Tecrübeli abilerim buyrunn :)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve MKA tarafından 22 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MKA

MKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar iyi forumlar yazım biraz uzun olacak ama detaylı bir yardıma ihtiyacım var.

Yaş 18 Boy 173 Kilo 78
    2 aydır spora gidiyorum 3. aya geçicem 1 ay önce ölçtürdüğüm ölçüleri yazıcam

Kilo: 81.6
    BMI: 27.3
    Yağ: 24.1
    Kas: 38.8
    Kcal: 1836
    İç yağ: 8

Ölçülerim bunlar. Haftanın 4 günü spora gidiyorum bazen 5 oluyor bu. Bu 4 günün 2 günü ağırlık 2 günü kardiyo ve mide olarak çalışıyorum.
    Kardiyo 30 dk sürüyor sonra minder hareketleri yaptırıyor hocam bana 1 saat falan da o sürüyor sonra bacak çalışıp bitiriyorum.
    2 aydır bu minder hareketlerini yapıyorum fakat bana göre gereksiz hiç faydasını görmüyorum onun yerine 2 gün kardiyo yapsam daha iyi kilo vereceğimi düşünüyorum.

Yemek planımı da yazayım.
    Sabah: 3 adet yumurta beyazı
    3 Yemek kaşığı yulaf (bazen süt bazen yoğurt ile)
    70-80 gr lor peyniri(yağ tuz minimum olanından)
    Bazen canım isterse 1 domates 1 salatalık

Ara öğün: 1 adet mandalina veya muz

Öğlen: 200 gr az yağda teflonda tavuk göğsü
    3 yemek kaşığı sebze yemeği(ıspanak-bezelye-barbunya vs)
    bazen 2-3 yk. yağsız tuzsuz pirinç veya bulgur pilavı (hergün aynı menü olmuyor annem ne yaparsa değişiyor)
    3 yemek k. yoğurt.

Akşam: 1 kase çorba
    3-4 yemek k. yoğurt
    200 gr tavuk veya kırmızı et (yine teflonda az yağ ile pişmiş)
    sebze yemeği veya pilav ne varsa

Ek olarak: Sıklıkla karnıbahar brokoli vs haşlayıp yoğurtla yiyorum pilav vs yerine
    Bugün itibariyle Hardline Thermo L-Karnitin Sıvı 1000 ML kullanmaya başlıcam

Bel çevrem şuan 100 cm falan
    Kolum sıcakken 38.5

Lütfen eksiklerimi yanlışlarımı hatalarımı düzeltiniz ciddi anlamda bunalımdayım yardımınıza bilginize ihtiyacım var. Yemek düzenim antreman düzenim konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kas hacmin çok düşük , 1 saat minder hareketi yapmak nedir ya :D bırak sen o hocayı kendine güzel bir fullbody program seç haftada 3 gün ağırlık ve 2 gün de sırf kardiyo ya ayır. kardiyoda da ortalama 1 saat sürdür 30 dk az senin için. beslenmen güzel.

MKA bunu beğendi.
  3. MKA

MKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ya ciddiyim ve ben kısarak yapmasam 1.30 saati garanti buluyor artık yerden kalktığımda gözlerim kararıyor yüzüm kıpkırmızı oluyor :D

Son düzenleme: 22 Aralık 2016
  4. MKA

MKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    UPUPUP++++ yardım lütfen :)

5. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Bro ağırlık calısmalarını arttırman lazım kardiyoyu dinlendigin günler açık havada koşarak yapmanı tavsiye ederim bu şekilde yine haftada 4 gün ağırlık calısması salonda diger 3 gün ise acık havada kardiyo gerçi bu sıralar havalar kötü ama salonda takılabilirsin 2-3 ay
    Bu sekilde 2-3 haftada bir kendini dinlendir 1 gün cünkü hic bos gün yok verdigim programda
    Beslenmeye gelince ise karbonhidratıda hesaplayarak almanı tavsiye ederim enerji ihtiyacın fazla olucak yemek yemekten korkma sonucta bunu yakıyorsun ağır spor yapıyorsun kilo alırım diye düsünme sakın vücudun toparlanmaya baslayacaktır .

MKA ve mrthr35 bunu beğendi.
  6. MKA

MKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Değerli yorumun için çok teşekkür ederim fakat işten saat 6 da çıkıyorum ve oturduğumuz semtin parkları uyuşturucu batağı olmuş durumda koşu yapacak alanım yok malesef .
    Peki 5 gün gitsem 2 gün kardiyo 3 gün ağırlık girsem veya 4 gün gidip ağırlık ant. sonuna kardiyo eklesem nasıl olur? Bir de kardiyodan kasıt olarak koşu bandı bisiklet başka birşey önerir misin yoksa bunlar iyi mi yarımşar saat? tekrardan teşekkür ederim

7. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Öylede olur şartlara ayak uydurmak lazım sonucta :D Koşu bandında HIIT kardiyo yapmanı öneririm .

MKA bunu beğendi.
  8. MKA

MKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam HIIT kardiyoyu araştırayım teşekkür ederim :)

9. MKA

MKA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    56 kgyim 54kg iken benim bazal kalorim 1700idi tam aramızda 25kg var. Yağ oranın baya yüksek caloric deficit yaratmalısın

MKA bunu beğendi.
  11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

“Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Not: Başlık açarken kural olmasa da sizlerden ricamız, forumun göze daha hoş görünmesi için kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yazalım
    Ör : “PROGRAMIM İÇİN TAVSİYELERİNİZ?” veya “programım için tavsiyeleriniz?” yerine “Programım İçin Tavsiyeleriniz?“ kullanalım

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş