Sakın Ama Sakın Yemek Yiyip Spora Gitmeyin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gtr500 tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gtr500

gtr500 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bugun ilk defa başıma geldi spora gitmeden 10-15 dk önce yemek yedim spor salonuda evime yakın olduğu için hemen spora gittim ama antremandan sonra giyinmek için odaya geçtim ama baş dönmesi başladı ve geçsin diye derin derin nefes alıodum neyse iyice artmayı başladı hemen hocanın yanına gittim karşısına oturdum ama bişi söylemedim. konuşamıyordum :D başım dönüyor bile diyemedim.neyse baş dönmesi, gözde bulanıklaşma,ardında kısa körlük mü diyim ne diyim hiçbişi göremedım herhalde bayılmışım ama kendim baygın gibi hissetmiyordum duyuyordum, konuşamıyordum,görmüyordum, neyse hoca su döktü ve dışarı cıkartı ordada derin derin nefes almaya başladım 5dk sonra kendimi toparladım kuzen ve arkadaş geldi arabayla eve gittim, hocaya sorduğumda bidaha yemek yemeden gel dedi veya 2-3 olmadı 4 saat önce yemek ye veya 3-5 bişiler atıştır dedi öyle gel dedi, yemeği sindiremediğim için olmuş kalp atışlarımız arttığı için kalp kanı seri şekilde pompalıyormuş o yüzden tansiyonum düşmüş galiba, ve kalp krizi geçirme riskide varmış sanırım sporcularda duyduğunuz kalp krizi böyle bişey oluyor yemeği sindirmeden gittikleri için kalp krizi geçirme olasılığıda varmış kısaca SIZ SIZ OLUN YEMEĞİ SINDIRMEDEN HATTA 2-3 SAAT ÖNCE GİDİN Kİ BİRAZ AÇLIK HİSSEDİN, SPORA TOK GİTMEYİN

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten seninde ogrenmenle bilmeyen kimse kalmamistir dunyada :) gecmis olsun

3. gtr500

gtr500 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    o değilde allahdan soyunma odasında kalmadım, gittim hocanın karşısına oturdum yani yoksa soyunma odasında allah bilir ne zaman kendime gelirdim

4. kerimcankalipci

kerimcankalipci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben geçen sene ramazanda ezan daha da geç okunurdu malum spora gidiyordum spor salonu kapanmadan gidebilmek için iftardan 45 dk sonra spora başlamış oluyordum baş dönmesi vb. olaylar başıma geliyordu o zamanlar onu geçtim kas ölçümü yaptırmıştım o ramazan kas kütlem azalmıştı :) daha ne yapayım arkadaş

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun
    forumda bundan sıkça bahsedildi yemek yeyip salona gitmeyin veya hemen antreman sırasında veya sonrasında bişeler yemeyin diye
    öncesinden en az 2 saat sonrasında en az 1,5-2 saat
    kan sindirimle uğraşsın diye kalp tarafından sindirim organlarına pompalanırken yan daha doğrusu sindirim organlarında yoğunlaşmışken birde kaslara kan gitsin diye kalbe ayrıca yüklenirsen kalp bunu kaldıramıyabilir

egemennn bunu beğendi.
  6. sezo

sezo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    izmir
    geçmiş olsun..ne yazık ki çok sık yapılan bir hata..

7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    böyle olabildiğini biliyordum da bu kadarı ? :)
    normalde evde yemek yiyip 30 dk da başlardım dikkat edecez artık
    geçmiş olsun
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2014 ---
    böyle olabildiğini biliyordum da bu kadarı ? :)
    normalde evde yemek yiyip 30 dk da başlardım dikkat edecez artık
    geçmiş olsun

8. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Kahvaltıdan 20 dk gibi bi süre sonra antreman sonucu kas yıkımı olabilirmiki acaba ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    hiçbir şey yemeden gitmek de doğru değil. yemek ye ama 2 saat falan geçsin.

10. robbancs

robbancs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ben yemek yediğimde de fazla bir şey değişmiyor ... Özellikle spora yeni başlayan arkadaşlar salona gitmeden önce ufak bir atıştırma abartmadan yaparlarsa kan şekerleri dengelenir sporda başları dönmez. Özellikle antremanda ağırlık kaldırırken başınız dönüyorsa bir tane muz yiyin.

Sayfayı Paylaş