Sinav, Barfiks vs...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sarc4stic tarafından 29 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. kratos666

kratos666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birileri cevap verse merak ettigimiz bir şeyi sorduk

2. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi vücut ağırlığınla yapılan hareketler uzamayı engellemez denir ama sen yine de biraz daha araştır.şınav yapmaya düzenli devam edersen(bence gün aşırı,2 günde 1 yap çünkü kaslar dinlendikleri zaman gelişir) 2-3 sene sonra çok güçlü bir üst vücuda sahip olucaksın.geniş ve güçlü omuzlar,trapezler,gelişmiş göğüsler,sırt ve kanat kasları.triceps ve bicepsler. biceps yazdığıma şaşırma sakın,bicepsleri de geliştiriyo şınav,benim bicepsler şınavla gelişti.ben de senin gibi şınavla gelişen biriyim.senin yaşlarında başlamıştım yapmaya.eğer çabuk gelişmek istiyosan şınav aleti alıp onunla şınav çek derim.ben şınavı bırakmadan önce son 5-6 ay bu şınav aletiyle çalışmıştım ve çok daha etkili olduğunu gördüm normal şınava göre.şınav için birkaç mesaj daha yazmıştım.şimdi üşendiğimden kısaca son tavsiye şunu diyim.bi gün ellerini yumruk yaparak şınav çek, 1 gün dinlendikten sonra da diğer gün normal şınav pozisyonunda şınav çek.ellerini dar tutarsan tricepslerin çalışır; omuz genişliğinde tutarsan iç ve orta göğüsler ile özellikle ön omuz ve tam 2 omzunun arka taraflarındaki sırt kasların; geniş tutarsan da daha çok yan omuza,dış göğüslere ve kanatlara vurur.şınavdan vazgeçme.Şınavı bırakmamın nedeni alt göğüslerimin ve trapezlerimin çok fazla çıkması olmuştu.alt göğüs ve trapez kaslarını sevmem ben.özellikle trapez omzu resmen üçgen gösteriyo çatı gibi,düşük omuzlu oluyosun ama sen çekinmeden yapmaya devam et şınavı,daha çok erken senin için

Son düzenleme: 4 Mart 2009
  3. kratos666

kratos666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesjın için teşekkür ederm zaten haftada 3 gün yüzüyorum bunun da yararı oluyor işte su boy sorununu tam olarak çözebilsem çünkü bu konu hakkında pek bilgi bulamadım o zaman hiç korkadan barfis ve şınav çekecegim.

4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Lütfen sabırlı olun biraz, konunuz mutlaka okunur ve mutlaka birisi cevaplar.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kratos666

Açtığınız başlığı ilgili konuyla birleştirdim.
    Lütfen bundan sonra yeni başlık açmadan araştırma yapınız.
    Teşekkürler.

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  6. OneStep.

OneStep. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    barfiks , dips , şınav hakkında merak ettiklerim

arkadaşlar 2 yıldır şınav ve barfiks çekiyorum güçlendim fakat bişey gördüm sitenin birinde şınav bi yerden sonra güç kazandırmıyor diye bu ne kadar doğrudur güçlendirmiyorsa şınav yerine dips yapsam daha iyi sonuç alır mıym güç konusunda birde güçlenmek için barfiksi hangi türde yapmam gerekir ? Biraz çok oldu ama :D

7. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Evet şınav,dips barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler bir süre sonra güç arttırmaktan çıkıp dayanıklılığı arttırırlar. Çünkü yüksek tkrarlara çıkarsın ki bu da güç arttırmaya engeldir. Şınav da bu kısa sürede olabilir yalnız dips ve barfiks te kasa etki eden ağırlık daha fazla olduğu için daha uzun sürede yüksek tekrarlara çıkabilirsin. Ancak yine de bence bu üç egzersizde ağırlık programı içinde yer almalıdır.

8. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    gücünü artırmak istiyorsan aynı sürede yaptığın tekrar sayılarını artırmaya çalış, kuvvet artırmak istiyorsan barfiks ve dips yaparken ayağına, şınav çekerken de sırtına ağırlık koyarak çalış. zamanla da bunları birleştirerek ilerle, ör: barfikste ayağına taktığın ağırlık az gelmeye başladı, aynı ağırlıkla tekrar sayısını artırmaya çalış önce veya belli bi tekrara geldiğinde ağırlık artır ve düşen tekrar sayını yeniden o ağırlıkla artırmaya çalış. dips'e de başlarsan oldukça faydalı olur, hem şınava artık iyice alışan vücudun için bir şaşırtma ve alternatif olur, hem de iki hareket iyi bir kombine olur. barfiks'in de her türlüsünü çekmeye çalış, tek bir türde takılı kalma, sürekli şaşırt vücudu

9. OneStep.

OneStep. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ediyorum arkadaşlar yorumlarınız için başka fikri olan varsa yazarsa sevinirim

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sınav-mekık-barfıks gıbı vucut agırlı kullanılan egzersızler ılk baslarda ıyıdır ama sonra kasları ve gucu arttırmaktan zıyade kondısyonu ve dayanıklılıgı arttırmaya baslarlar cunku kaslar o agırlıga alısır ve kuculmeye baslar

sınav yaparken ustune agırlık koy sonrada tekrar sayılarını dusur cunku guc ıcın cok agır kılo ıle yapmak gerekır

barfıkstede ayagına agırlık al yada belıne

dıps arka kol ıcın ıyı bır egzersızdır ama oda bır zaman sonra yetmez ve agırlık almaya mecbur eder

*bence en ıyısı bunlarla ugrasmayıp ıyı bır spor salonuna yazılıp ıyı bır beslenme programıyla cok agır az tekrar calısarak daha guclu ve kaslı olmak yoksa bu hareketerde alıcagın agırlıgın bır sonu yok sınav cekerkekn ılk basta 10 kılo koyarsın sırtına sonra yetmez 15-20 ole gıder ve artık agırlık sırtta koyulmayacak sevıyeye gelır o zamanda bench press sart olur

11. OneStep.

OneStep. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için teşekkür ederim ama okul zamanı salona gitmek zor olur diye düşünüyorum zaten okulum günde 11 saat sonra body zor gelir diye okulun bitmesini bekliyorum o zamana kadar bodye hazırlık olsun diye kendi çapımda bişeyler yapmak istedim

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    OneStep.

Başlığınız ilgili konuyla birleştirilmiştir.
    Lütfen bundan sonra forumun arama özelliğini kullanarak ilgili başlıktan devam ediniz.

saydam bunu beğendi.
  13. OneStep.

OneStep. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arama yapmıştım fakat ilgili başlıklarda tatmin edicek kadar bişey bulamağımdan yeni bir konu açma gereksinimi duymuştum konuyu birleştirdiğiniz için teşekkür ederim

dinamik.ip ve bonatschi bunu beğendi.
  14. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kolları Güçlendirmek

Arkadaşlar Şınav çekmek için kolların mı güçlü olması gerekir sizce?
    Eğer öyleyse Kollarımı geliştirmek istiyorum.Kollarıma nasıl güç yollarım.Kol kaslarımı felan nasıl güçlendirebilirim.

15. Leqend

Leqend Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Şınav genelde göğüs kasıyla ilgili. Aynı zamanda kollarında güçlü olmalı tabi :) . Güçlü kollara sahip olmak istiyorsan bence vücut geliştirmeye başla. Flexor abimizin dumbell ile çalışma programına başla. İki tane dumbell al işe yarar ;) https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html

Yeni başlayanlar bölümüne bi göz at ;)

16. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bence şınav için kol kası yapmana gerek yok ilk şınava başladığımda 5de zorlanıyordum yapa yapa 95i gördüm bir ara

17. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    dumbella başlamayı düşünüyorum

18. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    şınav çekerken %75 triceps çalışır ama etkiledği noktalarda göğüs daha fazladır onun için triceps geliştirisen zorlanmadan 60-70 çekersin

19. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    bence barfix her antreman sonu dipste triceps girilen günler girilmeli cünkü barfix in vücudu topladığını düşünüyorum ve calısırkende hissedebilirsinizki tüm vücuda vuruyor azda olsa barfix . dipste dar tutuşta göğüse geniş tutuşta arka kola yükleniyor . ben böyle düşünüyorum yanlış bir bilgi verirsem hocalarımız uyarsın lütfen bende yanlış çalışmıyayım :D

edit; şınav hakkındada şunu söyliyebilirim bodye ilk basladğım gün 1-2tane zor cekiyordum suan 20-25 cekebiliyorum ve bence nizami şınav vücutta kas yapmaz yani sadece olan kasları şişirir , o yüzden şınavı programa almaya gerek yok sanırım ama ayaklar havada şınav omuz calıstırır ve kas yapımına etki sağlar diye düsünüyorum?

Son düzenleme: 11 Ağustos 2009
  20. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs calışması(şınavla)

arkadaşlar önümüzdeki ay afyona gidiyorum ben iki dumbell götürcem fakat orda bench sehpası olmadığından göğüs çalışmasını sadece şınav çekerek yapcam acab nasıl bir program uygulamaluıyım ve haftada kaç gün çalıştırmalıyım şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş