Tam bir başlangıç

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mustafa107 tarafından 24 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mustafa107

Mustafa107 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili dostlarım ve abilerim ben yaklaşık iki senedir bu sporla bazı periyotlar aktif bazı periyotlar pasif( evde vs.) uğrastım fakat bu yaz üniversite olaylarımında açıklığa kavusmasıyla tam bir başlangıç yapmayı düşünüyorum.Ben bu spordan çok ilginç bir zevk alıyorum yani benim için bağımlılık gibi biraz, ben daha önceki 2 senedede 5 aylık periyotlarla bir salonda calıstım geri kalanındada daha pasif olarak evde devam ettim.Şimdi yaklaşık 1 ay sonra üyeliğimi başlatıp vg sporuna geri döneceğim, aklımda oluşturduğum planı da sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istedim.İlk 2 hafta hem salona alışmak hemde kaslarımın açılması için çok ağır olmayan daha çok tekrara dayanan hareketler uygulayıp, 2.haftadan sonra protein tozu ve kreatin de kullanmaya başlayarak yoluma devam etmeyi düşünüyorum.Sizce doğrumudur eğer başka alternatifler aklınıza geliyorsa yazarsanız çok sevinirim.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben olsam öncelikle birkaç ay temel hareketlere önem verirdim
    kesinlikle ağır kaldırmazdım yoksa sakatlık oluşabilir
    kaslar eklemler bağ odokular vs hepsi aynı anda güçlenmiyor gelişim kiminde yavaş kiminde hızlı kimindede negatif yönde olabiliyor
    o yüzden ahmet haşimin dediği gibi ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden
    suplement konusunda bişe diyemicem tercih meselesidir ben tercihimi kullanmamaktan yana kullandım

Mustafa107 bunu beğendi.
  3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Salona başladığında hocan klasik temel hareketlere önem veren bir program hazırlayacaktır bu sayede kasların spora adapte olucak 2. aydan sonra ise daha çok hacim çalışmasına önem verirsin.

Protein tozu konusuna gelirsek bencede kullanma doğal yollarlada alabilirsin sonuçta günde 600 g proteine ihtiyacın yok düzenli bir beslenme programı ile yoluna devam edebilirsin ama karar senin biz sadece öneride bulunuruz.

Mustafa107 bunu beğendi.
  4. Mustafa107

Mustafa107 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim başka yorumlarıda bekliyorum