Sizce doğru mu yapıyorum?(Tek Bölge)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PerfectionistMan tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. PerfectionistMan

PerfectionistMan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öncelikle bu konuyu forumda araştırdım,yeni başlayanlara önermiyorlar.Bu arada 2. ayımı tamamladım bende.Ama ben yaşıtlarıma göre daha güçsüzüm.Mesela bench press ve ınklayn benc press hareketlerinde o kadar zorlanıyorumki normal bir dinlenme süresinden daha fazla dinlenerek yapıyorum.Buda benim uzun süreler salonda kalmamı sağlıyor.Bu iki hareket bile beni yoruyor ve bundan sonra 2.bölgeyi çalıştıracak güç pek kalmıyor.Eve gelincede başka iş yapasım gelmiyor.O yüzden pek önerilmese de(yeni başlayanlara) her gün tek bölge çalıştırmaya başladım.İşimi 1 saate(bölgeden bölgeye süre değişiyor) yakın bir sürede bitirip eve dönüyorum.Hem taze güçle çalışıyorum hemde kendimi biraz daha fazla yoruyorum hareket sayısı azaldığı için ve bir bölgeyi yaparken normal 3-4 egzersiz konulur ben bunu 5e çıkartıp yapıyorum.Sonuç olarak daha iyi oldu gibi geliyor ama danışmak istedim?

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Normal dinlenme süresi yetmiyorsa ağırlıklar çok ağır geliyor olabilir yada antrenman öncesi beslenmeni eksik yapıyor olabilirsin

3. PerfectionistMan

PerfectionistMan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Agirliklar agir geliyoda hocam bana sen agir calis dedi bana ben o yuzden mesela halterde bar dahil toplam 35 kg rahat geliyor ama bunu 40 yaptigimda bileklerim aciyor ve soyle de bir sey var nerdeyse 3 haftadir 35den yukari cikamadim ,sanirim bendeki gelisim baskalarina gore yavas gerceklesiyor.Ama beslenme onceside en az 1.5 saat onceden hem karbonhidrat hemde protein aliyorum.

4. andrewglory

andrewglory Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dayı sen tek bölge git biraz vücudunun verdiği tepkiye göre yorumlarsın burada ben gelip sana yanlış veya doğru diyemem kimse diyemez senin vücudun farklı onun ki farklı benim ki farklı belki sana iyi gelecek belki kötü denemeni öneririm 2 3 hafta böyle git vücudunun verdiği tepkiye göre antreman programını tekrar yorumlarsın

5. PerfectionistMan

PerfectionistMan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bende öyle düşünüyorum açıkcası her vücut farklıdır.Ama araştırıken nereyi açsam yeni başlayanlara önermiyoruz deniliyor.O yüzden danışmak istedim.

6. PerfectionistMan

PerfectionistMan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yok mu baska danışabilecegim birisi?

7. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yeni başlayan birisine ağır çalış hangi mantıkla dendi bilmiyorum 6-12 ay geçmişin olmadan çok zorlamalı tekrarlara girersen bir altyapın olmadığını farzediyorum gelişimininde önüne geçersin. 35kg ağırlığı bara takıp bench press mi yapıyorsun vücudunun adapte olabileceğini sanmıyorum bu kadar vücudu parçalama zaman tanı besle büyüt kolay gelsin.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yazdigina göre önceden calistigin kas grubuna 3 hareket girdigini fakat simdi tek bölge 5 hareket girdigini yazmissin,iki bölge girdiginde bir büyük bir kücük kas grubu calistirdigini farzederek,su anda fark nerde önceden 3 büyük,3 de kücük kas grubuna hareket giriyormussun fakat simdi 5 hareket büyük kas grubuna giriyorsun,cokda bir azalma yok gibi sanki ne dersin?

ajn16 bunu beğendi.
  9. PerfectionistMan

PerfectionistMan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Zorlama diyorsunda hic mi biraz mi ama soyle bir sey var 40kg de 2. Sete girebilmek icin nerdeyse 5 dk beklemem gerekiyor.O yuzden 35 giriyorum bende.35de 3.setin sonlarinda falan tam zorlaniyorum.O da olcak herhalde :)
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2014 ---
    Soyle diyeyim evet cok fark olmuyor.Ama 2.bolgeye geciste agrilar ve dermansizlik oluyo ve birde iki bolge calisirken neredeyse antremani 2 saatte bitiriyorum.Biraz arastirdimda 1 saati gecmesin diyorlar.Ne dusunuyorsunuz bu konuda?

10. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    8-10 tekrar yapabileceğin ve 3 seti 1dk aralarla bitirebileceğin hareket seçmeni öneririm 5-6 ay olsaydı son sette agırlık arttırıp 3-4 tekrar çıkar derdimde böyle birşey yapma bence.

11. PerfectionistMan

PerfectionistMan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    35 kg de 12-10-8 yapiyorum.Hemde boyle kilitlenme seviyesine dusmuyorum.Partnerim arada yardim ediyor.O zaman ben 35de 3sete rahat rahat devam edeyim.Sonra deneyerek artiririm.Cevabiniz icin tesekkurler :)

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır, yanlış iş yapıyorsun. Günde tek bölge çalışmak senin için verimli değil. Daha hızlı güçlenmek için haftada 3 kere full body programı uygulamalısın, hatta vücudun kaldırırsa 4'e de çıkartabilirsin.

Büyük hareketlere ağırlık ver, programında izolasyon egzersizlerini azaltarak gücünü koru. Sana asıl hacmi ve gücü verecek olan zaten squat, deadlift, bench press, barbell row, military press'tir. Bunları haftada 3 gün 3x8-10 şeklinde yapacağın bir program senin için en uygunu olur. Şu an ayptığın programda ise bunların hepsini haftada 1 yapacaksın ve haftada 1 defa ağırlık arttırma şansın olacak. Oysa şu anda kullandığın ağırlıklar hafif, bu vücudunun 48 saat içinde tekrar çalışabilecek kadar iyileşeceği anlamına gelir. Yani full body programıyla haftada 3 defa tekrar sayısı veya ağırlık arttırabilirsin. Yan açış, bilmem ne curl, bilmem ne tricepsle falan uğraşmayıp bu hareketlere ağırlık verirsen 1 saat içinde salondan çıkarsın. Karın çalışmak için de haftada 2-3 defa crunchtan başka bir şeye vakit harcama, bu hareketleri doğru yaptığın zaman zaten karın da çalışacak. Aylar ilerleyip de ağırlıklar daha ciddi boyutlara gelip, haftada 3 defa ağırlık arttıramadığın zaman başka programlara geçip bölge başına hareket sayısını arttırabilirsin.

boksbody bunu beğendi.
  13. hanci

hanci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    12-10-8 yapıyorsan bence ağırlık arttır.

Sayfayı Paylaş