sigara ve beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve temogra tarafından 18 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhabalar, 4 gündür sigarayı 17 lerden 3/4 adete indirdim ve korktuğum başıma geldi. mevcut beslenme programımın dışına çıkmaya başladım ve nasıl bir beslenme programı uygulacağıma karar veremiyorum. vg ye 7 aydır gidiyorum ve gün aşırı antremanlardayım. fikir verebilirseniz sevinirim duh

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -toksik etkiden arındıracak şeyler kullanılması...sabah ve ikindi aç karına ılık suya bir limon, 1 tatlı kaşığı bal...

-yiyeceklerin en az 20 kere çiğnenmesi ...bu önemlidir, zira 15-20 dakka içinde "Açlık Mechanismus "u tamamlanmış olur...

-yemeklerden 5 dakika önce 2 bardak su için...

-posalı, düşük kalorili besin tüketin...

-çok açlık hala hissediyorsanız " 300 cclik bardağı yarısına kadar kepek doldurun" ve üzerine şakersiz soda ya diyet gazoz döküp için...

*** 1.5 ay sonra normale geçersiniz...

temogra bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Halk Ekmek'in Altın Çörek'lerinden tüketin. Pek leziz, pek iştah kesici, pek faydalı...

temogra bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bende gün itibariyle sigarayı bıraktığımı düşünüyorum.:..umaırm ALLAH yardım ederde tekrar başlamam...

aynen bahsettiğin olayı bende düşünüyorum..kilo alımı kaçınışlmaz olucak ...artık yaza kadar bu şekilde alırız..artık vücut yerine oturur..ve sonra norale döner diyorum...

evet altın çörek çok mantıklı...içinde yok yok...günde 2-3 tane bitirsek yararı ver zararından ekmek olduğu halde...

Danny Boy ve temogra bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yeşilçay ve papatya çayı tavsiye edebilirim; eskiden 1paket sigara içiyordum, spora tekrar başlama ve bitkisel çaylar ile günde 1dala indirdim... Yemekten hemen sonra bu çayları deneyin, hem sigaraya karşı birebir hemde birçoğu yağ yakımına yardımcı... Bilmiyorum her bünye farklıdır, benm sigara isteğimi çok kesti :)

Düzgün bir beslenme programı yürütebilmenin ise başlıca şartı programın saatini aksatmamakta yatıyor... Hormonlarla ilgili bir belgesel izlemiştim; beni çok etkiledi, orada dediklerini birebir yapmaya başladığımda çok büyük farklar gördüm! Çok basit ayrıntılar ama harfiyen uygulayınca vucut gerçekten çok mükemmel bir düzene giriyor...
    Orada anlatılan birkaç ayrıntıyı paylaşıyım; mesela sabah uyandığımız zaman kesinlikle loş bir ortamda durmamamız gerekir, hemen olabildiğince gözümüze çok güneş ışığı girecek şekilde ortamı aydınlatıp, uyanma hormonlarını olması gerektiği gibi çok salgılatmanız gerekiyor... Bunu yaptıktan sonra gerçekten çakı gibi oluyorsunuz, hiç zorlanmadan güzel bir kahvaltı çekebiliyorsunuz; kafeinin uyarması hikaye, vücutta ihtiyacımız olan herşey var zaten...
    Ama mesela sabah kalkar oyalanır, perdeyi açmaz, sağa sola dolanırsanız, hormon yeterince salgılanmadığı için bütün gün boyunca yarı ayık yarı uykulu oluyorsunuz, siz uyandığınızı zannetsenizde beyin hormon saatini değiştiriyor... 7 tane akrep yelkovanı olan bir saat gibi düşünün hormon dengesini, düzgün çalıştırırsanız hepsi düzgün gider, birini aksatırsanız zincirleme hepsi değişiyor... Zaten çağımızın en büyük hastalığı zannedilenin aksine DÜZENSİZ BESLENME değil! DÜZENSİZ HORMON DÖNGÜSÜ !!!

Anlattıklarımı sadece 3 gün deneyin diyorum; ne iştahsızlıktan şikayet edip az yersiniz, nede abur cubur sürekli birşeyler yeme isteği duyarsınız! 2 problemide keser yani, iddalı konuşuyorum, sadece deneyin diyorum :)

Program = Sabah kalkış, yarım bardak su, bir kaşık bal (kortizolü kes önce)
    Ardından pencereyi aç güneş ışığını al, hatta hava iyiyse 5-10 dk yürüyüş (melatonin salgısını fırlat)
    Ardından komik bir video izle (endorfin salgılat bir güzel)
    Ardındanda her vg cinin yaptığına benzer bir kahvaltı işte lor peyniri, yumurtalı bir kahvaltı :)

Bu 4 şeyi yapın günün geri kalanında nekadar düzgün gideceğine kendiniz şahit olun :)

ozpirik bunu beğendi.
  6. muladhara

muladhara Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bi gariplik var sanırım. Sigarayı bırakınca ya da azaltınca iştahım kesiliyor. Gercek bi tiryaki değilim heralde :)

7. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    bırakcaksın arkadasım 3-4e ındırme fılan gecın onları spor yapcaksanız bırakcaksınız başka yolu yok.

8. 90tr

90tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katiliyorum

Sayfayı Paylaş