Sigara ve body..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ErhN61 tarafından 30 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar,

Uzatmadan direk soruyorum sigara ile vücut geliştirme bir arada gider mi? Ben yaklaşık 9-10 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Merak ettiğim sigara içmeseydim şuanki halimden kat kat dahamı iyi olurdum,yoksa okadar fark olmazmıydı? Bu arada ben kardio yapmıyorum kilom düşük olduğu için sadece ağırlık antremanları,hacime yönelik çalışmalar yani. ( bu arada günde 3-4 tane içiyorum) bench_O

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hayir fark olmazdi ama brak icme

sporcu., GencGrafiker, halterman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Damarları olumsuz etkilediği için kafadan kan akışı zedelenecek buda direk body ile ilişkili,ciğer sorunu zaten bilindik birşey ve daha birsürü sorun, öyle yada böyle az yada çok olumsuz etkilenecek yani , şu anki halinden kat kat iyi olmazdın hatta hissedilir bir fark bile olmazdı ama içmessen daha çok verim alacağin kesin.

ErhN61 bunu beğendi.
  4. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    3-4 sıgara pek etkıleyecegını sanmıyorm ama bıraksan kilo alabilirsin belki

ErhN61 bunu beğendi.
  5. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Farkındayım içmemem gerekiyor, ama arkadaşlarla buluşunca her akşam her türlü 3-4 tane gidiyor :( Bu arada vücut konusunda fark olmazdı demen içimi rahatlattı. Tabikide antreman öncesi ve sonrası içmedim, içmemde. Ama 2-3 saat sonra içiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:07 ----------

Aynen dediğin gibi bir çok zararı olduğu kesin. Zaten bu yüzden baya azalltım bazı günler hiç içmiyorum. Ama vücut açısından şuana kadar yorum atan herkesin fark olmazdı demesi gerçekten sevindirdi beni bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:09 ----------

Evet, dediğim gibi baya azalltım fazla içmiyorum. Kilo almak içinde baya yiyorum bide sigarayı bırakabilsem daha rahat alıcam farkındayım kafa_

6. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Ben bıraktım 2 ay 20 gün oldu 3 kilo aldım. Darısı senin başına ama ben çok içiyordum tabi.

ErhN61 bunu beğendi.
  7. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar fitness hocamın '' eğer sigara içmessen antremanından 10da10 verim alacağına sigara içerek 10da 1 verim alırsın'' demesi benim kafama takıldı bu nedenle böyle bir konu açtım?

8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi buraya sigaranın kalp-damar sağlığı üzerindeki etkilerinden tut yediğin besinler üzerindeki etkilerine kadar tüm herşeyi yazsak 10 da 1 verimi bile alamassın hatta 1 haftaya ölür gidersin gibi bir durum ortaya çıkar ama uygulamada öyle olmuyor, hocan sen bırak diye abartmıştır, dediğim gibi hissedilir derecede etkilemez zaten birike birike çıkıyor acısı yıllar sonra,

Tabi bırakmanda fayda var ve bıraktıktan sonra body'dede yaşantında da "olumlu" etkileneceksin,

Şimdi bırakmayıp uzun yıllar kullanmaya devam edersen şuanki haline göre arada uçurum olacak sigaradan dolayı haşat olacak vücudun ve asıl etkilerini gerek sporda gerek yaşantında o zaman anlayacaksın paçavra olmuş bir ciğerin ve tıkanık damarların olacak, bu yönüyle düşünürsek aşırı etkileyeceğini söyleyebiliriz ve hocan haklı çıkar, o nedenle ne kadar çabuk bırakırsan o kadar iyi.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
    ErhN61 bunu beğendi.
  9. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Aynen dediklerine tümüyle katılıyorum. Zaten bunun bilincinde olduğum için günde 2 taneye indirdim artık. Onuda içmessem üniversite sınav stresi geçmez :( Bu arada hocama ben bunu sorarken o benim sigara kullandığımı bilmiyordu. Bu nedenle abarttığını sanmıyorum. Ama neden böyle dediğinide anlayamıyorum tabi duh

10. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Kafaya takma bu kadar 1-2 taneden birşey olmaz ha yanlış anlama hiç içmemek daha iyi elbette keşke içmesen ama içiyorsun diyede öyle kayıplar yaşamazsın,pasif içicilik aktif içicilikten daha zararlı biz ne yapalım? Kız arkadaşım yanımda sürekli içiyor,ailem içiyor herkes sigara içiyor yani, pasif içici olmasam rob riches gibi mi olucaktım yani? :)) kafaya takmayın böyle ufak şeyleri yahu keyfinize bakın hayat spordan ibaret değil.

ErhN61 bunu beğendi.
  11. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    hocam fark olmazdı derken ciddimisin kasların oksijen alımına ihtiyacı yokmu yani bence olurdu yaa yanlışmıyım acabaa bende içiyorumda arada :D dumbelllls

ErhN61 bunu beğendi.
  12. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yani belliki tiryaki değilsin biraz keyif seninkisi, bırak içme hem cebe hem sağlığa zararlı sonuçta :)

ErhN61 ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    öle hesaba katılcak bir fark olmazdı sonuçta bu spor bisiklet değil yada koşu değil

ve 3-4 adet denmiş

tabikşde hiç içmemek daha iyi ama 3-4 sigara kayda değer bir fark yaratırdı demek yanlış olur

Son düzenleme: 31 Mayıs 2012
    ErhN61 bunu beğendi.
  14. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.. Dediğim gibi tiryaki sayılmam akşamları 3-4 tane içerim keyfine. Ama spora okadar da etki etmiyor dediyseniz içim rahat şekilde sporumu da yaparım :)

15. AdonisManyağı

AdonisManyağı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle ama kesinlikle fark olur arkadaşım.

ErhN61 bunu beğendi.
  16. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Ne gibi bir fark olur daha açarsanız iyi olur?! Ben içiyorum günde 1 paket herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bence sorun filan yapmıyor beslenme düzgünse. Ancak bu demek değil ki, sigara için birşey olmaz. İçmeyin lütfen 1 tane bile. 3-4 için birşey olmazı yok. Ha 1 tane, ha 20 tane aynı şey. Sigara içen prof. vücutçular da %100 eminim ki vardır zaten.

ErhN61 bunu beğendi.
  17. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul

Kendimden örnek vereyim , 36 yaşındayım bölük pörçük ve parçalı olarak 18 yaşımdan beri bu spor ile uğraştım. Giriş seviyesi minimal bronşektazi hastasıyım.
    Sigara içen sporcu arkadaşlarımın en çok karşılaşacağı rahatsızlıklardan biridir ve geri dönüşümsüzdür. Allahtan sigarayı bırakalı 4 seneye yakın oldu ve ilerlemesi durdu.

Sigara normal insanın düşmanı ancak sporcunun daha büyük düşmanıdır.
    Gelişen akciğer kapasitesinin yanısıra bronş ve bronşiyellerin en uç noktasına kadar açılması ve aktif nefes alıp vermeye katılmasıyla beraber aynı zamanda sigaranın zararlı maddelerine de açılmış olması büyük bir handikap. Çok hassas yapıda olan bu organeller zararlı maddelerle karşılaştıkları an zarar görmekte ve bu zarar telafi edilememektedir. Zararının uzun vade de ortaya çıkıyor olması şimdiden gerçeği görmenize engel olur. Normal , spor
    yapmayan bir insanda bu küçük odacıklar kapalıdır dolayısıyla sigaranın zararlı etkileri daha büyük ve nispeten daha yenilenmeye açık kanallarda dolaşır.

Lütfen.. Sigara içiyorsanız ve içmeye devam edecekseniz spor yapmayın ya da sigara içmeyin..

Saygılarımla.

Son düzenleme: 31 Mayıs 2012
    ErhN61 ve Rinkushichi bunu beğendi.
  18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Sigaranın gelişime şöyle bir etkisi var:

Diyelim ki ağır kiloyla(1-6 tekrar) bench press yapıyorsunuz ve bunun için tahmin edersiniz ki, ağırlık arttıkça vücutta oksijen taşınmasının daha hızlı olması gerekir ki, vücut ağırlığa karşı yeteri kadar etkili direnç gösterebilsin. Yani kas gelişimini en çok etkileyen son tekrarlarda zorlanmalar yaşanır ve bu noktada gösterilen öz direnciniz daha düşük olacağı için, daha cok partnerin yardımına ihtiyaç duyulur ve gelişim nispeten daha gerilerden gelecektir, ama bu içtiğiniz sigara sayısı az ise, o zaman etkilenme durumu çok çok az olacaktır.

Nasıl ne kadar cok kafeini tek başına aldıgınızda o kadar cok fazla yağ yakımı adına cok etkili gelişim alamıyorsanız, aynı şekilde az içilen sigara da gelişim adına tek başına siz iyi beslendikten sonra önünüze geçemeyecektir. İçmemeniz en doğru olanıdır tabi.

Anabolik hormon yapısını yıkmak için zararlı bir maddeyi ya cok aşırı tüketeceksiniz, ya da zararlı olan maddeleri kombine edeceksiniz sürekli. Hormon yapısı herşeyden etkilenen ama cabuk toparlanan bir sistemdir. Artılarınızın fazla oldugu bir alanda, küçük eksiler göze çarpmaz gibi birşeydir bu.

ErhN61 ve Kara Kalem bunu beğendi.
  19. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler arkadaşlar konuya çok önemli bilgiler yağıyor;)

20. omerunlu123

omerunlu123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana hocam sigara içersem hiç bi zaman kılo alamıcagımı soyledi.ve wheylerin işe yaramıyıcagını söledi.:/ 18 yasındayım 1.85 boyundayım.kılom 73 e cıkıyo kalıyo 73te :/

Sayfayı Paylaş