SQUAT vs Fıtık ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ace1 tarafından 11 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Ustadlar ben de hafiften fitik baslangici var korkudan squat yapmiyorum. bb yapiyorum ama squat yapmadan bosa kurek cekiyorsun diyorlar. squt bb nin babasi vs. gibi. acaba squat fitigimi iyice zorlar mi veya squatin yerini tutacak baska bir hareket var mi beli zorlamiyan... ?

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Doğru yapılan egzersizlerin fıtığa zararı değil yararı olur, bunu bizzat boyun fıtığı rahatsızlığım sebebi ile başvurduğum ortopedi ve fizik tedavi uzmanlarından duydum. Burada dikkat edeceğin iki husus var: kesinlikle hareketin formunu bozma ve ikincisi de asla fazla ağırlık kullanma (fazla derken senin kaldırabileceğinden fazla). Bir müddet, formu oturtuncaya kadar boş barla çalış, daha sonra yavaş yavaş ağırlık artırırsın. Kemer kullanman da iyi olur.

ace1 ve Blonde bunu beğendi.
  3. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Anladim. peki deadlift. Bu söylediklerin deadlift icinde gecerli mi. cunku deadlift direk bele odakli.yoksa dead yapmiyim mi

4. Eken

Eken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Deadlift, squat vs bel pozisyonunu ayarliyamaz isen fitigin olup olmamasi onemli degil zaten beline zarar verirsin. Yapman gereken hareketin formlarini yerine getir. Ayrica hareketlerden once belini iyice isit.

5. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    anla
    anladim hareketleri dogru yaparsam bi sikinti olmaz. tesekkurler...

6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle ağırlıkla çalışma ilk başta boş barla çalış uzun bi süre hem hareketi öğren hem kaslar az kuvvetlensin yavaş yavaş ağırlık eklersin.

ace1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş