Ruhsal olarak yeni bir başlangıç

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eagle45 tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Selam arkadaşlar. Yazdığım mesajlardan veya iletişime geçtiğim arkadaşlardan tanıyanlar vardır elbette. Ektonun zorluğunu yaşayan biri olarak ne zaman olacak dediğim motivasyon kaybını bu aralar yaşıyorum. Sıfır desem yeridir. Kısaca kendimden bahsederek tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum. Yaş 29, boy 172, kilo 64, spor geçmişim 1 yıl. İş nedeniyle 3 ve 2 haftalık iki ara verdim sadece. Skinny fat kaynaklı simit eritme çabası sonrası verdiğim 10 kg nin ardından toparlanmaya çalışıyorum ki bu yaklaşık 4-5 ay önceydi. Geçen sene tam da başladığım özelliklere ve zamana döndüm diyebilirim. Sizden istediklerim :

1- Beslenme tavsiyeleriniz? ( Yediklerim: Yumurta, peynir, lor, kendi yaptığım tavuk ve et köfteler, ton balığı, yulaf, süt, sebze veya bakliyat kaynaklı ev yemekleri, yapabildiğim ölçüde yeşillik.)

2- Program tavsiyeleriniz? ( Şimdiye kadar denediklerim her kas grunu iki kez çalıştırma ve full body. Şimdi split denemek istiyorum. Hem vücudu şaşırtmak hem de verimi görebilmek hem de dinlenme süresini biraz daha arttırmak için. En azından tek seferde iki kas grubuna daha iyi konsantre olabilirim. Daha öncekilerde 3 kas grubu beni cidden oyalıyordu. )

3- Hareket önerileriniz? ( Temel-compound egzersizlerin çoğunu yapmışımdır. Bench, incline, fly, dips, squat, deadlift vs. Özellikle benim gibi olup da şu hareket daha iyi gelecektir gibi yorumlar bakış açımı genişletecektir. Çoğu ekto gibi sorunlu yerler göğüs, kollar, bacak. Karın zaten sorunlu. :) )

Şimdiden teşekkür ederim.

2. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    • Beslenme olarak zaten az çok bir fikir sahibisin.Bunlarında üzerinde disiplinli bir beslenme programını forumda aratırsan bulabilirsin.
    • Bence sana uygun programı bulup üzerine yoğunlaşmalısın.Çok fazla program değiştirmek mantıklı bir seçim olmayacaktır.Bu sitede aylarca aynı programı yapıpta çok iyi vücut yapan arkadaşlar gördüm.Benimde ilk zamanki hatam çok sık program değiştirmekti.Fakat daha sonra bunun hiçbir yararının olmadığını gördüm.Tabii ki arada kasları şaşırtmalısın fakat abartarak değil.Sonra kaslar şaşkına dönüp "noluyo ya" demesinler :)
    • Yani hareketlerde kimse illaki şunu yap bu çok geliştirir diyemez.Size lazım olan neyse onu yapmanız gerekir.Bu, vücut tipinize ve vücudunuza vermek istediğin şekle göre değişebilir.Hareketler press ve kesme hareketleri olarak iki kategoridedir.Kasınıza kütle kazandırmak için press, estetik bir görüntü ve hatlarının belli olması için kesme hareketleri yapmalısınız.

Sayfayı Paylaş