sadece 3 öğün yiyebiliyorum yeterli olur mu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lahme tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    her zaman 5-6 öğün kuralına uydum, birden yüklenmek yerine sık sık yedim ama artık okul ve ders temposu nedeniyle bunu yapamıyorum, hatta haftada 3 gün salona gitmek için bile bir sürü fedakarlıklar yapıyorum

sorun şu ki bundan sonra 3 öğün yemek zorunda kalacağım, başka türlü imkanı yok, hiç zamanım yok ama bunun yeterli olup olmayacağını bilmiyorum. hep az ve sık öğün daha iyidir diye öğrendik hocalardan çevremizden internetten, hatta despo'dan alıntı yapayım

" Bir günde üç büyük ögün yerine alti küçük ögün yeyin :

Bu saglam bir besin destegi saglar ve yag depolamasini hizlandiracak asiri yüklemeyi önler."

şimdi ben günlük aldığım kaloriyi ve karbonhidrat-protein-yağ oranını sabit tutarak öğünümü 3'e düşürdüğümde ne kadar büyük bir eksisi olacak bana? ne kadar yavaşlatacak beni? boşa mı kürek çekeceğim? merak ettiklerim bunlar çünkü bir şeyleri yanlış yapınca hevesim kırılıyor

bu arada boyum 1.84 kilom 80 ama ektomorfum, az kilo fazlam var karın ve kalçada, bunu da belirtmiş olayım

2. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Boşa kürek çekmiş olmassın ama mesela sabah kahvaltını saat 7 de yaptıysan öğle yemeğinide 12de yediysen o aradakı 5 saat zaman dilimi proteın bakımından cok eksı yonde ama moralını bozma 5 dakıkalık ton balıgı bıle olsa yeme vaktın yok mu hiç

3. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    malesef o kadar vakit bile yok, bazen şansa ders çabuk biterse 15-20dk ara oluyor tabi ama o zaman da yemeğimi yanımda getirmiş olmam lazım, onun için de önceden hazırlayıp getirmiş olmam lazım tonbalıklı sanviçimi veya haşlanmış tavuğumu, bulgurumu. bunu yapacak zaman da olmuyor yani önceki günden böyle hazırlık da yapamıyorum, yatana kadar dersle meşgul oluyorum

ancak kuruyemiş yiyebiliyorum vakit almadığı için, bir avuç fındık-badem karışımı yiyorum hiç yoktan iyidir ama tabi yine küçük bir öğün kadar etkili olamaz

4. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    çantanda kucuk bı ton balıgı bı catal bulundursan yeter sana ders erken bıterse yersın :)
    Dıger araöğün ıcınde anaöğünler ıcın yaptıgın tavugu bıraz fazla yap bozulmassa eger onuda yersın :)

5. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    tabi böyle yapmak mantıklı ama o erken bitme olayı 2 haftada bir falan ancak oluyor yani pek etkisi olmuyor anlayacağın, akşama bir öğün eklemeyi düşünüyorum 07:00-12:00-17:00-21:00 şeklinde yesem bir nebze olsun telafi ederim diye umuyorum
    bu arada ton balığını haftada 2 küçük konserveden fazla yemek zararlı diye okumuştum sen öyle yapıyorsan vazgeç bence

6. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    yok ben güne göre besleniyorum ;)

7. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    2 defadan fazla yenilmesinin sakincali olacagi soylenir ama bence onemsiz. Gunluk hayatta o kadar zararli seyler varki. Sigara, fast food, seker, cikolata, yani o kadar takinilmamali bence ona. Ornegin hic cips yemedin mi, hemde gunde 3-4paket :D kimse demez 2den fazla yemeyin diye ama herkes bilirki zararlidir. Her sey tadinda guzel. :)

8. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hiçbiriyle işim olmaz ;)

9. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hayir onun icin demedim zaten. Demek istedigim o kadar zararli sey varken, ton baligina 2den fazla yemeyin gibi bir algi yapilmasinin yanlis oldugunu dusunuyorum. 200gr ton baligi mi zarar verir yoksa yolda yururken burnumuza gelen sigara kokusu mu :)

10. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    tabıkıde sigara ton balıgıda civa yuzunden diyorlar buyuk ıhtımalle :)

11. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet o mevzu civa yuzunden ama ben bu hayat kosullarinda onun devede kulak oldugunu dusunuyorum : )

murat.pinarbody bunu beğendi.
  12. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    olsun yine de bilmekte ve dikkat etmekte fayda var, hem civa olayı küçümsenecek bir mevzu da değil bakınız vedat milor :)
    bu arada elbette herkes cips olsun kola olsun şeker olsun çikolata olsun bir şeyde aşırıya kaçmıştır ama ben bunların etkisinin çok az olacağını düşünüyorum sonuçta sık yapmıyoruz, en fazla biraz yağ alırız sonuçta her gün yaptığımız şey değil ama her gün ton balığı bence kısa vadede bile kötü etki gösterir

13. MRT-CLK

MRT-CLK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    aslina bakarsan yetrlidir 3 ogun ama yeterli kismi antraman ve yatarken buzamanlarda alirsan proteini en azindan kaybetmezsin 4 ogun yapsan 4 ogun yatarken hic birsey olmaz gelisirsin 120 gr protein isini gorur !! karbonhidrat i hizli olan degilde kanda uzun sure kalani secersen bu i tammdir ))

14. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haftada 3-4defa 160lik yiyorum. Bir sikinti goremedim :)

Sayfayı Paylaş