tavsiyeye ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve katrina tarafından 18 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. katrina

katrina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Boyum 1.63 m ve 77 kiloyum. 31 yaşındayım. 8 senelik çalışma hayatım var ve genellikle oturarak çalıştığım için ve beslenmeme önem vermediğim için seneler boyunca arta arta bu kiloya çıktım. Hatta en son 84 kiloya çıkınca 3 hafta önce diyetisyene gitmeye başladım. İyi bir diyetisyenim var. 3 haftada 6 kilo verdim ve devam ediyorum. Diyetisyenim ideal olarak 61 kilo olmam gerektiğini söylüyor.
    Bir yandan da spor salonuna gidiyorum. Bu zamana kadar hep ara ara spor salonuna gittim ama maalesef sürekli devam edemedim. Diyetisyenim şu aşamada çok ağır bir egzersiz programı yapmamamı, kardiyo ve karın hareketleri yapmamın yeterli olacağını, ilerleyen zamanda kilo verişim yavaşladığında egzersizi artırıp kilo verme hızına takviye yapabileceğimizi söyledi. Bu şekilde anlatıp spor salonundaki hocalardan program istedim. Bana verdikleri programda 20 dakika yürüyüş, 20 dakika air walker, karın hareketleri (isterseniz ne hareketleri olduğunu da yazabilirim), triceps ve biceps hareketleri var. Spor salonu çok kalabalık olduğu için hocaların birebir ilgilenme durumu çok fazla olmuyor. Kilo vücudumun her yerinde var ama ağırlıklı olarak karın ve bel bölgem daha yağlı. Vücudum spora çok hızlı tepki veriyor. O açıdan şanslıyım. Hızlı bir şekilde değişiklikleri fark etmeye başlıyorum.
    Size soracağım kardiyoda yağ yakımı için ideal nabız aralığı nedir? Yürüme bandında ve air walkerda interval yapmam daha mı faydalı olur? L-carnitine için de diyetisyen şu anda beklememi, ilerleyen zamanda kilo vermem yavaşladığında başlayabileceğimi söyledi. Siz ne dersiniz? Spor salonunda harcadığım zamanı en etkili yağ yakımı olacak şekilde geçirmek istiyorum. Sizin başka önerileriniz var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler!

Sayfayı Paylaş