spora sık sık ara vermenin zararı nedir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    nerdeyse 2 haftada bir ara veriyorum.yani 2 hafta tam gidip 3. hafta 2 gün gidebiliyorum.gerek uyku gerek musait olamama vs. bu durum beni kotuye sürüklermi yada dinlenmis olmam iyimidir?bunu bilmek istiyorum cünkü 1saat kestiriyim derken aksam 8 de uyandığım oluyor ve spora gidemiyorum. 1 ayda 20gün felan gidebiliyorum.

2. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    gelişimin biraz yavaşlar onun dışında zararı olmaz. ama mesala uzun süre ara veriyorsan yani 1 hafta falan hiç gitmediğin oluyorsa. 1 haftadan sonra kaslara birden yüklenince hamlık ağrısı gibi bir ağrı oluşuyor kaslarda.

3. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    1 haftadır gidemedim yada gitmedim diyim.yarın gittigimde umarım zorluk cekmem.önceden bastığım ağırlıkların altına girmekte zorluk cekiyorum ara verdikten sonra

4. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    zaten direk önceden girdiğin ağırlıkları deneme bence biraz daha hafif gir. aralıksız devam ettiğim için bir 10 günlük tümden dinlendirmişdim vücudu sonrasında direk yine aynı ağırlıklarla başlayınca çok ağrı oldu.

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bence iyi bile olabilir ama çok sağlam antreman yapıyorsan vücut için dinlenme süresi gibi düşün kafana takma bence.Çok çalışmakla vücut gelişmiyo iyi çalışıp dinlenmeyle gelişiyo.

ozpirik bunu beğendi.
  6. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    gelişimin kaplumbağa hızında olur + o tembellik ettiğin günlerde de antrenman günleri gibi beslenmediğin için kas kaybedersin.

7. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bugun spora gittim.1hafta aradan sonr****aldırdıgım agırlıgın 2.5 kg aşağısında anca kaldırabildim.fazla kaybım olmadı kendimi sanki daha güclü hissettim kaslarım sanki daha cok belirginlesti.bilemiyorum psikolojik olarakta öyle görünüyo olabilir :)

8. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kasların gelişmez nolcak başka

Sayfayı Paylaş