Sağ kolum sol koluma göre daha fazla gelişmiş :S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ahmetuygur tarafından 17 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. bRkgvN

bRkgvN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağ ve sol kol farkı

Sağ ve sol kolum arasında görüntü olarak bi fark yok ama biceps calısrıken barbell curl de bi problem olmuyor ama concentration yaparken sağ kolumla daha az tekrar yapabiliyorum sol kolumla daha fazla tekrar yapabiliyorum mesela 4x10 yapıyorum setleri sağ kolum 10 tekrarda zorlanırken sol kolum 13 tekrardan sonra zorlanıyor bu sekilde calıssam sağ ve sol kol arasında görüntü farkı olurmu??? su anda sağ kolum kastıgımda daha sağlam duruyor ama cabuk yoruluyor.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bRkgvN

Sizin probleminiz biraz daha farklı olsa da tartışılan başlıktaki konularla birçok paralellik de içeriyor.
    O nedenle ayrı başlıkta ele alınması yerine buraya taşımaya uygun gördüm açmış olduğunuz konuyu.
    Bilginize.

Azi, Ocensers ve saydam bunu beğendi.
  3. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar insanın bir yarı tarafı diger yarı tarafına göre farklıdır. ayak kol pazu hatta gögüs ve kanat olarak bile belli olur o nedenle onun çözümü yoktur genetik olarak öyledir en sağlam body cilerde bile vardır bu olay

4. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    sağ ve sol kol orantısızlıkları çok normaldir çoğu vücutcunun kollarına dikkat edin bir orantısızlık söz konusudur

5. PELUŞ

PELUŞ Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde sol sağdan 1cm büyük neden hep 1 cm büyük oluyoki onu çok kullanıdğımızdanmıdır nedir tenisçilerinkine dikkat edersek biri diğerini 2 ye katlıyo:D

6. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    benim sağ kol, sağ omuz, sağ kanat, sol göğüs diğerlerine göre daha buyuk. bunlar olagan seyler çokda takmamak lazım çunku şunun farkına vardım benden baska kimse fark etmiyo buy farklılığını. aynı sekilde söylenmedikçe bende başkalarının simetri farklılıklarını fark edemiyorum

7. CooLBLooD

CooLBLooD Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmiT
    aynn pek fark edilmio ölcüler ya...bnmde sol kol sag koldan büyk :D

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mart 2010
  8. castan

castan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar herkes bilirki sağ sol vucüt orantıları en başta birbirini tutmaz ... çalıştıkça açık kapanıyor ama problemin doğma sebebi de sağ tarafımızı daha çok kullanıyoruz flexor hocamında dediği gibi barbell curl ile açığı kapatabilirsin ama dikkat et sol kolunla da ağırlığı sırtla geride kalmasından oluşan farklarda oluşur sol dumbell ile girsen bile sol kolunla hareketi daha tam ve doğru yaparsan açık kapanır :)

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu bazende pskolojik olabiliyor. bir kişiye diğeri ''sağ omzun düşük'' diye takılsa kişi daima aynada bakarken sağ omzunu düşürerek bakar ve takıntı haline gelir.

10. peace

peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocama sormuştum bende bunu yanlız şikayetim şuydu bi harekette sağ elle çok rahat yapıyordum fakat aynı ağırlığın sol elimde sektiğini söyledim oda bana zamanla eşitlenicek dedi

11. hchngr

hchngr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende de ilginç bi sorun var. Sağ kolum çok daha güçlü fakat sol kolum çok daha şekilli ve güzel duruyo. Çapları ise yaklaşık olarak eşit ama sağ 0.5 cm daha geniş. Sorun ne acaba ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilirmisiniz :S

12. UnsTerBLich

UnsTerBLich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bonatschi bu problem bendede var sag kolum daha güçsüz fakat aynanın karşısında sıktıgımda bana daha şişik geliyo.Bunun sebebi sol biceps in daha uzun olması kolumu düz bıraktıgımda sol kol kasım dirsegimin ön kısmına daha yakın sagdaki ise daha yukarda

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    benim sorun daha kötü sağ kolumun bicepsi soldan iyi sol kolun tricepsi sağdan iyi :) sol dah kalın gözüküyor ama sıkıldığında sağın bicepsi daha tepede :D

14. Hobb

Hobb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim sağ kolum yaklaşık 1 cm daha kalın buna karşılık sol göğüs, kanat ve omzum daha gelişmiş vaziyette. Ben bunu sol kolum daha güçsüz olduğu için o bölgedeki diğer yardımcı kasların daha çok çalışmasına bağlıyorum.

Poz vererek açık kapatma olayı mantıklı geldi bana. Neticede bu spor bir bakıma psikoloji sporu. 2-3 cm'lik farkların poz vererek kapanması mantıklı gelmese de 1 cm ve altı için mantıklı gibi duruyor.

15. fahrettin20

fahrettin20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim sorunum şu hocam. Sağ kolum sol koluma göre daha parçalı bu yüzden olacak ki sol kolum 1 cm daha şişkin. yağ oranı daha fazla çünkü. Güç olarak pek bir fark yok fakat tricepcs çalışırken sağ kolum ile zorlanırken sol kolum ile daha rahat kaldırabiliyorum ağırlıkları.Baya bi inceledim ve sağ kolumun tricepsi daha ince. Ekstra çalışarak dengeleyim diyorum ama fark etmiyor birtürlü.ayrıca daha fazla parçalanıp daha fazla yağ yakımı olmasından da korkuyorum :Sduh

16. kakaolukofte

kakaolukofte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde sol gogusum daha kucuk ne yapabilirim sanki 2 aydir babamin hayrina calisiyom hic gelismedi p....

17. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Zaman geçtikçe iki kol da yavaş yavaş eşitlenecektir takmayın bunu.Sakın çalıştığınız ağırlıkları kolunuzun ölçüsüne göre ayarlamayın.İkisini de eşit çalıştırın.

18. kakaolukofte

kakaolukofte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    goguslerde duzelir deglmi

19. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Herşeyin ilacı zamandır.Elbet düzelir :)

20. kakaolukofte

kakaolukofte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler.zaten dha yeni basladim 2 ay oldu karin kaslari belirginlesti ama gogusler ve kollar anormaldi siz oyle deyince icim rahatladi

Sayfayı Paylaş