Ramazan başlamak için uygun mudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gokoemmi tarafından 29 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    İki aydır fitness yapıyorum bittiğinde vg ye başlama niyetim vardı ancak malum Ramazan ayının gelmesiyle planlarım suya düştü bugüne kadar salona tekrar yazılmadım bekledim şimdi ise yazılmak istiyorum çünkü çok sıkıldım.Sizce vg ye ramazanda başlamak uygun mudur? teşekkürler

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    20 gün kaldı bence bekle

3. Waluigi

Waluigi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yaklaşık 17 saatlik oruç süresine göz önüne aldığımızda karbonhidrat depoları 12 saatlik enerji ihtiyacını karşılar, geri kalan sürede de yağ depoları devreye girer. Çok uzun bir açlık olmadığı sürece protein yıkımı olacağını düşünmüyorum. Antrenmanlarını teravih vaktinden sonraya denk getirip, çıkışında yeterli proteini ve kompleks karbonhidatı aldığın sürece gelişmemen için bir neden olduğunu düşünmüyorum.

4. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkür ederim.Vücudun enerji karşılama şeklinin karbonhidratları dibine kadar tüketip sonra yağları tüketmeye başlamak olduğu sanılır ancak bu yanlış bir düşüncedir.Yani vücut karbonhidrat ve yağı aynı anda kullanır.Protein mevzuna gelince proteinler erimese bile metabolizmanın ramazanda çok yavaşlayacağı aşikar ve vücut iftardan sonra olabildiğince besinbdepolamaya çalışacak , ramazan ayında beslenmemizin de yetersiz kalacağını düşünürsek çünkü açlıkla geçirilen 17 saat var.Ve bu yüzden vücutta yıkım olayları hız kazanıyor. kas üretimi vücudun pek öncelik vereceği konu olmasa gerek.Bu yüzden biraz şüpheliyim açıkçası

5. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Hiç gerek yok bekle bitince baslarsin .

6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Uygundur iftardan 2-3 saat sonra salona gidersin , iftara kadar yatarsın felan. Problem yok

7. Waluigi

Waluigi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Ben de ramazandan 1 ay önce başlamıştım. Devam etmenin bırakmaktan iyi olduğunu düşündüm ve devam ettim. İftardan 3 saat sonra salona gidiyorum. 1 saat idman yaptıktan sonra imsak vaktine kadar gerekli proteini ve kompleks karbonhidratı alıyorum. Öğlene kadar da uyuyorum. Öğle-akşam arası çekilecek 6 saatlik açlık da sanırım kaslara, proteinlere zarar vermez.

Sayfayı Paylaş