Sizce yaptığım beslenme programı uygun mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Triggerdimin tarafından 18 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Triggerdimin

Triggerdimin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1.82 boyunda 59 kiloyum vücut geliirmeye başladım yarından itibaren böyle listelere devam etmeyi düşünüyorum. Bu liste yarın icin geçerli sizce uygun mu ? 15 yaşındayım.
    sabah
    ---
    2 yumurta --- 2 dilim beyaz peynir --- 2 dilim buğday ekmeği

Protein: 20.9 GR
    Karbonhidrat:31.7 GR
    Kcal: 436

Ara öğün
    ---
    1 küçük kek --- 250 ml süt
    Burada bir hata olmuş normalde daha fazla protein filan içeriyor.
    Protein:3.38 GR
    Karonhidrat:3.53
    Kcal:54.64

Öğlen
    ---
    1.5 5abak pilav --- 2 dilim
    Buğday ekmeği --- 1 tabak yoğurt

Protein:14 GR
    Karbonhidrat: 82 GR
    Kcal:477

Ara öğün
    ---
    Muz 1 adet

Protein: 1.1
    Karbonhidrat:33.52
    Kcal:146

Akşam yemeği
    ---
    1 ADET tavuk but --- 2 dilim buğday ekmeği-

Protein: 45 GR
    Karbonhidrat:27 GR
    Kcal: 370

Geceyi doğru l
    ---
    Tahin pekmez 1.5 yemek kaşığı ---
    Protein: 2 GR
    Karbonhidrat:25.5 GR
    Kcal:156

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Yağlar nerde?kalorileri sayarken yumurta .daki pilav daki yağları saydin mi ?

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    1 Küçük kek ? Kardeşim eğer dışarıdan şeker katılmış hazır çikolatalı limonlu kekleri alıyorsan kesinlikle almamalısın,ondaki şeker oranı gün içinde tükettiğimiz şeker gibi nerdeyse birde rafine şeker naturel değil!Gelelim beslenmene o yumurta sayısını arttırmalısın bence.Yağ mikrosunu hesaplarsan sevinirim aksi takdirde bir besindeki yağ oranı bizim için çok mühimdir bilesin,kilo almak istiyorsan arttır bence bu beslenmeyi nerdeyse definasyondaki adama yakın gibime geliyor ve şeker oranı fazla baya bi(kekten dolayı).Yağsız kütle kazanmak istiyorsan ayrıca diyim 0 şeker beslenmelisin!Yulafı ve lor peyniri ni kesinlikle ekle ve yumurta sayını arttır(sarısını yememeye dikkat et)tavuğu derisiz yemeyede tabiki(gögüs kullan)Kilonun 2 katı kadar pro 4 katı kadar karb alsan yeter senin için bilmiyorum nasıl bir dönemdesin ama.Çok zayıfsın cidden kaloriyi arttır.(yağ olarak sağlıklı yağlar tercih et,2gr protein al kilo başına 4gr karbonhidratla)Kompleks karbonhidrat olacak tabiiki,protein alırkende baklagildeki proteinlerle tavuk taki proteinide asla bir tutma diyeyim :) ve kalsiyum'uda arttır gelişme çağındasın kardeşim boy uzatmak istiyosan tabiiki.Bak bana mesela ben ihtiyacımdan fazla kalsiyum alıyorum 1.75de kaldık yaş 15 ama :D:D:D:D

4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Sarısini yememeye dikkat et?en sağlıklı yağlardan biridir sarısı.kaliridine uyuyorsa isterse 10 tane sarı yesin.yag oranını asmadigin sürece .

5. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    5yumurta yediğini düşünürsek 5x6=30gr yağ ediyor.Bu çocuk hiiiç zeytinyağı felan katmasın o zaman yemeklerine,kuruyemiş yemesin,hatta yağlarını süzsün ham halde olan yemeklerin :DNe gerek var sadece yumurtadan bu kadar yağ almaya?gün içerisinde makrolarını tutturmaya çalışmak için niye kıssın zeytinyağından da bu çocuk gidip yumurtadan yağ alsın ?Bana göree çook gereksiz...günde 5 yumurta yiyorum 1i sarılı sadece oda ondaki yararı görmek içindir;)Sen hiç 5yumurtayı tam şekilde ye diyen hoca gördünmü?

6. farazi

farazi Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Yalnız sarısından "uzak" durmamızın sebebi içerdiği yağdan ziyade kolesterol miktarıdır. Yoksa kimse kalkıpta 30gr faydalı olan yağı almasın demez. Kaloriye uyduktan sonra isterse 10 tane yesin ifadesi yanlış bir ifade.

Örneğin 1 adet yumurtanın yaklaşık 200mg kolesterol içerdiğini düşünürsek ve günlük kolesterol limitimizin 200-250mg civarı olduğunu düşünürsek günde 1 yumurta sarısından fazlasının kolesterol açısından zararlı olacağını söyleyebiliriz.

Beslenme programın hakkında daha bilgili arkadaşlar yorum atacaktır, yalnız sadece yazdıklarından yola çıkarak toplam kalori miktarı yaklaşık 1500 civarında. 1500kcal senin için ne kadar yeterli olur tartışılır. Öncelikle bazal metabolizma hızını hesaplamalısın, ondan sonra günlük alman gereken kalori miktarı hakkında yorum yapabiliriz.

Son düzenleme: 18 Eylül 2016
    respect2us.23 ve HsynTR bunu beğendi.
  7. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ahahahahah.serdar Aktolga günde 10 yumurta yediğini söylüyor. Tabiki okadar yeme ancak 3 4 tane tam yiyebilir.bu arada 30 gr yağ demişsin.gunluk ihtiyacı 70 80 civarı olmalı. Çünkü gelisme çağında hormonlar testostorunu arttırmak için yağ tuketmelisin.80 gr gitti kaldı 50 gr :)50 gr zeytingayjnada kuruyemiş ede yeter.

8. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Kolesterol denen bişey var hatırlatırım yukarıda üstüne basa basa yazmışlar.30Gr yağ dedim evet şunu diyim döneme göre değişiyor yağ miktarı mesela benim ihtiyacım 50gr yağ. 30grımı ondan alırsam geriye ne kalırki? Ki arkadaşımızın kilosu benden az.

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Yakında konu açarsin ötmüyor diye.devam düşük yaga

10. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Düşük? İhtiyacım olanı alıyorum 100gr kuruyemis zeytinyağı neyime yetmiyor acaba

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş