Squat hareketini yapamıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hakan aygun tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hakan aygun

hakan aygun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar squat hareketini doğru yapmak için YouTube'da bir çok video izledim ve neredeyse hepsinde eğilirken ayak tabanlarımızın yere değmesi gerektiğini söyleniyor fakat ben yaptığımda tabanlarımı değdiremiyorum, değdirmeye calistigimda da dengemi kaybedip yere düşüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz bu konu hakkında

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Squat yaparken yandan cekilmis videonu paylasirsan yorum yapilabilir. Sozlu olarak ne oldugunu anlamak zor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Kimileri topuklarının altına küçük plakalardan koyuyor. Sende deneyebilirsin.

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bunun için bazı esnetmeler yapman lazım.

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ağırlıksız başla. Sadece olimpik barlarla (ya diğer barlarla) yap. Bir süre vücudun o şekle otursun, alışsın.
    Ben de ilk zamanları overhead squatta çok zorlanıyordum. Ağırlıksız sadece barlarla deneye deneye vücudu alıştırdım, düzene soktum.
    Acele etme, sporda acele etmek kadar kötüsü yok. Bazen spora dönmeni imkansızlaştıracak sakatlıklar bile yaşayabilirsin.

Acele etme, bilinçli şekilde ne yaptığını bilerek...

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yapman gereken iki şey var. birincisi halter ayakkabısı satın almak. halter ayakkabılarının topuğu yüksek olur bu sayede daha rahat derine inebilirsin. ikincisi ise ankle mobility dediğimiz ayak bileği esnekliğini artırmak. bir de alternatif olarak low bar squat yapabilirsin , low bar ile öne eğileceğinden dizlerini ileri atmak zorunda kalmazsın bu da topuğunda kalmanı sağlar.

ayak bileğini bu egzersizle esnetebilirsin. yüksek bir yere tek ayağını koy ve tüm vücut ağırlığınla o ayağına bastır. tabi dizini de atabildiğin kadar ileri atman lazım esnetebilmen için.

Dvrmchrky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş