Sağ Omuz Düşük

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DontSpeak tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. DontSpeak

DontSpeak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bir sorum olacaktı bugün antrenman sırasında aynada farkettim(k) sağ omuzum hafif düşük hocam hareketleri yaparken iki omuzumu eşit seviyede tutmamı istedi ben bunu yapıyorum ama böyle düzelirmi olmazsa başka tavsiyeleriniz varmı?(Çantayı tek kola takma dediler dinlemedim :) işte bole oldu=bench_O

2. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hemen hemen herkezde böyle sorunlar var merak etme pek büyük birşey değil zamanla farkı kapatırsın eğer çok kafana takarsan sende psikolojik olarak etki yapar buda pek iyi birşey olmaz.

lionking35 bunu beğendi.
  3. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Sanırım bu bende de var hep dikkatimi çekiyor ayna karşısına geçtiğimde falan sonra ben ya diğer omzumu indirerek ya da sağ omzumu kaldırarak düzeltiyorum.. Eşitleme imkanı var mıdır acaba?..

lionking35 bunu beğendi.
  4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde dikkatinizi bile çekmezdi ama siz fazla incelediğiniz takıntı yaptınız zamanla düzelir eminim düzelmezsede önemli değildir zaten..

5. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Tıp dilinde postür bozukluğu diye geçiyor. Bendede var malesef bir omzum diğerinden iki santim aşağıda duruyor. Aynada düşük olan omzumu biraz yukarı kaldırıp öyle tutmaya alıştırdım kendimi ve iki senedir kime sorsam farklı gözükmüyor diyor. Doktorun söylediği doğuştan olan bir şey çok kafana takma. Daha önemli şeyler var hayatta. Çok şükür ne mutluki elimiz ayağımız tutuyor. Gerisini koy ver gitsin.

6. wici

wici Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    skolyoz

kardeşim bu sorun büyük ihtimalle skolyozdan kaynaklanıyordur. Bir ortopedist'e gitmeni öneririm aynı sıkıntı bende de var ön taraftan pek belli olmuyor ama arka taraftan fotolarda farkediliyor. yanlış hareketler omurga'nın yamulmasını tetikliyor zaman geçmeden doktora gitmen benim önerim.

7. brhmcr

brhmcr Guest

oncelikle bir ortopedi uzmanina gozukmek lazim eger ozel bir fizik tedavi soz konusu degilse normal postur bozukluklarina vucut gelistirme yardimci olmakta.

Sayfayı Paylaş