spor salonu/ev antrenmanı+protein tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fatalrhyme95 tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Spor Salonumu Ev mi

Anketin kapanma tarihi 4 Şubat 2014.
  1. Spor Salonu

81,8%
  2. Ev

18,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Arkadaslar merhaba,

Ben yaklasık 3 ay spor salonuna gittim.Bazı sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım.Suan gribim bu yüzden spor yapamıyorum fakat hastalıgım gecınce tekrar baslıcam.Salona gittigim sürede gözle görülür bir degisiklik olmadı fakat ölcü olarak baya degisiklik oldu.Ben ektomorfum ve sabırsız biriyim gözle görülür degısıklık olmayınca bırazda sogudum salondan hocalarda pek ilgilenmiyodu gittigim salonda pek iyi deildi zaten.Kısacası hareketleri ve işin mantıgını cozdum evde devam etmeye karar verdim.Belli bir süre sonra protein tozu kullanmayada baslıcam.Eve spor salonu kurmaya calısıcam.Bar,plaka,dumbble,direnc bantları,sehpalar,,vs.
    Sorum şu Spor Salonunda calısmak evde calısmaktan daha fazla kazanc getirirmiii asırı derecede fark edermi
    Simdiden cevaplar icin tesekkurler ,,

2. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Ben 3 aydır evde çalışıyorum Çok az bir degişiklik oldu düşünüyorum spor salonuna gitsem dahamı fazla gelişirdim bir türlüde karar veremiyorum,
    Fakat şöyle bir şey varki dambıl degişimi vs olurken bile çok vakit alıyor,Spor salonunda herşey hazır sırasıyla programı uyguluyorsun ve bitiyor,Evde 4 hareketi 1 saatte yapiyorum :D
    4 Hareketi 4 x 12-10-8-6 Şeklinde yapıyorum..

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  3. Ufuk GECE

Ufuk GECE Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bundan 6 sene önce ilk başladığım sıralar ben de salonu bırakıp eve olan biten ağırlığı aldım ancak evde çalışılamayacağını tecrübe etmiş oldum. Benim 5 yılıma mâl oldu salonu bıraktım, eve de o kadar alet alınca salona gitmedim, evde de devam edemedim. Sen inan bana salona devam et ve bırakma. Bundan 1 sene sonra 2 sene sonra nasıl olacağını düşün. Zaman emin ol hızlı geçiyor.

4. gokhanogretmenim

gokhanogretmenim Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Burdur
    Eve hangi aletlerin alinacagini dogru saptamissin. Ben evde baslayip salonda devam edenlerdenim. Ev ile salon arasindaki farki sorarsan. 1- motivasyon salonda kesinlikle daha yüksek oluyor. Ortami degiştirmek iyi geliyor. 2- ekipman açısından spor salonları daha zengin. 3- spor salonlarinda uzman hocalarin olmasi amaca uygun spor için kesinlikle gerekli. 4- bedava ve ulasım zorlugunun olmamasi da evin avantajlarindan.

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    spor salonundada pek bi fark yok yani eger iyi bir salona gitmezsen ordada baya vakit kaybı oluyo benım gıttıgım salonda agırlıklar ve aletler az sayıda oldugu ıcın bazen sıra beklemek zorunda kalıyodum ve bazen o kadar beklıyodumkı sınırlenıp dıger harekete gectıgım bıle oluyodu :D ama spor salonunun motıvasyon acısandan buyuk faydası var orda calısanları gorunce ınsan gaza gelıyo :D
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2014 ---
    zaten benı cezbeden 4. madde :D cunku spor salonu uzak ve kıs ayındayız ulasım gercekten sıkıntı ama sımdılık bırakıcam zaten unıversıteye hazırlandıgım ıcın unıversıte kazanırsam tekrar baslıcam salona inş.yorumunuz için tesekkurler
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2014 ---
    aslında 1 odayı sadece spor aletlerıyle doldurunca cok güzel olur gibime gelıyo ama bu benım ıcın zor eger sız boyle yaptıysanız neden evde devam etmedınız anlamadım :D spor salonundada bazen ınsan motıve olamıyo evden fazla farkı yok bence

Son düzenleme: 22 Ocak 2014
  6. Ufuk GECE

Ufuk GECE Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bak benim de hayalimdir, Allah nasip eder de evlenirsem, güzel müstakil bir evim de olursa bir alanı spor salonuna çevirmek isterim. Ancak senin de şu an öyle bir imkanın olduğunu sanmıyorum. Ben diyeceklerimi yukarıda dedim. Evde çalışması çok zahmetli olacak senin için. Ağırlıklar yetersiz kalacak. 1 bardan ağırlıkları sökmesi diğerine takması zor olacak. Yan odada annen, baban, kardeşin varken pek de doğru spor ortamını bulamayacaksın. O zamanlar aklıma geliyor da halının üzerinde spor yapmak ne kadar da saçma. Ağırlığı koyuyorsun halı eziliyor falan. :) Dediğim gibi çok para harcama bence eve. Sonra bırakacaksın, eve o kadar alet aldım evde devam ederim derken zaman geçecek eline de bir şey geçmeyecek. Sen temizinden salona başla derim.

7. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    zaten sımdılık evde devam edıcem unıversıteye hazırlandıgım ıcın vaktım yok salona gtmeye ama ılerıde bende eve kurmayı planlıyorum:D ben suan ıcın soruyorum yani 4-5 ay için ev ve salon arasında fazla fark olurmu diye tesekkurler cevaplar ıcın

8. Ufuk GECE

Ufuk GECE Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Hiç yapmamaktan kat kat daha iyi olacağı kesin. İlk 4-5 ay için salonda çalışanla da o kadar fark olmaz merak etme. Düzenli çalışabilirsen, motivasyonunu yüksek tutabilirsen ne mutlu.

9. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    aslında 2 senedir evde devam ediyodum ama düzensizdi yani 2-3 hafta yapıyodum 2 hafta ara veriyodum mesela ve agırlıklar hep aynıydı sınav barfix vs. ama salona basladıgımda olculer baya degıstı evdeyken o kadar olcu alamamıstım heralde ilk aylar oldugu ıcındır genelde oyle soyluyolar zaman ilerledikce gelisim yavaslıyomus

10. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bende 1.5 sene once spora evde başladım 5 ay kadar evde yaptım fonksıyonlu ağırlık sehpası ve ağırlık setiyle fakat belli bir ilerlemeden sonra ağırlıklarda artınca tek başına zor olamaya başlıyor özelliklede set sonlarında yardım edicek biri gerekıyor ve motıvasyon kaybı azda olsa yaşanıyor benım görüşüm

11. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    yorumun ıcın cok tesekkurler kardesım bekledıgım cevap geldı :d peki şuan salonamı gıdıyosun ?

12. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    aynen kardeşim yaklaşık 8 aydır salona gidiyorum ve eve kıyasla çok daha hızlı geliştim diyebilirim sebebide set sonlarında kendımı sonuna kadar zorlayıp gereklı patlamayı yaşıyorum , evi de harcamıyım ama alt yapıyı orda yaptık sonuçta:)

13. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    peki protein kullanıyomusun

14. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kullanıyorum kardeşim hardline whey 3 matrix ben memnun kaldım şahsen, ayrıca bsn noxplode ve amino 3001 universal kullanıyorum , iyi bi kombin cok faydasını gördüm

15. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    hmm iyiymiş ben kullanmadıgım halde iyi gelisim oldu kullanırsam daha iyi olacagına ınannıyorum ama suan maddı durumum yeterlı deıl ise girersem baslıcam kullanmaya :D

16. Berkaycopoglu

Berkaycopoglu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Evde çalışırsan gelişirsin tabiki ama protein tozunu evde çalışırken alma çünkü proteini harcıyacak kadar sıkı idman yapamayabilirsin buda sana yağ olarak geri döner

17. gokhanogretmenim

gokhanogretmenim Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Burdur
    Evde üniversiteye hazırlanıyormuşsun.Anladığım kadarıyla ders için eve kapanacaksın.Bu durumda sporunu evde yapma derim.Çünkü evde hem ders hem de spor motivasyonunu acayip oranda düşürür.Spor için salona gitmeni öneririm.Derslerine de olumlu yansıyacağını tahmin ediyorum

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    fiziksel olarak olumlu yansıyo ama vakit olarak olumsuz :D salon uzakta ve dersaneyede gıdıyorum aynı zamanda eve gelene kadar vakıt aksam oluyo ders calısacak vakıt kalmıyo malesef :/
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2014 ---
    tesekkurler yorumunuz ıcın

Sayfayı Paylaş