Salon sahibinin verdiği idmanla alakalı yorumunuzu bekliyorum Bişeyler yanlış gibi???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lordofweight tarafından 30 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lordofweight

lordofweight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Merhaba arkadaşlar spora başlayalı 2 ay oldu.. öncelikle soğuk ölçülerimden bahsedeyim 20 yaşındayım 80 kilo ve 180 boya sahibim.
    kol 36cm
    omuz 120cm
    bel(karın) 88cm
    göğüs 102cm
    üst bacak 54
    kalf 42

yağ yüzdemi bilmiorum ama yağlı bi vicudum var gerekirse fotoda koyarm şimdi benm sıkıntım şu. Forumda okuduğum kadarıyla her idmanda farklı kas grubları çalıştırılması gerekiyor diyorsunz. fakat bnm antramanım şu şekilde..

BAŞLANGIÇ
    -20 dkka bisikletle ısınma
    -mekik 4*40 eğimli sehpada(hoca yapabildiğin kadar diyor)
    SIRT
    -lat pulldown 4*12 diyor hoca ama ben 10 8 6 şeklinde pramit yapıorum
    -Seated row 4*12
    GÖĞÜS
    -Incline Bench Press 4*12 ( bu hareketi makinada yapıyorum yani aslında oturuyorum ama makina ileri ve yukarıya şeklinde ilerliyor. kolları uzattığımda Incline Bench Press şeklini alıyor vicut. )
    -makinalı flyes 4*12
    OMUZ
    -Machine Military Presses 4*12 ama deltoidlere vurmayacak şekilde tutuyorum (başparmaklarım kendimi gösterecek şekilde)
    -Lateral Raises 4*12
    KOL
    -Straight Bar Triceps Pushdowns
    -Barbell Curl
    BACAK
    -Leg Press (Açılı)
    -kalf hareketi(ismini bulamadım)

bu idman programını haftada 3 kez uyguluyorum.. beslenmemede olabildiğince dikkat edioryum.. yani forumdan okuduğum kadarıyla gayet ii besleniyorum spordaki 2. ayı olan birine göre. sizce bu idman programı nasıl?? eğer bi değişiklikk yapılması gerekiorsa ne yönde olmalı. Bana tüm vicuda tüm idmanlarda yüklendiimiz için verimim düşüyo gibi geliyor mesela ilk ay programım daha hafifti kalf hareketinde 170lbs ile çalışıyordum ama şimdi 130-140 lbslerde kalfta kramp girme eğilimi oluyor ve hareketin son setini tamamlayamıyorum. Durum kısaca Bu umarım yorumlarınızla beni aydınlatırsınız teşekkür ederim şimdiden...

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sanıırm sen yeni başladığın herkese verilen vücudu ısındırma ve açmaya yönelik olan klasik bir program...

bence takılacak bir durum yok...eğer idman sonlarında terlemiyor isen..kollarında oranda buranda ağrılar yok ise..ilk olarak ağırlıkları arttır...(abartmadan)..1 ay kadarda bu şekilde devam et..ve ay sonudna ise hocandan sana programı değiştirmesini iste..

sendeki program vücudun her bölgesini çalıştıran klasik yenilere verilen bir program...normal yani...

kolay gelsin...

sultanmehmed ve lordofweight bunu beğendi.
  3. lordofweight

lordofweight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Sanırım problemimi tam olarak anlatamadım.. Bu program yaklaşık 2 saat sürüyor ve oldukça yorucu oluyor.. Sizce çok uzun bi program değil mi daha kısa sürecek daha etkili bi sistem olsa gerek... bana bu yönde bi öneriniz olabilir mi?

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    anladım hemde çok iyi...burdaki birkaç üye daha aynı salona gidiyoruz..onalrda bilirler..yen,i başlayanalra verilen programdaki hareket sayısı abartmıyorum 12-13 arasında....evet çok uzun sürüyor hatta arkadaşm var..sondaki birkaç hareketi yapmazsam bişey olurmu diye sızlanıyor...ama izin vermiyorum :)

evet uzun...istersen hocanla konuşup ikiye bölebilrisin...

Sayfayı Paylaş