Sportif Yaşam Külübü - Çukurumbar

Konusu 'Ankara' forumundadır ve Despo tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Bu Spor Salonu Sizce Nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 5
    15,6%
  2. İyi

oy sayısı 11
    34,4%
  3. Orta

oy sayısı 13
    40,6%
  4. Kötü

oy sayısı 3
    9,4%
  5. Çok Kötü / Şikayetçi

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Ekli Dosyalar:

ZeusS_ bunu beğendi.
  2. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Özellikle iş çıkış saatlerinde burası çok kalabalık. Aşırı yoğun insan nefes bile alamıyor. Ben koşarken daralıyorum bazen, bu da oksijen yetersizliğini gösteriyor. Kalabalık olmasından dolayı hocaların ilgisi yetersiz. Bi hareket sorduğun zaman usulen gösterip gidiyor. Hareketin inceliklerini gösterme yok. Hemen şöyle şöyle yapılır geç. Bütün hareketleri göstermesi 3 dk yı geçmez.
    Vücut geliştirme açısından çok yetersiz salon. Daha çok kardio ağırlıklı ve makineler tıkış tıkış yanyana. Mekik vs çekmek için alt katta 3 tane minder var. Üst kat biraz daha ferah alt kata göre.
    Bunun dışında çok bi eksisini görmedim.

Son düzenleme: 27 Ocak 2011
    deist190 ve diez bunu beğendi.
  3. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Çayyolundaki şubesine gittim bilgi almak için , 3 ay üyelik imkanı tanıdılar aylık 150 tl , açık havuz ücrete dahil değil açık havuzları Konutkent 2 de bilen bilir . Salonda Squat yoktu bilginize!!!

4. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 1 yıldır üyeyim, çukurambar daki şubesine gidiyorum genelde. gittiğim zamanlar genelde sabah 7:30-8:00 den 09:00 a kadar olan zaman. çukurambar daki ortam bana göre güzel, ben gittiğimde genelde boş olduğu için hoşuma gidiyor. ayrıca çok aydınlık ve ferah bir ortamı var. ayrıca squad var arkadaşlar siz nasıl incelediniz bilmiyorum ama hem çayyolunda hem de çukurambar da squad var.

Ayırca çukurambar salonunda serbest ağırlık tamamen üst katta bulunuyor ve burada genelde fazla insan olmuyor, o yüzden belli bir süre dir spor yapıyorsanız üst katta ferah ferah cardio cihazlarınız ve serbest ağırlıklarınızda çalışabiliyorsunuz.

Çayyolu tesisine gelinc; bir kere tesisin en sevmediğim yanı gündüz vakti gittiğinizde site yönetimi sizi arabanızla içeri almıyor, yasakmış, illa dışarıya arabanızı parkedip içerdeki spor salonuna yürüyorsunuz (yaklaşık 100 metre bir yol). ayrıca çayyolu şubesinde ortada havuz ve üst katta havuzun çevresine konuşlandırılmış aletler bulunuyor, burada ortam biraz sıkışık karanlık ve serbest ağırlık bölümü çukurambar a göre çok çok zayıf ve aynı zamanda yok denecek kadar az. Üye olacaksanız ve çukurambara yakın olacaksanız belki giderim gibi düşüncelere kapılmayın çayyolu şubesine gitmek istemediğinizi belirtip fiyatta indirim yaptırmanızı tavsiye ederim.

Hocalar genelde özellikle kalabalık saatlerde yeni gelen insanlara program hazırlayıp anlattıklarından yoğun oluyorlar ama gidip bilgi almak istediğinizde yardımcı oluyorlar, sıcak bir ortam var,çukurambar şubesini tavsiye ederim ama pazarlıkta inatçı olun, ben diğer insanlar ile görüşünce pahalıya üye olduğumu anladım...

5. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Walla ben Çayyolu' ndakine üyeyim. Yaklaşık 3 yıldan beri gidiyorum. İlk sene çok iyi bir salondu, hocalar olsun, aletler olsun, yapılan dersler olsun vs. Sonraki yıl çok bozuldu.

1-hocalar ve personel sürekli değişiyor (anladığım kadarıyla hocalara maaş ödeyemiyorlar, şu anda 1 adet adam gibi supervisor var onun dışındakiler beden eğitimi bölümü 1. sınıf öğrencileri. stajer gibiler, orta ve ileri düze çalışacaklara bilgi verecek durumda değil hiçbiri)

2- KArdiyo aletlerinin durmu içler acısı, cross-trainer ların hepsinden ses gelio, bisikletler desen öyle. Her koşu bandının üstünde entegre tv var ama 10 taneden yanlızca 1 i çalışıyor.

3- iki üç ayda bir yeni gelen supervisor marifetmiş gibi salondaki aletlerin düzenini değiştriyor. Her seferinde daha abuk bir yerleşim yapıyorlar. Mesela geçen hafta göğüs bölümünü tutup toplu ders verilen stüdyolardan birinin yanına taşımışlar, serbest ağırlıkların en uzağına :)

4- Havuz tarafındaki duşlar çok bakımsız

5- Soyunma odasında kilidi doğru dürüst çalışan dolap yok gibi, eskiden her dolapta 2 şer askı varken şimdi koca soyunma odasında toplasan 4-5 askı ancak vardır.

6- Tüm bu olumsuzlukları yönetime devamlı şikayet ediyoruz ama hiçbir önlem alınnmıyor, hatta şaka gibi tam derdimiz anlatacak yönetimden muhattap buluyoruz, yönetim değişiyor :)

E peki nie gidiyorsun derseniz ben üyeliğimi daha bu olumsuzluklar olmadan salon güzel die 3 yıl uzatmıştım, ayrıca evime en yakon ve fiyat olarak en uygun salon buydu, bir de bizim çevredeki salonlara göre havuzu daha büyük.

kerem191, diez ve Despo bunu beğendi.
  6. fikreteda

fikreteda Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Spor merkezi diye açiliyolar üye yapana kadar koşturuyolar adami süper lüks kalite hizmet falan tutunduktan sora ayni kaliteyi yakalayamiyosun abicim.

kerem191 bunu beğendi.
  7. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    kız arkadaşım gidiyor ümitköy şubesine ağırlık kaldırmadığı icin plates ve cardio antremanlarını seviyor ama vücut geliştirme adına nasıldır bilmiyorum

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Süper bir yer ;)

Ağırlık, kardio ve yüzme havuzu bir arada...

Müthiş ;)

9. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Hala rezalet hala rezalet.

Evet büyüklük ve alan olarak ankara'daki birçok yerden iyi ancak yönetim ve işletme maalesef 0. Bu kadar güzel bir salon ve alan iyi yönetilse Ankara'nın en konuşulan, en iyi ve elit yeri olacakken şimdi realet ötesi bir yer.

Cross trainer ların hepsi 8 çiziyor. Binbir şikayetle bakımları yapılıyor 2 gün sonra gene anı tas aynı hamam. Yönetime aletler bozuk değiştirin diye şikayet edince "Bozuk değil sadece eskiler o yüzden bazıları iyi çalışmıyor" şeklinde kelime oyunları yapılıyor. Sonuçta ben aleti kullanamadıktan sonra ha eski ha bozuk ne farkeder?

Havuz bakımında kullandıkları klor artık nasıl bişiyse havuz alt katta olmasına rağmen üst katta nefes alınmıor, gözlerim yaşarıyor. Hatta eşim 1 keresinde zehirlendi.

Üyelik sözleşmesinde bulunan diyetisyen, yağ-kas ölçümü ve kontrolünden eser yok.

Çalışan personel o kadar ukala ki bir an kendinizden şüphe ediyorsunuz acaba onlar bize para verdiler de bizde hizmet mi bekliyorlar diye.

Paraya o kadar ihtiyaçları varki üyelik fiyatları yerlerde. Böyle olunca da her türden insanla karşılaşmanız mümkün. Ayrıca üye sayısı arttığı için belirli saatlerde içerisi Salı pazarı gibi oluyor. Bu şekilde üye sayısının çokluğu yönetimin ve personelin yanlış kanıya kapımasına neden oluyor. sonuç olarak da nasılsa üye geliyor mantığı ile sorunların hiçbrini çözmeye çalışmıyorlar.

Ayrıca üyeliği uzun süre devam eden üylerden artık para kazanamadıkları için bu üyeleri şikayetlerinden dolayı geçimsiz ilan edip szi yıldırmak herşeyi yapıyorlar. Maksat eski üeleri kaçırıp yerine para kazanabilecekleri yeni üyelikler başlatmak.

10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Üzüldüm gerçekten böylesine mekanlar bu kadar rezil hale düşürülmemeli...

11. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Walla 2-3 gündür yeni salon arıyorum, Ümitköy-Konutkent-Yaşamkent çeversinde benim gezdiğim salonlar içinde sıralam şu şekilde

1- Base
    2- Sports A
    3- United Club

Base gerçekten süper. Aletler olsun, tesisin temizliği, personeli ilgisi olsun. Soyunma odaları inanılmaz geniş, grup dersleri yelpazesi geniş, tırmanma, tenis, basketbol, boks squash gibi imkanları var da var. Ama fiyat maalesef çok tuzlu.

Sports A Yaşamkent'de yeni açıldı. Kullanım alanı oldukça geniş bir salon. Aletleri yeni, havuzu oldukça büyük. Fiyatlar Base'e göre çok daha uygun.

United Club da oldukça güzel ve hijyenik bir salon, tek sıkıntısı alan olarak biraz küçük ve dar.

12. fikreteda

fikreteda Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çukurambarda yeni bi yer açılıyormuş yine spor center baya büyük kaliteli falan diyolar bence onu bekle kardeşim iyi kampanyası olur işin

13. fikreteda

fikreteda Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bahsettiğim yeri buldum ilgilenen olursa http://www.vamooos.com/ erken üyelik avantajları falan diyo bakalım ben bi dolduurp yolcam bakarın beleş gideriz:D

viperking bunu beğendi.
  14. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Link için teşekkürler. Anketi ben de doldurdum.

Tanıtımlarından Base ve Mac ayarında bir yer olacağa benziyor ama açılmadan bilmeyiz tabii. Şimdi üye olun, açılana dek geçen süreyi üyeliğinize hediye edelim diyorlar ama açıkçsı ben sportif de başıma gelenlerden dolayı bir daha hiçbir salona güvenemem.

15. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    viperking teb otelin altına açıldı park life club bi göz at istersen

16. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Park Life club a baktm. Ama bana hem küçük hem de dağınık geldi. Ümitköy-Konutkent-Çayyolu civarında benim en beğendim salon tabii ki Base oldu, sonrasında da United Club. Yaşamkent te A Sports var orası da inanılmaz geniş ve ferah ancak aletleri eski geldi, özellikle dumbell lar falan çok eskiydi.

Bir süre okulun (ODTU) spor salonuna takılıcam sanırım. 2013 de Ankara dan ayrılma ihtimalim var, o nedenle bir salona bağlanmak pek istemiyorum. Oldu da Ankara da kalırsam paraya kıyıp Base :)

17. boracanon

boracanon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Havuzundan mikrop kapan insanlar tanıyorum..:((

18. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Yaklaşık 1 yıldır gittiğim spor salonu...

Hiçbir zaman eski salonumda bulduğum motivasyonu, odaklanmayı, heyecanı, samimiyeti bulamadığım spor salonu.(Yanlış anlaşılmasın başka bir salona da gitsem bunları bulabileceğimi zannetmiyorum.)

Mekan olarak geniş, ferah, aletlerin yeni olduğu fakat hocaların çok fazla ilgilenmediği bir salon.

Havuzuna hiç girmedim çünkü bu tip yerlerin havuzuna güvenmiyorum.

Evime yakın olması nedeniyle 1 sene daha üyeliğimi uzatacağım ancak sonra 1 sene sonra başka yerlere bakmayı düşünüyorum.

göksunn bunu beğendi.
  19. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ümitköy şubesindeyim.Salon genel olarak vasat altı denebilir.Havalandırması cidden çok yetersiz kendinizi boğulacak gibi hissediyorsunuz bazen.Bu çok önemli bir eksik.

Eski salonumdaki o sıcakkanlı hava yok hocalar çok soğuk insanlar yaptıkları şey salonda volta atmak.Sonuçta yaş itibariyle küçüğüm (17) insan sıcakkanlı olur.Ben selam versem anca öyle.Bazen gözüme bakıp geçip gidiyor.İnsansın sonuçta bir merhaba desen boğazında kalmaz.Ayrıca cidden bilgisizler.17 yaşındayım uzamam engellenmesin diyorum.Gitti squat yazdı bana.

Soyunma odaları eskiden harabeydi şimdi neyseki düzelttiler.Sahibi de çok suratsız kusura bakmasın ama mahkeme duvarı gibi suratı var.İnsan böyle yerlerde sıcakkanlı olacak ki biraz müşteri çeksin.Ne sıkıntınız var bu kadar kardeşim sanki dersin dünyanın bütün kederi sizde.Cidden çok soğuk bir salon.

daha iyi salonlar bulabilirsiniz...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:40 ----------

Ümitköy şubesindeyim.Salon genel olarak vasat altı denebilir.Havalandırması cidden çok yetersiz kendinizi boğulacak gibi hissediyorsunuz bazen.Bu çok önemli bir eksik.

Salon çok karanlık aydınlatma yetersiz.Bu işi bildiğiz için bunun önemli bir eksik olduğu anlarsınız.Motivasyonu düşürüyor.Özellikle makineli ağırlıkların olduğu bölüm.Havuzdan söz etmiyorum bile havuzun cam gibi olan yerleri ışığı yeçirmiyor zaten bir de aydınlatma çok az.

Eski salonumdaki o sıcakkanlı hava yok hocalar çok soğuk insanlar yaptıkları şey salonda volta atmak.Sonuçta yaş itibariyle küçüğüm (17) insan sıcakkanlı olur.Ben selam versem anca öyle.Bazen gözüme bakıp geçip gidiyor.İnsansın sonuçta bir merhaba desen boğazında kalmaz.Bu tip yerlerde böyle asosyal insanları ne diye çalıştırırlar anlamıyorum.Ayrıca cidden bilgisizler.17 yaşındayım uzamam engellenmesin diyorum.Gitti squat ve leg press yazdı bana.Eğer yeni başlayacaksanız ve program yaptıracaksanız baya yetersiz olacaktır.

Soyunma odaları eskiden harabeydi şimdi neyseki düzelttiler.Sahibi de çok suratsız kusura bakmasın ama mahkeme duvarı gibi suratı var.İnsan böyle yerlerde sıcakkanlı olacak ki biraz müşteri çeksin.Ne sıkıntınız var bu kadar kardeşim sanki dersin dünyanın bütün kederi sizde.Cidden çok soğuk bir salon.

Cardio aletlerini düzelttiler cross aletlerini bilemiyorum ama.

Belki küçük bir eksik ama sebil yok.Bazı salonlarda oluyor ve cidden güzel bir özellik.O kadar parayı alıyorsan böyle şeyleri düşüneceksin arkadaş

Kayıt aşamasında bir ilgi bir alaka sonra bu durumda oluyor işte.

daha iyi salonlar bulabilirsiniz...

20. göksunn

göksunn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benim işimi görüyor, ama akşamları çok kalabalık, vaktiniz var ise sabahları gerçekten çok güzel. kardiyo aletleri ve koşu bantları gayet iyi, ağırlık istasyonu da yeterli düzeyde. fiyatı da fena değil ve yenileniyor. ucuz iken kaçırmayın derim.

Sayfayı Paylaş