Squat bacak kalınlaştırır mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Lassaban

Lassaban Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam merhaba, vücut geliştirme yapıyorum ancak çekindiğim nokta şu hocam: 70 kiloyum 1.71 boyundayım ve pantonlonları skinny fit giyindiğimden dolayı bacak çalışmaktan çekiniyorum burada sadece squat ve squatın türevlerini yapsam yeterli olur mu? Yoksa kardio ile bacak yağlarını yakmayı mı önerirsiniz ?bacaklarımın kalınlaşmasından korkuyorum acıkcası

2. olacakartık

olacakartık Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Spora her başladığımda rahatsızlıklarım başladığı için tekrar ara veriyorum. Bu sefer kararlıyım :)
    3 sorum olacak cevap verirseniz sevinirim.
    1) Yarım squatı ya ben beceremiyorum ya da full squat bana daha kolay geliyor. Acaba hangisi etkili. Ya da ikisini bir den mi yapmalıyım :)
    2) kendime göre plank, full squat, lunge, köprü, cruch, jump squat, parmak ucunda yükselme, arkaya tekme gibi ve bir kaç da pilates hareketlerinden esneme hareketleri katarak bir program hazırladım. Toplam 45 dk gibi sürüyor. Hafta da 1 gün duruyorum bir gün yapıyorum. Sorunum şurda örneğin squatı 3x12 yaptıktan sonra diğer harekete geçerken örneğin plank e geçerken kaç dk beklemeliyim yine 1 dk mı yoksa 3 dk bekleyebilir miyim?
    3) 1,78 boy 55 kiloyum kilo almaya çalışıyorum. 1 gün durup 1 gün mü yapayım yoksa 2 gün mü bekleme süresi vereyim :) şimdiden saygılarımla değerli spor hocalarım :)

3. nevrotik

nevrotik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benim de bir sorum olacak, squat ı yana tekme ile yapıyorum belki adı farklıdır yani kalkışlardan sonra ayağı yana açıyorum bu hareket vücutta tam olarak nereye etki ediyor, yanlar için mi iyi yoksa iç bacağı mı çalıştırıyor, obliklere mi etki ediyor, cevap verirseniz çok sevinirim, cevaplarınız çok çok önemli spor konusunda çok kültürlü arkadaşlar var burda, bu konuyu forumda çok aradım ama pek bir şey bulamadım, şimdiden teşekkür ederim.

4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    1 - Oblikler ole vara yoğa ellenmez ciddi bir yağ oranı verildikten sonra ihtiyaca göre şekillendirilir.

Latince isimlerini bilenler vardır o kasların ama önemli olan çeşitlilik ysptığınız güzel bişiye başkalarını da ekleyin yaptığınız hareketle kalça basen çaloşyırmış oluyorsunuz. ve allah aşkına şu dambılları iki yana sarkıtıp bir sağa bir sola eğilme hareketini yapmayın tammen literatüre türk ev kadınlarının soktuğu bir hareket

Sayfayı Paylaş