. ardaburakarda

ardaburakarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  2. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu

kesinlikle katılıyorum. Muscle fitness da okumuştum. Üst göğüs ü flat bench de ters tutarak yapıyorum.

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0

bi faydasını görüyormusunuz peki ?

4. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Reverse Grip bench press incline bench press'ten %35 daha fazla göğüs kası çalıştırır.

Nearly 4 years ago an Australian study came about showing that Incline Bench Press does not offer the upper chest benefits as once thought. The study reported that there was only a 3% increase in upper chest activity with incline bench press.

With this study coming about there was more research done on other exercises to try to find one that will offer more upper chest recruitment. Recently many of these researchers are reporting that the Reverse grip bench press offers up to 40% more upper chest activation.

Basitçe cevirmek gerekirse Avustralyalı araştırmacıların yaptığı araştırmalarda incline bench presste sadece %3 lük bir üst göğüs artışından söz edilirken,reverse grip(ters tutuş) bench presste %40 oranında aktivite gözlemlenmiş. Bu bilgilere bakılırsa Ters tutuş bench press incline pressten daha iyi bir üst göğüs antremanıdır.

Kahttp://pftaschools.wordpress.com/2010/09/17/reverse-grip-bench-press-for-more-ynak:upper-chest/ Muscle And Fitness

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    tam aksine üst göğsü çalıştırır esasen. incline bench presste, flat bench press'e göre %5 daha fazla olan üst göğüs katılımı reverse grip bench presste %30dur. muscle and fitness da aynı şekilde yayınladı bu istatistiği.

6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Muscle&fitness her 2 sayıda 1 bu hareketten bahseder.:)Her bahsettiğinde de incline bech ten daha iyi üst göğüs çalıştırdığına değinir. Ben bir kaç kez bu harekete şans vermeme rağmen sonuç hüsran oldu.Alışmamış bedende kıyafet durmaz hesabı bir türlü hareketi tam layığıyla yapamadım.İstediğim ağırlığı kaldıramadım.Üst göğüsüm çalışıyormuş hissi uyandırmadı.Daha sonra tekrar İncline a geçtim.

Herşeye rağmen yakın zamanda tekrar bu harekete şans vermeyi düşünüyorum.

Birde hareketi denemek isteyenlere tavsiyem: Normal bench de kaldırdığınızdan daha az yük altına girin. Bununla beraber baş parmağınızı diğer parmaklarınızın yanına koymayın(Normal bench te olduğu gibi), parmağınız ile barı alttan sarın.

Saygılar

7. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    reverse grip bench press denince akla triceps geliyor ama araştırmalar beni şaşırttı açıkçası.
    bu hareketi yapmaya çalışacak olanlara önerim daha az kilo ile denemeleri

bilekleri zorlayıcı bir hareket .dar tutuşla yapıldığı vakit zorlamaz ancak videodaki gibi açık tutarsanız bilekleriniz için zorlayıcı olacaktır

8. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ters tutuşları sevmiyorum ama etkileri hep iyi oluyor :D. Vurduğunu ağrı, acı tarzında hissediyorsun ama bunu hiç duymamıştım.

9. göztepe

göztepe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi akşamlar. Önceki mesajlarda bir arkadas hareketin incline'da ters tutuş seklinde yapılmasını sorgulamış. Benim de aklıma takılmıştı. Makinada incline reverse grip bench press seklinde çalışıyorum. Arka kolun biraz rol çaldığı doğrudur fakat zaten hicbir bench press, tricepsten soyutlanamiyor. Biraz daha geniş tutuş ile triceps vurgusu azaltilabilir. Sonuçta m&f'ta belirtildiği üzere incline - flat arasında üst göğüs anlamında sadece %5 fark olması tam bir hayalkirikligi.

10. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar konu baya eski ama yeterli bilgi verilmemiş. Bence gölgede kalan çok etkili bir hareket o yüzden konuyu hortlatıyorum .

Zaten üst kısımlarda hareket üzerine istatistiki bilgi yazılmış. Triceps mi yoksa üst gögüs mü diye bir soru var. Bu hareket doğru yapıldığı takdirde üst gögüse etki eder. Bu hareketten sonra triceps de oluşan gerilme gayet doğaldır. Zaten gögüsün 1 numaralı hareketi olan bench press de tricepsde gerilme oluyor. Sonuçta bu barı kollar kaldırıyor. Gerilmemesi imkansız.

Hareketi yaparken tam düz kaldırarak degil de hafif meyilli yaparsanız yani yukarıda gögüs hizasında başladığımızda kolları kapatarak geriye doğru köprücük kemiklerine doğru çekme sonra yukarı kaldırırken tekrardan gögüs hizasına doğru.

İlk kez yapıyorsanız mutlaka hafif ağırlık ile başlayın. Hatta boş bar ile hareketi biraz tekrar yapın ki doğru formu oluşturabilesiniz. Sonrasında yavaş yavaş ağırlığı arttırabilirsiniz. Hareketi doğru yaptığınız takdirde etkisini hemen hissedeceksiniz.

11. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Ben bu hareketi mike o'hern mi öyle biri vardı . Steve cook ile bir gün antrenman videolarinda görmüştüm. Triceps için flat bench sehpasinda giriyorlardi bu harekete. Gayet de sağlam ve etkili harekettir. Orda gördükten sonra birkaç kez programımda şaşırtma amaçlı kullandım.

HTC One cihazımdan gönderildi

Sayfayı Paylaş