super set faydalı mı zararlı mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nostra tarafından 24 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nostra

nostra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,

Yaklaşık 2 yıldır bu sporu yapıyorum. Programıma biraz renk katmak için yaklaşık 2 ay kadar biceps - triceps ve göğüs - sırt super set yapayım dedim. Çok memnunum, idmandan sonra kollarımda kanı daha fazla hissediyorum. Ancak hocam super setin kasları yakacağını söyledi, bu ne derece doğrudur sizce? Super set nasıl kas yakar anlayamadım, daha doğrusu kas nasıl yanar, bu tabiri anlayamadım, saygımdan dolayı hocaya da bunu soramadım.

Saygılar..

2. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Süper set genelde belirli bir süreden sonra kasları şaşırtmak için yapılabilir. Kasların yakılmasından kasıt kas yıkımı olabilir ancak düzgün beslendiğiniz ve yeterli seviyede dinlendiğiniz sürece böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

nostra bunu beğendi.
  3. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    belli bir seviyeye gelmiş vgciler kasları şaşırtmak için 1 yada 2 ay bu programı uygulayabilirler hem antreman süren kısalır hemde yağ yakma durumun olur.Bu sisteme örnek vermek gerekirse; göğüs kaslarımız için bench press ve hemen arkasından dumbbell flay yada bench press ve hemen arkasından barbell rowing gibi hareketleri yapılabilir

özgürlük ve nostra bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "süper set " i ,ilerlemiş "vg-ciler "uygulayabilir...2 yıl da eğer ,optimum gelişme sağlanmışsa , başarıyla uygulanabilinir...

neticede toplamda en fazla 16 -20 tekrarın yapıldığı ,o da genelde "antagonist "çalışmaların içeren bir durum...

hatta, aynı "kas gruplarına "da süper set uygulanabilinir...

ama, yeni başlayablar için tabi ki uygun değil...

nostra bunu beğendi.
  5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    süper set özellikle bulk tan definasyona geçiş sırasında ve normal dönemdede hatları belrginleştirmek için yapılır.amaç deri altındaki yağ ve suyu atarak kasları daha görünür kılmaktır.eğer günlük protein alımı yeterli değilse kaslar çok tekrara dayanamayıp hacmen kayba uğrar.

bence 1 aylık süper set çalışması ideal.çünkü etin pahalı olduğu bir ülkedeyiz ve protein ihtiyacını karşılamak cidden çok zor ,bunun üstüne kasları uzun süreli iyice zorlamak yıkımı beraberinde getirir.

biceps-triceps süper set için uygun.göğüste ise 1 açış 1 press i süper set yapabilirisn.sırtı ayrı girersen kanımca daha iyi olur.örnek program siterse forumda daha önceden açılmış bir başlıkta süper set programı vardı.

6. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    bende superseti cok seviyorum sadece biceps triceps idmanlarinda kullaniyorum ve gercekten antrenmanin hakkini verdigimi hissediyorum .

7. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Denemende fayda var diye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş