Resimli Sorum????

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve budyy tarafından 15 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. budyy

budyy Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir-istanbul
    Arkadaşlar bu resimdekinin kim olduğunu bilmiyorum netten buldum, bu resim üzerinden, biri kendi biride arkadaşıma ait olan 2 soru soracağım..

resimde çerçeve içine alıp 1 rakamıyla belirttim bölgedeki kasın isminin ne olduğunu bilmiyorum ama benim sorunlu bölgem bu kısım. bende bu kas karın kaslarıma göre daha belirgin ve daha gelişmiş, bu yüzden karın kaslarım daha geri planda kalıyor.ben bu kasın karın kaslarımın önüne geçmesini istemiyorum.
    sizce ne yapmam yada yapmamam gerekli...???

resimdeki 2 rakamıyla belirttiğim arkadaşımın sorun ettiği bişey,,,
    göğüs uçlarının resimdeki gibi göğsün alt ve yan kısımlarında durmasını istiyormuş.
    ben çalıştıkça zamanla olabileceğini söyledim ama "1 yıldır body yapıyorum, senden baya bi iriyim, sen bile 4 ayda fark edilir bi değişikliğe uğradın ama ben kas yığmama rağmen öyle durmuyorum deyip isyan ediyor...
    neler yapmalı??? yalnış yaptığı yada yapmadığı birşeymi var??? yada genetik olabilirmi???

Ekli Dosyalar:

• 12.jpg
      12.jpg
      Dosya Boyutu:
      33,1 KB
      Görüntüleme:
      766
  2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    o belirttiğin, sende büyük olan kas bildiğim kadarıyla adonis kası. vin diesel adlı abimizde kallavi bir versiyonu vardır. yapabileceğin tek şey karın çalışmalarına önem vermen. gerisi yavaş yavaş gelir.

göğüs ucu ise özellikle yer anlamında tamamen genetik.arkadaşın boş hayallere kapılmasın. üst göğüs geliştikçe yapıya bağlı olarak biraz aşağı kayabilir ama yerini ayarlamak mümkün değil :)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

İki sorunun cevabıda daha çok yağ oranını azaltılmasıyla ilgili. Birinci soruya bir diğer cevap ise rampa da mekik haraketini yarım yarım sıkıştırmalarla değilde tam yatarak yapılırsa bahsettiğin kası daha çok etkiler, birde eğen varsa dips düzeneğine sırtını dönerek yapılan çakı haraketinde de biraz çalışır.

4. budyy

budyy Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir-istanbul
    arkadaşlar öncelikle ikinizede tşk.ederim,
    CENTAUR ; haklı olabilirsin ben rampa mekik hareketini yarım yarım sıkıştırarak değilde tam olarak yapıyordum, birde çakıyı dips'te değilde barfix'te çakı yapıyordum. sanıyorum ki o kasın fazlaca gelişmesi bunlardan kaynaklandı.
    ben o kasın, karın kaslarımdan daha belirgin ve ön planda olmasını istemiyorum.

bi 15 gün programımdan bu hareketleri çakıyı çıkartıp, mekiğide yarım yarım sıkıştırarak yapıp, deneme yanılma yöntemine gitmem gerekecek sanırım :(

5. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    ben de alt karın için Flat Bench Lying Leg Raise yapıyordum adonise vurdu hep :( Adonisi tamamen devre dışı bırakan veya en az çalıştıran karın hareketleri hangileri?? Bir de bu çıkan adonis kasları zamanla gider mi?

6. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    çok enteresan,herkres adonis çıkarmanın peşindeyken sen adonise vurmayan hareketler istiyosun,garip..
    yanlış anlama yazdığımı,enteresan geldi,zevk meselesi tabi,saygı dumak lazım.
    bana kalırsa adonisin zamanla gideceğini sanmıyorum,ancak göbek bırakırsan gider o kesin :)

7. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    işte istek ve durumlar kişiye göre değişebiliyor.bende tam tersine adonis kası hayranıyımdır.mideyi gösteren odur bence bi bakıma.biraz toparladık ama daha yolumuz uzun.

8. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    o kasın gerçek ismi adonis olmasa gerek çünkü hiç bi anatomy chart'ta adonis diye geçmiyor.gerçek adı adonismidir değilse nedir?

9. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Anatomi'de "Adonis Kasi" diye bir kas yoktur. Bu terim, halk dilinde kasik ile gobek arasindaki cizgiye verilen bir isimdir. O bolgedeki 7-8 katli kaslarin en yuzeysel olani, Rectus Femoris kasidir. Vucudumuzdaki her kasta oldugu gibi, Rectus Femoris Chuck Norris kasinin da parcali ya da bolumlu olarak kasilmasi imkansizdir. Yani biz ister mekik cekelim, ister one dogru hizla kapaklanma seklinde yapilan balta savurma hareketi yapalim, bu kaslar bir butun halinde calisir, sagiyla solunu ayirmak mumkun degildir.

Buradan Ayazin, yazisini okuyun:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/adonis_kasi-t8043.html

Ayrica ayni baslikta Flexorun en son mesajini okuyun.

born2win, Karakul3s, Afanesyeva ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Bence adonis geliştikçe bel kalın gözüküyor.Bunun hem hacimden hem de adonisin oluşturduğu çizgilerden dolayı olduğunu düşünüyorum.Bunun sonucunda da boy bel oranı azalıyor, kişi daha basık gözükmeye başlıyor ve vücut üçgen şeklinden de uzaklaşıyor diye düşünüyorum.

11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben de bir dönem yoğun bir şekilde basketbol oynamıştım. Hemen hemen 3 ay boyunca ve hergün olmak kaydıyla. 3 ay sonunda adonislerim o kadar belirginleşmişti ki bende bir anormallik olduğunu ve bunun doğuştan olduğunu düşünmeye başlamıştım. Neyse ki şimdi biraz daha öğrendikçe yaptığım sporla alakalı olduğunu anlıyorum.
    Aslında önceki programında dips aletinde bacakları kaldırarak yaptırım hareket sonucunda tekrar belirginleşmeye başlamıştı. fakat şuan üst tarafa daha fazla önem verdiğim ve bir parça da göbek bağladım için görmekte zorlanıyorum.
    Bu bölgenin en önemli özelliği estetik açıdan kazandırdığı sexaperliktir. Şahsen o kaslara sahip olduğum zamanlarda kendimi daha sexi hissediyordum :D

Sayfayı Paylaş