Savaş hocanın bulking kas geliştirme programı hk.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aliveli98 tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aliveli98

aliveli98 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba savaş hoca 8 set 5-6 tekrar diyor her bölge için. mesela göğüs ve biceps. bicepse bile 8 set 6 tekrar nasıl oluyor? 8 set sizce abartılı değil mi? setler arası 90 saniye dinlenmeyi de şart tuttmuş. antremanın yarısından fazlası dinlenmeyle geçiyor.ve 1 saat civarı sürüyor. normalde 45dkyı geçmemesi lazım değil mi?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Programı da yazsan iyi olurdu.

Ya da neyse. Bence 8x5-6 40-48 tekrar demek. Yoğun çalışmayı sevenler uygulayabilir, sorun olmaz. Ben şahsen 3x8-12 aralığını tercih ederim, bu kadar vaktim yok ve bu kadar yoğun programlar hoşuma gitmiyor. 45 dakika olayına çok takılma, 45 dakika sihirli bir zaman sınırı değil. Durum şu, herkesin kaldırabileceği bir yoğunluk var, bundan fazlası hemen değil ama haftalar içinde aşırı yorgunluğa sebebiyet verir ve çalışmayı aksatır. Ama bu sınır herkesde farklıdır. Bazı insanlar 2 saatlik antrenmanlarla bile gayet iyi gelişme gösterirken bazılarına 1 saatlik antrenman bile fazla gelir. Ben gün içinde de stresli bir işte çalışan, her zaman iyi uyuma şansı olmayan 34 yaşında birisi olarak bu yoğunluğu kaldıramam ama 18 yaşında bir öğrenci için durum farklı olabilir. O yüzden programı birkaç hafta uygulayıp senin üzerinde etkisinin nasıl olduğuna karar vermen lazım. 46. dakikada bir anda vücut kortizol içinde yüzüp kas yakmaya başlamıyor yani.

Son düzenleme: 30 Mart 2015
    Created By Loss bunu beğendi.
  3. aliveli98

aliveli98 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    sağolun hocam ve abim. bugün göğüs biceps yapıcaktım. göğüs o kadar çok yordu ki bicepslere girmeye yemedi. ama gelecek hafta yapıcağım inşalllah. programı uygulayacağım ölçülerimide alayım bugün. programı yapabilirsem inşallah güncellerim umarım.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Gene de Starting Strength, Allpro, Lyle mcdonald's bulking routine, Fierce 5, Babylovers starting strength, ICF 5x5, GreySkull LP, PHAT, PHUL, Westside for skinny bastards, birçok dünya çapında kabul görmüş push/pull, push/pull/legs, upper/lower rutinleri varken bizim gidip gelip Savaş Cebeci tartışmamız da baştan sakat. Savaş Cebeci kötüdür demiyorum, bir boşluğu da doldurduğunu düşünüyorum ama gelip gidip Savaş Cebeci ne demiş, Canan Karatay ne demişe dönüyoruz. Ufku genişletmek lazım.

Yanlış anlama, sana değil bu eleştirim veya Savaş Cebeci'ye değil. Genel bir değerlendirme sadece, bu yazdığım isimleri spora yeni başladığımda duymuş olmak isterdim. O yüzden belki okuyan birileri de neymiş bunlar diye araştırır. Lafı gelmişken söyleyeyim dedim. Yoksa zaten yeterli beslenmeyle her program iyi kötü işe yarar. Amacımız en optimum çalışmayı bulmaksa bakılacak daha kendini kanıtlamış isimler var.

Şimdi baktım Savaş Cebeci'nin programına, bence sorun yok. Dengeli bir program. Gene de 8x5 benim tercihim olmazdı. Ağır girilecek dönem için 3x5 veya 5x5 tercih ederim, bu aralıkları da compound hareketlerde kullanırım sadece. Biceps, triceps gibi bölgeler için hem hareketi daha doğru formda yapabilmek hem de eklem sağlığı açısından 8-12 tekrarı tercih ederim, rear delt, calf gibi daha küçük bölümler için 12-15 aralığı benim için daha iyi. Dediğim gibi, kişiden kişiye değişir. Barbell curl'ü 3x6 yapıyordum bir dönem ve bilek ağrısı yaşıyordum, tekrar sayısını 12'ye yükselterek ağrıdan kurtuldum. Barbell row, pendlay row gibi hareketlerde de 3x5 yerine 3x8 kullandığımda formumun daha düzgün olduğunu, kasların daha iyi çalıştığını hissediyorum. Onun için, bu işin belli bir kuralı yok. Herkes için geçerli olduğu kanıtlanmış bir çalışma yöntemi yok. Zaten öyle bir şey olsaydı bu kadar çeşitlilik olmazdı. Denemek istiyorsan birkaç hafta dene, baktın iyi gidiyor devam edersin, uymazsa başka seçeneklere bakarsın.

Yapacak daha iyi işim yokken lafı uzatayım dedim biraz :) Kolay gelsin.

Created By Loss ve saq04ever bunu beğendi.
  5. omerkerim.daimaguler

omerkerim.daimaguler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardesim benim programimda tekrarlar 5 setti iki ay boyunca yaptim ve hep ayni agirlikta kaldim mesela gogus arka kol gununde gogsu yapiyorum arka kola gucum kalmiyodu sonra 3 carpi 8 10 12 ye dondum hem daha fazla gelistim hemde agirligi arttirdim

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. aliveli98

aliveli98 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    anladım hocam. peki 16 yaşındaki biri için neyi önerirsiniz?

7. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiğin programı net olarak dinle , Savaş hoca ağırlıkla haşır neşir olmanız gerektiğini söylüyor yani , her setin sonunda diğer tekrar çıkmayacak şekilde 90 saniye dinlenmenin de sebebi budur max ağırlık yani , sana uygun mudur bi sakatlık getirir mi bunu senin irdelemen lazım ben bir hatırlatma yapayım dedim.Bu arada ben 5 hafta önce başladım Cebeci hypertrophy programına faydasını gördüm, işim gücüm yok öğrenciyim :)

8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    "Savaş Cebeci Hoca Falan Değildir Programda bir Boka Yaramaz Affedersin" Sırt idmanı olarak göğüs gününe 2 hareket yazmış embesil tövbe yarabbi. Yapın yapın bu programı kifoz kambur olunca çok hayır duası edersiniz. Vücudu taşıyan kaslar hep göz ardı edilmiş. Çok fazla press hareketi mevcut kas dengesizliği yaratacağı kesin. Dinlemeyin bu herifin hiç birseyini. Gidin bir suru adam gibi kanal var yerli yabancı onları izleyin.

I believe in Fitness

9. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Sen ya tam olarak dinlemeden kulaktan dolma bilgiyle burada milleti kötülüyorsun,ya da 1980 lerden kalma et , patates yiyin kafasındasın.Bahsettiğin presslerin çoğu Doğan vücut geliştirme programında da var.Sırt idmanı 4 hareketten oluşuyor bu bir hypertrophy programıdır zaten vucudu buyuten raise vs değil presslerdir 2 hareketlik hiç bir idmanı mevcut değildir.Vucudu taşıyan kaslarda güzel ve yeterli duzeyde çalıştırılıyor.Ben denedim etkisini gördüm,denersiniz denemezsiniz , tercih sizin.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    :) Yaşın kadar spor geçmişim var, calisthenics, powerlifting, free run vs. gibi dolusuyla spor yaptim hocasiz arastirdim, cok sukur yabanci dilimde var. Oyle youtube'da karin kasi anlatip kepazelik yapmakla hoca olunmaz. Vucudu pressler buyutmez hey acemi. Git Arnold'un mike mentzer'in kitabini oku oldskol BB'cileri arastir ogren gel acemi kardesim.

I believe in Fitness

11. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Evet kardeşim yaşım kadar geçmişin var ve benden 4 yaş küçüksün :) Herşeyi sen okur , sen yaparsın.Sen profesyonel isen ben acemiyim burda amaç millete yardım etmek , konuyu kirletmenin anlamı yok.Tamam sensin ;-)

12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bu kadar sert şekilde karşı çıkıyorsam bu programa geçmişte tecrube edip öğrendiklerimdendir. Ki başkası yaşamasın. Sen bilirsin git yap ama kyphosis'e davetiye cikartiyorsun bunu bil.

I believe in Fitness

13. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım kifoz bir çok squat tarzı ve over press hareketleri sonucu yaşanabilecek bi sıkıntıdır.Yani max ağırlıkla ihtimal artar dediğin gibi fakat , orn ; 4x12 over head press ile 7-8x6 over head press farkını çok ciddi görmüyorum illaki ufak tefek sorun çıkabilir çünkü yüksek ağırlıkla yapılıyor sonuçta fakat kastaki mikro yırtılmaları da yüksek ağırlıkla max duzeye çıkarabilirsin buyume doneminde bunuda unutmamak lazım.Görüşüne saygı duyuyorum ben zaten butun ant. programının gelişiguzel yapılması taraftarı değilim ancak burası Türkiye sen,ben bir çok şeyi deneyerek öğrendik vucudumuzu tanıyarak anladık.Kifoz 3 aylık hypertrophy programında çıkacak bir sorun değildir eğer ki vücudun yatkın değilse , ki bulking doneminde de ağır çalışmak mecburiyetindesin 4x12 = 48 , 7-8x6= 42-48.Saygılar.

14. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Buna yarıldım hahahshajajaha :D :D :D

I believe in Fitness

Sayfayı Paylaş