Spor Öncesi ve Sonrası kullandığım besinler ? yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mertacs tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Mertacs

Mertacs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle Merhaba .Spora 1 yıl önce başladım 100 kiloydum şuan 75 kiloyum haliyle bölgesel çalışmaya başladım. Şimdilik protein tozu kullanmadığım için şöyle bi beslenme yapıyorum sizde yorumlarsanız sevinirim iyi veya kötü diye?
    Sabah 6 yumurta beyazı domates salatalık peynır azcık buyday ekmegı yıyorum. 2 saat sonra yulaf yerim yoğurtla veya sütle. Yulafı yedikten 1 buçuk 2 saat sonra antrenmana gidiyorum. Çalıştıktan sonra 15 20 dk içinde eve gelip mixerden çektiğim 250 gram lor peynirini suyla karıştırıp shake yapıp içiyorum.250 lorda 40 gram protein var. Aldığım lor kaanlar marka . Peynir altı suyundan üretilmiştir. yağ yoktur. 100 gramında 16 gram protein ve 1 gram tuz vardır. Ben şimdilik böyle besleniyorum . Tavuk göğüs eti balık kırmızı ette tüketiyorum . Bu beslenme şimdilik toz kullanmadığım için yeterli mi ? bu yaptığım lor iyimidir ? peynir altı suyundan yapıldığı için protein tozu yerine geçermi ? vede son olarak sunu soracagım spordan sonra lor dan aldığım 40 gram protein yeterlimi? şimdiden hepinize teşekkür ederim

2. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmen gayet iyi antrenman sonrasında ictigin shake in yanına 1 2 muz da ekle ve o ögün den 2 saat sonra kırmızı veya beyaz ette tüket karbonhidratla birlikte.

Toza hiç gerek yok ilk 5 sene boyunca cok ciddiyim normal beslenmenin karsılayamayacagı tek şey CREATİN onu da bi ilk 6 aydan sonra kullan...

3. Mertacs

Mertacs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muzda karbonhidrat içerikli bi besin hocam . spordan hemen sonra 1 saat içinde karbonhidrat almamızda sıkıntı olmaz mı

4. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Spordan hemen sonra tam da alman gereken şey karbonhidrat zaten. Şu an bildiğim kadarıyla dünyada en yaygın idman sonrası içeceği çikolatalı süt. Üzüm suyu içenler de varmış ama ben şahsen çıkolatalı süt tercih ediyorum. Bir bardak sütle birlikte muz yiyenler de var.

5. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Hicbir sıkıntı yaratmaz aksine insulin ini yukseltir protein in hücrelere girmesi için ennnn onemli sey

6. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ben antremandan sonra 300 ml üzümsuyu 1 adet ve 200 ml su işr protein tozu alıyorum sizce nasıl
    acaba üzümsuyu ile protein tozunu karıştırıp içsem nsıl olur sizce kana daha hızlı karışır hemde

7. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Üzüm suyu asırı şekerli oda yağ bağlatır vucuduna ayrıca ınsulını nekadar cabuk cıkarırsa bi okadar cabuk ta dusurur ant sonrası 1 2 muz ile whey proteını en iyisi...

8. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    benim içtiğim üzüm suyu şeker ilavesiz %100 üzümden yapılmı,,, araştırdığım kadarıyla genel olarak ya üzüm suyu ya muz yada jelibon alıyorlar bide bunları nekadar almalıyız sizce

9. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    MUZU Tercih et bence 2 muz yeterli kilo almak istiyorsan...

10. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    sabh kalkakazmazda alıyorum basit şeker muz yada bal

11. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Oda yanlış imsulini aniden cikarir aniden düşürür ben sabah yulaf tercih ediyorum mesela yanında bikaç adet yumurta

12. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    am araştırdığım kadarıyla sabh ve antrdeman, sonra almalıymışız basit şekeri

13. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Basit şeker e direk düşman gözüyle bak hangi şartlar altında olursan ol alma.

Hiçbir yararı yok zararı var insulın dengesizliginden büyümeni bile yavaslatabilir...

14. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman direk protein tozu alırım sadece antre. Sen sonra sabah kahvaltı sağlam Yaparım toz almama gerek olmaz.

15. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan hemen sonra Whey Proteini iç muzu ye ama ondan 1 saat sonra da 1 tane saglam öğün yemen lazım

16. Umirin

Umirin Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    antremandan sonra en guzeli whey proteini ve muzdur.Basit seker almayin bu cok sacma ve sagliksiz bir hareket.Ha ben yag yakicam diyorsan sadece whey proteini ic cunku antremandan sonra alicagin karbonhidrat yag yakimini durdurucaktir vucutta

17. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ama antreden sonra vücudun basit karbonhitrata ihtiyacı war heryerde böyle söyleniyor
    benim ama cım kiloalmak hacim yapcam

18. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Basit karbonhidrat büyümeni durdurur antrenman sonrası alırsan daha nasıl acıklıyıcam ?

Growth Hormon unu 0 lar antrenman sonrasında basit şeker alırsan.

19. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar spor öncesi ve sonra creatin 5 er gram %100 meyve suyuyla alıyorum.Bazen elma suyu bazen üzüm suyu oluyor ama %100 yani.Sorum şu ki antremandan önce meyve suyuyla alınması dogrudur umarım ?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2014 ---
    Bende şöyle bir açıklama yapayım.Growth hormonunun ihtiyacı olunan yer uyku sırasıdır.Antremandan sonraki İnsülin hormonu, antremandan sonra alınan supplementlerin ve takviyelerin kas hücrelerine ulaşmasında bir taşıyıcı görevi yapar.Tabiki definasyon zamanı önerilmez bu.Büyüme hormonunun en aktif oldugu zaman ise uyku zamanıdır.Adı üzerinde vücut uyurken büyür.

Son düzenleme: 13 Aralık 2014
  20. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28

Sayfayı Paylaş