rakamsal verilerle 28 gunluk gelismem az mi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jkdo tarafından 20 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    badiye baslayali 28 gun oldu ve kendi cabamla amatorce beslenmeme ragmen sanirim az bi gelisme oldu bu ay protein tozu alacagim ve salon hocamin dedigine gore ilk ay sadece alisma doneminden ibaret.2 gun sora programa ekleme yapicak ve 3.ayda asil gelismeyi gormeye baslarsin dedi.sadede gelelim baslamadan onceki vucut olculerim omuz 108 cm 28 gun sora 112.7 cm biceps 28 cm '' ''' '' 28.9 cm gogus 92 cm '' '' '' ' ' 94 cm bacak 48 cm '' ' ' '' '' ' ' 50.7 cm bel 69 cm '' ''' ' ' ' ' 74 cm yalniz belimde yanlamasina bi kalinlasma yok sanirim cunku olsa dikkatimi ceker bel ve karina hazir zayifken calisma kendi kafamdan ekledim ondan olsa gerek ama verilere gore bicepsler cok az gelisio ne diosunuz protein tozu 2.aya bisiler katar mi ozellikle bicepslere .... ozellikle tecrubelerden oneriler bekliorum sabrediorum 7 ay sonrayi dusunerek.

Son düzenleme: 20 Kasım 2007
  2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    yas & boy & kilo, varsa foto...

yeni baslayanlarin protein tozu sevdasini anlayamiyorum, misal vakitli yenmis 5 beyaz + 1 tum haslama yumurta, bir tabak esmer makarna adami fizana bile goturur :)

sanirim ticari kaygilarla cevreden insanlara asilanan seyler bunlar + tabi sporu yapana psikolojik motivasyon etkisi de var...

3. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    yukaridakinin okunulabilirligi artirilmis hali

]badiye baslayali 28 gun oldu ve kendi cabamla amatorce beslenmeme ragmen sanirim az bi gelisme oldu bu ay protein tozu alacagim ve salon hocamin dedigine gore ilk ay sadece alisma doneminden ibaret.2 gun sora programa ekleme yapicak ve 3.ayda asil gelismeyi gormeye baslarsin dedi.sadede gelelim baslamadan onceki vucut olculerim omuz 108 cm 28 gun sora 112.7 cm biceps 28 cm 28 gun sora 28.9 cm gogus 92 cm ' 28 gun sora 94 cm bacak 48 cm '' ' ' '' '' ' ' 50.7 cm bel 69 cm '' ''' ' ' ' ' 74 cm yalniz belimde yanlamasina bi kalinlasma yok sanirim olsa dikkatimi ceker bel ve karina hazir zayifken kendi kafamdan calisma ekledim ondan olsa gerek ama verilere gore bicepsler cok az gelisio ne diosunuz protein tozu 2.aya bisiler katar mi ozellikle bicepslere .... ozellikle tecrubelerden oneriler bekliorum 7 ay sonrayi dusunerek insallah universteyi kazandiktan sora da uni de giderim

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bence bunun sebebi; kullanacakları tozun hapın vs. nin ne olduğunun bilincinde değiller. Onları steroid türü gibi birşey olarak düşünüyorlar ve kullandıklarında balon gibi şişecekleri düşüncesindeler.
    -Ancak forumdaki yeni başlayanlarla ilgili yazıları özellikle sabit başlıklları okursalar bu yanılgıdan kurtulabilirler.

jkdo bunu beğendi.
  5. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    35. gundeyim tartildim 62 kilo olmusum ayrica bicepsler yanlis olcuomusum 30 cm olmus 2 kilo almisim babam muscle milk die bisi almis onu da kullaniom yemegin ustune yiyorum idman gunleri boy 175 ayrica herkese tesekkurler yas 18 galiba gelisiom :)

Son düzenleme: 27 Kasım 2007
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    jkdo şanslısın..genelde babalar itiraz ederler supplement alımına..:)

7. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    valla gercekten sansliyim bu konuda ama babam steroide karsi :) galiba ben bb bagimlisi oldum gitmeyince deliriyorum. endorfini fazla aliyorum... :) arkadaslar okey masasinda ben bench sehpasinda bos zamanlarimda bi de ders calisiyorum simdi ben bu isi abartiyorum heralde salonda 4 saat kaliyorum haftada 3 gun sole bi degisiklik yaptim 3 bolge 3 bolge 2 ser saat kaliyorum artik

8. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    günde 4 saatle gelişme olmaz ancak geriye gidiş olur.süreyi 1,5 saate indirmeye çalış.tozlara başlamak yerine antreman süresine,beslenmene (doğal yollardan),kaldırdığın ağırlığa dikkat etsen,alt yapını oluşturmaya çalışsan emin ol çok faydasını görürsün.
    biz sana ne kadar ilk aylarda ne yaparsan yap ne alırsan al max fayda bekleme,3 günde şişme olmaz desekte sen yine bildiğini yapacaksın.
    ilk aylarda bırak vücudun bu spora alışsın,hareketleri doğru yapmaya çalış,bu sporlar ilgili okuyabildiğin her şeyi oku.
    ondan sonra gerisi gelir zaten

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bu cok konusulan bir konu degil hatta konu disi ama ne kadar bb hastasiysan asiksan, o derece de fast food dan nefret et uzak dur thums:

10. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    fast food kuru yapalim dio bazi arkadaslar forumda :) ben mecburen dersanede olsun disarda yiyorum en iyisi ewde kendim ozel hazirliim yiyeceklerimi

11. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    anladim demek istedigini fkt bana denilen su terlememeye calis yavas yap yoksa kilo alamazsin fln eskiden bi hareket bitirir 30 saniye dinlenirdim set aralarinda da 1 dk simdi her hareketten sora en az 45 saniye dinleniorum arti set aralarinda 1.5 dk dinlenmeden mi kisayim ....

12. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    acaba programimda mi bi sorun war uzun surmesinde yaziorum
    1) BENCH PRESS 2) yana acis
    3)ust gogus

4)omuz press makinada 5)barbell la yukari cekme trapezler icin mis 3x8
    6)dambillarla omuzlari yana acis

7)barbell curl 8)konsantre curl 9)bide dirsekler sabit yanda biceps curl

10)Arkakol makine 11)arkakol tek kolla calisma 12)barbella arkakol calisma

13)enseye cekis makinede 14)yandan cekis makinada 15)kurek ceker gibi bi makina var o

16.17.18. hareketler de bacak hareketleri normalmi 3x8 hepsi cvb yazan tum arkadaslara cok tesekkurler we onerilerinizi dikkate alicam

isinma fln 2 yada 3 dk

Son düzenleme: 30 Kasım 2007
  13. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bana;''Kim dediyse haltetmiş'' demekten başka çare bırakmıyor bu söz :) Terledikçe vücuttan toksinler atılır. Bu ayrıca idmanın devamı ve daha sonrasında hızlı toparlanma için gereklidir. Sporcu ter attıkça idmana daha da ısınır,performansını artırır. şahsen bende öyle. Ter atamadığım zamanlar kendimi frenlenmiş,eli kolu bağlanmış gibi hissediyorum.

14. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Tüm bunları tek idmanda mı yapıyorsun? Eğer tek idmanda yapıyorsan; bu programı yazan da ''az terle'' diyen kişiyle aynı salondaysa ya o salonu hemen terket ya da kulağına pamuk vs. tıkayarak çalış.
    -Bir idmanda 18 egzersiz ve her bölge genelde 3'er hareket... Birçoğumuz bu saydıklarını 1 haftada yapıyor.
    -Bana sorarsan forumu karış karış gezmen menfaatine olur.
    -Kolay gelsin...

jkdo bunu beğendi.
  15. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    dinlenmeyi azalttim 3 saat 10 dkaya dustu :) programda bende programda bi sorun oldugunu tahmin ettim o yuzden salonda millet benden sonra gelip benden once cikio bende bunu anlamiyodum ...... parcalicaz baska caresi kalmadi artik terlicem :)

Sayfayı Paylaş