Rinkushichi Antreman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Rinkushichi tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Vay, Greg'in yaptigi hareketi bulmussun. Hanging Abdominal Windshield Wipers baslikli olani kastediyorum.

Leg lift yuzunden de olabilir bilmiyorum ama dunku mide idmani dolayisiyla obliklerimde enfes bir agri var, ancak muhtemelen bu hareket yuzunden.

Bu arada ayni dusunuyoruz. Ben de kendimi siradan bir insan gibi hissediyorum. Ancak disaridan gelen yorumlar oyle soylemiyor. Acayip fark var abi spora baslamadan onceki haline gore, suraya bak, omuzlar falan, ozellikle pek hos sayilabilecek redhead bir kiz arkadastan gelen, baya baya giderin olmus senin ya yorumu. :D Motive edici elbette.

Ancak bazen de cok zayiflamissin yorumu geliyor, iste onu soyleyenleri diri diri gomesim geliyor gercekten!

PS: Bir de tisort secimi onemli sey. Ben disarda savasci meslek lisesi cikisli gibi dar falan giymiyorum, siradan bir tisort, sort falan. Ciplak goren insanlar da sayili elbette. O yuzden tisortluyken gelen yorumlara pek takilmamak lazim.

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Sanırım bu sporu yapanlar farkedemiyor kendindeki değişikliği ama dışardan bakan birisi direk anlıyor. Bu tarz yorumlar insanın gururunu okşuyor hele karşı cinsten geliyorsa tadından yenmez :D

Ara sıra bana da diyen oluyor zayıflamışsın, çökmüşsün diye ve bunları diyen adam benden 10-15 kilo daha hafif veya 40-50 kilo daha fazla oluyor genelde :D

Yapıcı eleştiri ve boş konuşmayı ayırt etmek lazım o sebeple, sırf çekemediğinden veya gerçekten kafası kıt olduğundan saçma sapan konuşan bir sürü tanıdığım var benim bunları takmıyorum, fakat bilgili, spordan anlayan arkadaşlarım da var onlar olumsuz birşey söylediğinde ciddiye alıyorum ve düzeltmeye çalışıyorum, yorum yapan kişi ve niyeti önemli.

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Sıradaki 12 günlük program.

- Cumartesi : Göğüs (süperset)
    - Pazar : Sırt (süperset)
    - Pazartesi : Bacak (süperset)
    - Salı : Omuz (şoklama)
    - Çarşamba : Kol (süperset)
    - Perşembe : Merkez Bölge
    - Cuma : Göğüs (Dropset)
    - Cumartesi : Sırt (Dropset)
    - Pazar : Bacak (Dropset)
    - Pazartesi : Omuz (Dropset)
    - Salı : Kol (şoklama)
    - Çarşamba : Merkez Bölge

Bacak günü hariç hergün akşam 20-30 dk koşu.

Kol ve omuz şoklanıcak, yani ultra yoğun ve farklı 2 antreman yapıcam.

Bu program bittikten sonra 2 gün off vericem ve crossfite geçicem.Off günlerde kardio olacak.

Yani
    - Perşembe : Off
    - Cuma : Off
    - Cumartesi : Crossfit
    - Pazar : Off
    - Pazartesi : Off
    - Salı : Crossfit
    - Çarşamba : Off
    - Perşembe : Off

Sonra sıradaki program, onu da zamanı geldiğinde belirlerim. Crossfitte ne tarz antreman yapacağım belli değil, ama muhtemelen 3-4 tane compound hareket içeren program yapıcam, 3-4 hareketle tüm vücut çalışmış olacak, vücudun iflas etmesi için ne kadar set gerekiyosa o kadar set yapıcam.

Şu an elimde whey bile yok, bu program bitene kadar istediğim supplementleri almak istiyorum ve eğer alabilirsem bundan daha yoğun antremanlara geçicem.

Hedefim şubat sonuna kadar en az 40-42 cm kol, bench presste 100+kilo, barfikste belime 20 kg takıp geniş tutuş 10 tekrar ve çok yağlanmadan hatları belirgin bulk bir vücut.

Sonrasında 2-3 aya yayarak rahat rahat define olacam, inşallah aksilik çıkmaz, maddi durum çok önemli maddi sıkıntı olmazsa bir problem olmaz gibi geliyor, zaten şu an supplement yok bi de et alacak para bulamazsam ayvayı yedim demektir, şayet istediğim supplementleri yukarıda yazdığım program bitene kadar alırsam beni daha kimse tutamaz :D

khephnes bunu beğendi.
  4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bugün sporcu değilim, önümüzdeki 1-2 aylık dönemde ultra yoğun bir süreç beni bekliyor, o sebpele şarabından tut pastasına kadar her türlü yasaklı şeyi yiyorum bugün, yaklaşık 3 aydır kaçamak yapmıyorum, 6 aydır da içki içmiyorum bugün hepsini fazlasıyla yaptım, en azından bir 6 a y daha içki yok, tadını çıkarıyorum o sebeple bugün :D

5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Arada bir-iki bira yuvarliyorum ben, cok abartiya kacmadan. Abartiya kacilmasi gereken bir ortam varsa tercihim vodka ya da nakit durumuna gore jagermeister oluyor. Sarap da kotu bir tercih sayilmaz sanirim.

Bir keresinde cok guzel gecen bir omuz idmaninin gecesi cidden icilmesi gereken gorece cilgin bir ortamda, hatiri sayilir bir servet bayilip kokteyl icip durmustum. Tanesi 20 lira bir de. Ahah, unutamiyorum cidden, ne buyuk rezillik.

En guzelini sen yapmissin, sarap. Al Dimitrokopulo'nu 10 liraya. Takil iste. Mis.
    Tabii ortama gore degisiyor iste, cogunlukla sarap icebilecegim bir ortamda bulunmuyorum. Her neyse, fazla uzattim. Ickilerin en az zararli olanlarini vs. arastirmali bir ara.

Son düzenleme: 29 Eylül 2012
  6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ben birayı üzerine para verseler içmem o kadar tiksiniyorum :D İçkilerle pek aram yok, herkesin içtiği ortamlarda tek ben kalsam bile içmiyorum normalde, zaten hoşuma giden bir tek şarap var o da ayda yılda 1 böyle eserse denk geliyor , dün 1.5 litre şarabı tek başıma içtim evde ve feci şekilde baş dönmesi oldu uyumak zorunda kaldım, gece su içmeye kalktım su içince tekrar çarptı gene sarhoş oldum :D Uzun bir süre daha içki içmeyeceğime eminim.

Az sonra salona gidicem göğüs için, çok su içince tekrar sarhoş olmam umarım :p

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Göğüs antremanı tamamdır. Öncelikle şunu ekliyim dün içtiğim şarap nedeniyle vücudumdaki dehidrasyonu net bir şekilde farkettim bugün, alkol vücutta su kaybına neden oldu yani, ama bu benim çok hoşuma gitti çünkü son derece define görünüyordum aynada :D

Süperset şeklinde çalıştım bugün ve büyük ihtimal ben bir daha klasik setlerle çalışmam anca dinlenme moduna falan girersem çalışırım klasik sistemle, süperset,dropset,triset vs gibi çalışma stilleri daha çok hoşuma gidiyor ve iyi verim alıyorum, süperset definasyonda girilir olayı tamamen saçmalık bana da eskiden böyle öğrettikleri için süperset vs yapmıyordum, sabit ve piramit setlerden daha çok verim aldığım ve hacimlendiğim kesin bu şekilde, herneyse antremana gelelim.

2-3 dk ip atlayarak, eğimli eğimsiz olmak üzere 20-30 tane power push up çekerek, smith machinede bench press throw yaparak 5-10 dk genel olarak ısındım.

Sonra;

Bölüm 1
    - Incline Bench Press & Upright Cable Fly

Bölüm 2
    - Dumbbell Bench Press & Dumbbell Fly

Bölüm 3
    - Dips & Cable Crossover

Bölüm 4
    - Dumbbell Pullover

- Incline Bench Press 60 kg 3 set 6-8 tekrar / Cable Upright Row 40 kg 3 set 8-10 tekrar
    Sonra kiloları düşürerek 15-20 tekrarlı bitiriş seti.

- Dumbbell Bench Press 50 kg 3 set 8-10 tekrar / Dumbbell Fly 30 kg 3 set 8-10 tekrar
    Sonra kiloları düşürerek 15-20 tekrarlı bitiriş seti.

- Dips 4 set 10-12 tekrar / Cable Crossover 30kg 4 set 10-15 tekrar

- Pullover 3 set 25 kg 8-12 tekrar

Setler arası 2-2.5 dk dinlenme, bölümler arası 3 dk dinlenme. Antreman 45 dk sürdü.

Süpersetlerin gerçekten hakkını verdim, bu tarz çalışırken sadece çalıştığım bölge değil genel olarak vücut da tükeniyor, kondisyon için de etkili oluyor süpersetler.

Zorlayıcı ve verimli bir antremandı, yarın göğsümün acısına göre belli olucak ne kadar şiddetli geçtiği.

Akşama koşu var, yarın sırt var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:35 ----------

Greg Plitt'i keşfetmem benim için bu sporda milat, bambaşka bir sporcu oldum, gelişimimden memnunum ve spor yapmaktan zevk alıyorum artık, antremanlarda çok eğleniyorum, sadece sporda değil hayatın her alanında motive ediyor bu adam, gerçekten tam anlamıyla hayat koçu, siteye verdiğim paraya sonuna kadar değiyor hatta bence getirilerine bakacak olursak fiyatı çok ucuz,farklılık her zaman iyidir ve greg sayesinde eskisine göre çok farklı bir sporcuyum, daha öncesinde antremanları hiç bu kadar zevkle yapmazdım, bu kadar eğlenmezdim hatta hiç eğlenmezdim spor yaparken,bu kadar hardcore antreman da yapmazdım, eskisine göre daha çok verim aldığımı net bir şekilde hissediyorum.

Umarım ileride bu videodakiler gibi ben de gelişimimi kendisine yollayarak teşekkürlerimi sunarım, before afterlar arasında marc fitt bile var şimdi kendisi site açtı aynı işi yapmaya çalışıyor :D
    [YOUTUBE]XjElmJxY3qE[/YOUTUBE]

khephnes bunu beğendi.
  8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Greg'in su eski fotograflarini gordun mu? :)
    Fotograflari aldigim baslikta 100% natural just like ronnie coleman and markus rühl muhabbetleri donmus, yarildim. :D

9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Biliyorum bu fotoğrafları, ben natural olduğuna kesinlikle inanmıyordum ama şu an tereddütlerim var çünkü steroid kullanıcılarına çok fena saydırıyor blog videolarında, ben sistemimde hile yapmam, sistemde hile yaparsanız er ya da geç zararlı çıkarsınız, steroidlere ihtiyacım yok falan diye konuşuyor hep,12 yaşından beri sporcu ve 15-20 yıldır aralıksız vg yapıyor, 20 yıl boyunca hayatını spora adayan birinin vücudu ne kadar gelişebilir doğal yollardan bilmiyorum,o sebeple kesin birşey diyemiyorum, forumlarda dönen tartışmalara bakacak olursak 1.75 boy 70 kilo kuru kas kütlesi bile doğal yapılamıyor, scott hermana bile steroid manyağı diye yorum yapanlar var, ben genelde bu konular hakkında net olarak konuşamam.

Yukarıdaki fotoğrafların hiç de doğal durmadığını da itiraf edeyim ayrıca :)

10. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Ne scottun ne de pittin abartılcak vücudu yok.Bunlar animal yada 100 kiloluk bb değiller ki, fitnesste yarışırlar anca. 10 yıldan fazla yapıyorsa normaldir çünkü steroidlik vücut görmedim kollar diğer bölgelere göre büyük sadece.

Rinkushichi bunu beğendi.
  11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de genelde kişi üzerinden değil de vücudu üzerinden bakıyorum olaya, kullanmış olabilir de olmayabilir de bilemeyiz ama benim fikrim tüm hayatı spora göre düzenleyip yıllarca bilinçli olarak bu iş yapıldığında doğal olarak yapılabilir gibi geliyor.

Bu konu hakkında öyle böyle değil çok net ve sert konuşuyor, hile yapmadım asla da yapmıcam, steroid kullanmak acizliktir diye konuşuyor hep, samimiyetine inanıyorum diyelim :D

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  12. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Greg Plitt'in şu fotoğraflarını gördükten sonra "acaba" diyebilirim ama Scott Herman'ın kesinlikle steroid kullandığını düşünmüyorum bir çok videosunu takip eden biri olarak.

Biraz iddialı olacak belki ama arkamda BSN gibi bir sponsor olsa 2 seneye kalmaz Scott'tan daha iyi vücudum olur :)

13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Scott Herman'ın 16 yaşındaki fotoğraflarını görmüştüm facebookta, şuanki haline göre kütle olarak aşırı fark yoktu arada ki 10 yıl geçmiş aradan, daha fazla büyümek istemiyor o sebeple kendini şuanki formunda tutuyor diye düşünüyorum ben, imkanları geniş isterse daha fazla büyürdü herhalde :)

14. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Yok artık yani şu Greg'in steroid almadığına cidden inanıyor musunuz?Bu kas kütlesi + definasyon steroidsiz(Sadece Greg'i kastedecek olursak gh falanda gırla gitmiştir) sağlanması mümkün değil.Adam tabiki kullanmıyorum diyecek toplumda steroide karşı bu kadar ön yargı varken neden kullanıyorum diyip insanların antipatisini kazansınki?Kaç kişi kullanıpta söylüyorki ?100 kişiden 1i belki mertçe kullanıyorum diyordur.Bu kadar ön yargıövarken söylememeleride normal zaten.Scott Herman konusuna gelirsek o kas kütlesi yıllarca çalışarak doğal yoldan yapılabilir evet ama o kas kütlesiyle o yağ oranına inmek steroidsiz gene çok zor.

Zaten adamların elinde o kadar imkan varken neden kendilerini saçma sapan supplementlerle harcasınlar ki?Kullanmalarından daha doğal bişey yok .Ayrıca forumda ben üye fotoları bölümünde dediğiniz gibi 2 başlık görmüştüm 7-8 sene doğal supplementlerle çalışan malesef öyle ahım şahım vücutları yoktu kendileride diyordu zaten 2 sene sonraki vücudum neyse şimdide öyle gelişmiyor artık diyorlardı.Birde gene o bölümde her türlü steroidi kullanıp supplementle yaptım diye millete yutturmaya çalışanlar var onlar başka bir alem o konuya hiç girmiyecem.

Bu kadar yazdım kusura bakmayın doldum artık.Şu forumda yeni başlayanlar bölümüne bakıyorum çocuk hevesli meraklıı gelmiş fitness modelin fotosunu koymuş adam 45 cm kol %6 yağ oranı sonra biri çıkıp diyorki 1 senede yaparsın hatta 6 ay falanda diyorlar gülüyorum artık.Milleti kandırıp hayal kırıklığına uğratmaktan başka bişey değil.

15. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Yahu Greg steroid almis, almamis, ben bunun tartismasini baslatmak amacli fotograflarini buraya koymadim. Rin de biliyordur ki, Greg onceden guresciydi mesela, o zaman da kutlesi simdikinden cok daha iyiydi, ancak ben bu fotograflarini yeni gordum ve ozelden paylasmak yerine gunlugune atayim dedim. Yoksa derdim steroid degildi.

Ben fotograflari gordum, sasirdim, Greg boyle bir durumdaymis bir zamanlar demek ki dedim, sirf bunu da Rin ile paylasmak amacli, bak abi boyleymis onceden ben bilmiyordum demeye getirerek soz konusu fotograflari buraya koydum.

Sadece bir kiyaslama amaci guderek aslinda. Simdiki hali cok daha iyi. Tam arzu edilen vucut tipi. Caner'in de soyledigi gibi inanilmaz abartilacak bir tarafi yok kutlesel olarak, yalnizca defineligi ve genetik orantisalligi kendisini estetik ve takip edilesi kiliyor. Ve elbette ki motive edici konusmalari vs. Amacim bunlari belirtmekti.

16. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Tamamda abi sen neden kızdın ben sana bişey dememiştim ki?:D Ben sadece adamın söylediği ''doğal yaptım'' yalanı için yaptım o yorumu:)

17. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Yok ben senin yorumuna yonelik olarak yazmadim, sanki Greg steroid'li mi tartismasi baslatmak amacli o fotograflari koymusum gibi algilandi, ben de onu duzelterek, sadece bak abi adam onceden daha kutleliymis seklinde belirtmek istedigime dair aciklama yaptim. Kimseye kizdigim yok elbette, yanlis anlasilmak istemedigim icin belirteyim dedim. :)

DEXONİA bunu beğendi.
  18. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Burda surat ifademizi konuşmalara net olarak katamadığımızdan yanlış anlaşılmalar olabiliyor, amaç sadece fikir alışverişi yapmak, bazı mesajlarda sinirliymişiz gibi karşı tarafa yükleniyormuşuz gibi görünüyor, yanlış anlaşılma olmasın ve amaç kesinlikle tartışma yaratmak değil onu belirterek başlıyım sadece fikrimi söylüyorum :)

İnsan neye inanmak isterse ona inanır, ayrıca ben hayatını bu işe adamış ve 20 yıldır spor yapan birisine steroidsiz yapamazsın, kesin steroid var diyemem.Forumda doğal sporcu örnekleri de var, kenzo karagöz, fitness&model, hem muazzam kütleleri var, hem de gayet defineler ve imkanları bu adamlar kadar geniş değil, natural oldukları konusunda tartışmaya gerek yok, konuşup sohbet edenler bilir ne yaptıklarını.

Ben greg plitt'deki anatomiyi başka kimsede görmedim genetik olarak çok şanslı yani, 12 yaşında güreşe başlamış, 15-20 yıldır da bu sporun içinde ve adam gerçekten bilimsel yapıyor bu sporu, tüm hayatını spora adayan birine de sen steroidsiz böyle yapamazsın diyemem çünkü insan limitlerini net olarak kimse bilemez.

Forumda kür tavsiyesi isteyen çok kişiyle tartıştım, söz meclisten dışarı adam daha süper set ne plato aşmak ne bunları bilmiyor, 2 yıl spor yapmış, sınıra dayandım gelişemiyorum ayağına steroide başlıyor, sonra zaten bu adamı steroidsiz yapabileceğine ikna etmek mümkün değil.

Amatör olarak bu işi yapan herkes hedefine uzun da sürse steroidsiz ulaşabilir, ha isteyen kullanır ona birşey demem kendi tercihi.

Steroid kullanıcıları başkalarının steroidsiz yapabileceğine inanmıyor ve başkalarının hevesini kırıyor, benim dert yandığım nokta bu açıkçası.

Ayrıca toplumda steroidlere karşı her zaman ön yargı olacaktır ve olmalıdır da, steroid kullanan birisinin verdiği emekle kullanmayanın verdiği emek bir olmuyor, konularda görüyorum hep steroid kullanıyoruz ama sizden çok emek veriyoruz diye, öyle birşey yok, steroidle 1 yılda 5 kg alınıyorsa biz o kiloyu aynı şartlarda 2 yılda anca alıyoruz, o sebeple benim doğal adama bakış açım her zaman farklı oluyor. Ben imkan buldukça supplement kullanırım mesela ama supplement kullanmayıp da benle aynı kıvamda vücut yapan adama da gerçekten saygı duyarım çünkü daha zor şartlarda başarmıştır aynı şeyi.

Ayrıca bir örnek vereyim, benim eniştem 3 yıldır vg yapıyor ve kolu 34-35 cm hala ve 2-3 aylık vücut gibi duruyor, bu adam 3 yıl haftada 3 gün salona gitti ama hiçbirşey yapamadı beslenme ve dinlenme düzensizliğinden, şimdi beni gördüğünde ne kullanıyorsun ben de alacam diye tavsiye istiyor ve mümkün değil inanmıyor doğal yaptığıma, inanmasını da bekleyemem zaten çünkü kendisi yapamadı :) Aynı durum bizler için de geçerli yani.

Ve ekleyeyim

Bunlar steroidsiz yapılabilir, 2 sinin de ortalama en az 10 yıllık vg geçmişi var, her türlü imkana sahipler ve hayatları vg üzerine kurulu.

scott-herman_12.jpg

1000007.jpg

19. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ekleme : Bu Scott Herman biraz garipmiş açıkçası, çok ilginç fotoğrafları var :D

20. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Forum kuralları içinde "glutes kasları" öne çıkmış diyebileceğimiz fotoğrafları çok ünlü internet ortamında.Ekşisözlükte denk gelmiştim,kızlar hasta :)

Rinkushichi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş