Sizce bulk'a girmeli miyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Devodo tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    selamlar.

2 senedir vg yapıyorum. Bundan 1 sene önce 135 kiloydum. Şu an 85 kiloya indim yağ oranım %15. Hedefim 75-80 kiloya inip yağ oranımıda %10 a düşürmek. yağ oranım %10 a düştükten sonra bulk'a girmeli miyim sizce ? Yorumlarınız değerli benim için ,şimdiden teşekkürler :)

CiCiS bunu beğendi.
  2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Boyunu bilmeden ağırlığın üzerinden yorum yapmak çok doğru olmaz. İstersen 75-80 kg bandına düşüp daha sonra clean bulk yapabilirsin. İstersen de 90 kg civarına çıkıp daha sonra definisyona girebilirsin. Bu senin hedeflerine, ulaşmak istediğin vücut ağırlığı ve hacime bağlı. Ağırlığın olması gereken aralıkta olmak şartıyla aynada kendini nasıl iyi görüyorsan o ağırlıkta olman en güzeli :)

3. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Boyum 182 yaşım 18. Bundan önceki hayatımda hep kilolu olduğum için vücudumu biraz büyütmek istiyorum kasa yönelik. Clean bulk yaparken kaç haftada 1 kilo almalıyım ?

4. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yağ oranım %15 ama hacimli durmuyorum ama yağ oranı sebebiyle definasyon yapmam mı gerekiyor ilk amaç yağ oranı mı düşürmektir...çünkü bulk girersem yağ oranıda artacak heralde

5. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Bende %15 teyim şu an. İlk hedefim definisyonla %10 a kadar düşürmek,ardından bulka girmek bence sende öyle yap yoksa yağ oranın %20 lere çıkabilir görüntü hoş olmaz

6. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle haklısın çünkü bulkta baya kütle arttırayım derken yağ oranıda artacak yağlı bir görüntü olacak ama tabi kafa karıştıran definasyon yapınca kas oranıda baya azalıp daha ince bir görünüm sağlanması beslenmeyi nasıl daha sağlam oturtumak lazım ki bunu en aza indirgemek lazım :S

7. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Definisyon döneminde düzgün bir beslenme ve antrenman programı oluşturulursa aşırı derecede kas kaybı yaşanacağını zannetmiyorum. Önemli olan kalori açığını iyi oluşturmak ve sürekli kontrol ederek ilerlemek. Zaten clean bulk yapılacağı için minimum derecede yağlanma olacaktır. %10 dan %12-13e çıksan bile eski haline göre kas kütlende bir artış olacağı için fiziksel görünüm daha iyi olur diye düşünüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2016 ---
    Ayrıca bana göre definisyondan sonra öyle zayıf bir görüntü ortaya çıkmaz diye düşünüyorum eğer bulk ve definisyon doğru şekilde yapılırsa. Aksine daha define vücut hatları belli olan sağlam bir görüntü oluşacaktır

8. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Verdiğin bilgiler için sağol hocam araştırdım öleymiş amaç yağlanmayı yok edip daha belirgin kas kütlesi sağlamak yağ oranıda gösteriyor ki yapılması gereken clean bulk onunla iigili beslenme düzenini falan araştırmaya geçtim..

9. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu ;) kolay gelsin şimdiden :)

10. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    eyvallah kardeşim sanada kolay gelsin :)

Sayfayı Paylaş