Sağlıklı Yumurta Hazırlamak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xxalta tarafından 31 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 63 üye.
  1. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Bence oluşur ama bilgiler daha doğrudur.

Sonuçta doğal beslenenler daha kuvvetlidir yani...

DeaqLe bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Konu hortlamış olmaz inş..

ilk mesajı iyice okdum ..şimdi sabah işe gidenler erken kalkıyor malumunuz...pişmiş yumurta 1 hafta kadar kalır denilmiş..proeinde değişiklik olmaz diye cevapta verlmiş..ama ben 1 hafta değilde sadece akşam yatmadan yumurtalarımı haşlasam sabah yesem proteinlerde ne kadar azlma eskiklik vs...olur..yeni pişmiş olan ile fark edermi..eğer fark olmayacaksa sabah uğraşmak istemiyorum...

Birde...bu yumurta ile domates,salatalık,ve ekmek olarak ise galettalar var onlardan yesem ekmek yemiş gibi olurmuyum...amacım ekmek yemek değil..yemek istemiyorum..bunun için ne önerirsiniz..

saygılar...

3. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    En garanti yolu iğrençlik olarak falan görmeyerek direk fondip yapmak. Ardından da ağzın tadını temizlemek için 1 bardak süt... Haşlamak zaman kaybı olur sabahları, kesinlikle değmez. Kırıp içmeye alışmak lazım, alışılıyor merak etmeyin.

4. 14Sahin

14Sahin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta sarısının bir yararı varmı ?

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    kafa_kafa_kafa_kafa_

6. serhat88

serhat88 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    valla sabahları çok vakit almıyo aslında,şimdi tatil ama okula giderken de aynı method yapacam.Kalkar kalkmaz at ocağa el yüz yıka üst baş giy, olmuş:=)sonra 4 yumurta beyazı bir tane sarısıyla beraber küt at ağza:=)kendimi kutsanmış hissediyorum,güne proteinle başlamak gibisi var mı:=)))

7. AsosyalveMutsuZ

AsosyalveMutsuZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pişirmeden yediğinde zaman kazanmak için alacağın riske değmez bence. :eek:

8. mehmetefendy

mehmetefendy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Lick yumurta akını koli olarak mı alıyorsun yoksa 1 paketmi? eğer 1 paket alıyorsan nerden alıyorsun :)

9. cris11

cris11 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    Arkadaşlar programda canlı olarak izledim. Ünlü kalp doktoru Mehmet ÖZ ü tanımayan yoktur kendi ağzıyla yapmış olduğu bir açıklamaya aktarmak istiyorum . " yumurta benim sevdiğim bir gıdadır. ancak yanlış bilinen onu kötü yapanları haklı çıkaramayacağım. ortalam günlük bir yumurta yiyebilirsiniz." kötü kolestrol gibi damar sertliği vb gibi sıkıntı verebilecek sağlık sorunlarına yol açarmı bilinmez ama herşeyin fazlası zarar siz yinede sarısını ayırın ben öyle yapıyorum ... Sevgiler saygılar iyi çalışmalar.

10. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Yumurtanın sağlıklı olması için büyük marketlerden almaya özen göstermeliyiz. Birçok bakkal ve küçük market yumurtayı soğuk dolaplarda saklamıyor.

11. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    hergün 15 yumurta beyazı sabit yiyorum :)

12. gunesingolgesi

gunesingolgesi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Tavuğun en önemli özelliği hiçbir hastalığı yumurtaya geçmemesidir. thums:

13. unqhel

unqhel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben sabah 3 yumurta beyazi ve 1 tam yumurtadan yağsız omlet ve antremandan 20 dakika sonra saat 19:20 gibi 3 yumurta beyazını bal ile iciyorum sizce bu ne kadar iyi ?

14. HUN

HUN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Ben spor yaptığım günlerde (2 günde bir) ortalama 8 haşlanmış yumurta beyazı tüketiyorum. Bu düzen yaklaşık 3 haftadır sürüyor. Ama son 4-5 günde kabızlık belası çıktı başıma. Bunun nedeni de yumurta sanırım. Sizce ne yapmalıyım? İdman öncesindeki öğünlerde 4 adet yağsız kızartsam, idman sonrasında 4 adet haşlasam mesela, bu konuda bir yararı olur mu? Ve lifli besin mi kullanmalıyım bunun çözümü için? Eğer öyleyse yulaf ezmesi yemem bu sorunu çözer mi? Neler önerebililirsiniz bana?
    Teşekkürler şimdiden.

15. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    omleti zeytinyağı ile pişirmek doğru mudur cevaplarsanız sevinirim :)

16. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    doğal beslenme

Merhaba arkadaşlar bende 2 aydır bu sporla ilgileniyorum daha önce de profesyonel basketolcuydum ama basketi bıraktıktan sonra kilo almaya başladım ve spor salonunun yolunu tuttum istediğim sonuççlarıda az ço aldım ve solgar L- carnitin 500 mg de kullannıyorum ama sorum başka olucak protein tozu kullanmadığım için bende daha önceden antranörümüzün önerdiği bir karışım kullanıyorum

Yarım litre süt içine

keçi boynuzu tozu

doğal salep

dana jelatin

ve tat versin diye kakao

sizce bu karışım işe yarıyormudur yüksek kalsiyum olduğunu biliyorum ama protein oranı yüksek mi bilemedim birde soyada koyabilir mişiz hatta öyle daha iyi olurmuş ama kilo aldırdığından dolayı bana önerilmemişti şimdiden teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:58 ----------

özürdilerim konu açmayı bilmediğim için yanlışıkla size cevap olarak göndermişim

17. hulk_93

hulk_93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar ben yumurtayı kaynatıp yiyiordum ama suna tiksindim artık yumurta gördüm mü midem bulanıyor o derece yani...su an ise farklı bi yola basvurdum 2 tane muz 5 tane yumurtanın beyazı ve yarım yağlı süt ile mixerde karıstırıp içiyorum sabahları sizce yaptığım iyi bişey mi ? yararı olur mu ?

18. brhmcr

brhmcr Guest

Yumurtanın çiğ yenmesi ile ilgili bir çok yazı var. Çok sağlıksız ve tehlikelidir.

19. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Bu konuda zaten yumurtanın nasıl tüketileceği anlatılmış.Neden hala ısrarla yumurtanın çiğ kısmını yemek istiyorsunuz anlamıyorum...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:32 ----------

ne kadar fark ediyorki 5-6dk da tam bir şekilde kaynıyor zaten...Bence taze taze yemek daha mantıklı neden taze taze yemek varken biraz bayatlamış şekilde yiyesin ki?

20. Dia

Dia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

protein almak icin günde 1 tane yumurta yiyordum uzun zamandır ama son 1 aydır kilo problemim oldugu icin diyete ve spora başladım. 30 dk 6km/saat hızda yürüyorum,30dk bisiklet,10 dk twist ve 5x10dan 50 mekiklik bir program uyguluyorum. kahvaltımı eskisi gibi 1 dilim kepek ekmegi eşliğinde yapıyorum, öglende protein için tavuklu salata tarzı şeyler yiyorum fakat akşam sadece 1 paket form bisküvi yiyorum. Bazı arkadaşların yazıları nedeniyle içime kurt düştü acaba zayıflıyorum derken kaslarımıda mı eritiyorum diye. Bu nedenle tavuk'un yanında kahvaltıdaki yumurta sayımı artırmayı düşünüyorum. Yumurta'nın sarısı ve beyazında cok protein farkı varmı ? günde 3-4 tane yumurta beyazı yesem az kalori alarak protein sorunun çözmüş olur muyum ?

Sayfayı Paylaş