son zamanlardaki formsuzluğun sebebi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hakan9456 tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hakan9456

hakan9456 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    merhabalar arkadaşlar ben 6 aydır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum ve gözle görülür baya bir gelişme kaydettim gerek hacim gerekse kaldırdığım ağırlıkları artırarak bugüne kadar geldim yalnız son zamanlarda üzerimde bir yorgunluk isteksizlik ve güç düşüklüğü var özellikle göğüs günlerinde inanılmaz zorlanıyorum ve eskiden rahat kaldırdığım ağırlıklarda şimdi zorlanıyorum ve bu moralimi alt üst ediyor motivasyon kaybı yaşıyorum bu yaşadığım güç kaybı ne ile alakalı olabilir daha önce böyle bir duruma düşen var mı plato dönemine mi girdim girdiysem bu durumdan nasıl kurtulabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum? ayrıca 6 aydır bu spora hiç ara vermedim en fazla 3 gün off geçmişliğim var 1 haftalık bir ara vermem beni daha geriye atar mı yoksa bu dönemi aşmam da yardımcı mı olur?

2. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Bu zamanlarda hava değişimlerinde herkese olur kafanı takma . düzenli antreman ve beslenmeni yerine getir 2-3 haftaya düzelir, bende var şuan formsuzluk her yıl bu dönemde her sporcuya olur ;)

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    ifadenizden overreaching fazına ulaştığınız sonucuna vardım. en az 2 hafta spora ara vermenizi tavsiye ederim. bu süre içerisinde iyi beslenin ve ağır fiziksel aktiviteden kaçının. hafif şiddette kardiyo ve stretching yapılabilir. spora döndüğünüzde de hafif başlayın. 1-2 hafta hafif antrenmandan sonra (%5 ila 10 azaltılmış ağırlıklar ve yarıya indirilmiş set sayısı) performansınızın nasıl arttığını bu başlık altında belirtmeyi unutmayın. kolay gelsin.

Blonde ve exsisman bunu beğendi.
  4. hakan9456

hakan9456 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle ilginiz için teşekkürler arkadaşlar ağırlıkları azaltarak antrenmana devam etmeyi düşünüyorum antrenmanı tamamen bırakamıyorum antrenman yapmayınca kendimi suçlu gibi hissediyorum :) f35 kardeşim herkeste olmasına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim ama bu dönemi umarım herkes en az kayıpla atlatır :)

Sayfayı Paylaş