Supplement yardımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EgeOzhan tarafından 4 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. EgeOzhan

EgeOzhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim/ablalarım,

Ben ilk derdimi anlatayım sonra sorularımı sorayım. Forumlarda ne kadar gezsem de net bilgi alamadığım için artık kendim yazayım cevabımı da kendim alayım dedim.

17 yaşındayım, Geçen aralıkla nisan arası 4 ay vucut geliştirmeye gittim. 1-1.5 aydan sonra GNC'nin yüksek proteinli gainerlarından aldım 2 tane. 2,700gr'dan toplam 5.5 kiloya yakındı. Onları kullandım, gainer oldugundan dolayı çok cabuk bitti. Tabi pahalıya geldiğinden bu sefer Hardline'nın 5 kg'lık gainerını aldım. yarısı bitti, sonra okul derdi derken 1 ay ara verdim. Sonra yazlıga gidince zaten bırakalı 1 ay oldu diyip başlayamadım. Şimdi yine 23 Eylül'de başladım. 2. haftam bugun bitti. bayramdan sonra hardlinenın yarım kalanını bitirip Optimum protein alacağım. Ayrıca Pharmaton'un multivitaminlerinden alıp okul ve VG için zinde kalmak istiyorum.

Size sorum şu olacak,

Proteinin yanında herhangi birşey kullanmalımıyım? BCAA almayı düşünüyorum.
    Eğer BCAA alırsam, off günlerde kullanmalımıyım? Bu arada Pzt Salı Prş Cuma gidiyorum antremana. (Pzt Prş, göğus ön/arka kol, Salı Cuma, sırt omuz bacak)

Yoksa BCAA yerine glutamin yada kreatin mi önerirsiniz?

Bu arada, Boyum 1.85-.190 arası, Kilom da 70.

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Öncelikle görüşlerimi tamamen seni ve senin bu spordaki gerçekleri görmen adına yazıyorum.Bilmeni isterim; bu tarz ürünler VG sporunda ilerlemiş,artık kaldırdığı ağırlıklar ve görünüşü itibariyle bir VG'ciyi andıran yetişkinlerde performansa %10 bilemedin %15 etki edecek gıda takviyeleridir.Bunlar asla o dergilerde reklamları yapılan etkileri göstermez.iSPATI: kullandığın döneme ve kullanmadığın döneme bak,pek fark göremeyeceksin.Dediğim oranları geçmez bu fark.Hiç gerek yok hele ki senin gibi arasıra ara veren bi arkadaşımız için BCAA vs vs vs yada protein tozu,gainer.Gainer hele tamamen gereksiz.Karbonhidrat istiyorsan pirinç pilavı ye.Protein ihtiyacını bilirsin yumurta beyazı,tavuk,et ve somon balığı özellikle ben tüketiyorum.Sana tavsiyem bir hassas tartı al(mutfak terazisi) ve 100 gramında diyelim 10 gram protein olan bi yulaf ezmesini bile tartarak ye ve günde aldığın protein miktarını bu sayede vücut ağırlığının 1.5 katı oranında arttır.Misal 80 kilosun.Çarp 1.5 ile,bul günlük proteimn ihtiyacını.Bu şekil 1 yıl kadar devam et.İyi beslen tabi.Hatta bu oran 1.5dan 2ye çıkar.Daha sonra bcaa ve glutamin takviyesi alırsın.Zaten bu iş'te amatörlük yerini bırakır daha prof bi bakışa.Barı tutuşun bile değişir.Doğru antremana başlarsın ''vücudunu tanırsın''...Sonra protein tozu tamamen gereksiz maddi açıdan çok iyi değilsen.BCAA ve glutamin.Bu ikisi zaten kaliteli aminolardır kas gelişimi açısından.Hani bu ürünlere direkt atlamak tamamen ''reklam sanayisinin'' bizleri aldatmasıdır.LÜTFEN yapma sevgili EgeOzhan şu aşamada hele parana yazık %10 / %15 etki için...Hayırlı bayramlar.

Bekci ve the admiral bunu beğendi.
  3. EgeOzhan

EgeOzhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Tolgahantt, öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. Fakat ben BCAA'yu bi 4 ay süre geçtikten sonra almayı düşünüyorum. Yazdıklarım sanırım yaptıgım işi amatörce yaptıgım izlenimi bıraktı sanırım fakat ben vg sporuna çok profesyonelce yaklaşıyorum. Maddi açım kötü değil, malum öğrenci adamım çok da iyi değil fakat elimden geldiğince destegi almak istiyorum. Ayrıca şunuda belirtmek isterimki bu sporu en az 9 ay aralıksız yapacagım sonra ÖSS sorunları başlayacagı için, haftada 2 filan vücudumu korumak için gideceğim. Karbon tozuna gelince karbon tozudnan sonra 4-7 kilo almıştım, yani gerçekten faydasını gördüm, fakat artık param yetmeyeceği için(çok hızlı bitiyor) protein tozu alıp günde 1 ölçek kullanmayı böylece 80 günün üzerinde idare etmeyi düşünüyorum. Boy/Kilo oranıma bakarsanız bir zaman sonra kilo artışı pek de çok olmayacagından BCAA ile 1-2 ay tamamlamak istiyorum.

Düşüncelerim yanlışsa maruz görün, siz deneyimli arkadaşlarım düzeltmek isterseniz buyrun, yardımlarınız için teşekkür ederim.

iyi bayramlar herkese.

4. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Ben de sen de ve forumdaki %90 oranında arkadaşımızda amatör yani hobi sporcusu.Prof olmak demek steroidlerle kürlerle,sponsorlarla yarışmalara katılmak ve bu yönde bi hayatı en az 5-10 yıl devam ettirmek demektir.Amatörüz ama bilgiliyiz tabi.Sadece klasman farkı var.Ayrıca diğer dediklerimi tekrara gerek yok.Hayırlı bayramlar dilerim ben de.

5. EgeOzhan

EgeOzhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam o zaman sizin dediğiniz gibi denemekte fayda var, teşekkürler.

Tolgahantt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş