Proteinsiz V.G

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve özgürlük tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    gerçekten anlamıyorum, forumumuzda periyodik aralıklarla bu tarz saçma sapan tartışmalar çıkıyor, bilim dünyasından uzaklarda, bakkal kamil amcanın protein tozu bağsur yapar tarzı atıp tutmalarını vaaz olarak alan kişiler, gelip bilgisiz şekilde burda yorum yapıp insanlara yanlış örnekler oluşturuyor.

ben bir kimyacıyım,bununla övünmüyorum ,bunu söylememin sebebi, supplementlerin bir çoğunun içeriğini araştırıyorum, nasıl yapılır edilir araştrıyorum ve gerçekten burda protein tozu şöyle zararlı, böyle zararlı diyen arkadaşlara bir taraflarımla gülüyorum.

Öncelikle şunu söyliyim hani genel bir durum vardır ya; genelde bu işe bir hevesle başlıyıp acilen vucut yapmanın kısa yolunun protein tozu olduğunu zanneden ama bakkal kamil amcadan protein tozunun zararlı olduğunu öğrenip hemen vaz geçen ve protein tozu kullananlara nefretle bakma durumu.İdman sonrasında içilen whey protein sizin uzun vadeli gelişiminize %5 ancak etki eder, asıl etkiyi yaratan gün içinde yediğiniz gerçek öğünlerdir zaten...

whey proteinin ham maddesi peynirdir.Whey protein üretiminde peynir altı suyunun molekül yapısı değişmez, başka bir forma girmez, organik tepkimelerle cazein kısmı ayrılı, whey kısmı izole edilir, ya da hidrolize edilir, adamı bağsur da yapmaz, kanser de yapmaz, karaciğere vereceği hasarda ayda bir içilen bir büyük rakının %0.005'i kadardır.

Bu bilgisiz arkadaşlara burdan allah rızası için sesleniyorum, peynir yiyip aldığın protein çok faydalı, protein tozundan aldığın çok mu zararlı?
    Be allahın adamı ikisindeki protein de aynı, be allahın adamı amino asit profili diye birşey var senin bi haber olduğun, ikisinin de amino asit profili aynı.
    İkisinin içinde valine,leucine,isoleucine var , allah rızası için dünyanın her yerinde bu aminoların organik formülleri aynı, whey protein olunca mı mutasyona uğrasın?Bunları bilmeden neden yorum yaparsınız?Neden bilgi yokken gelip burada ahkam kesersiniz?Neden duyduğunuz birşeyin doğruluğunu sorgulamazsınız?Araştırmazsınız?

Azi, Knec, rockybalboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

arkadaş kapanış yazısını yazmış daha konuşmaya gerek yok :)

3. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sanırım doğal ile organik kavramını karıştırıyor sıkıntı ondan cıkıyor. Organik değil deseler bir nebze anlarım ama zaten ne organik ki? Köyde mi yaşıyoruz.

4. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    Kim ne derse desin kimse proteinin dogal olduguna beni inandıramaz.Hepiniz Arnold diyorsunuz Arnold Vg sporunun efsanesi degilmi?O da protein aminoasit kullanmadımı???Simdi sporu bıraktı vucudunu goren olmadımı??Niye hala savunuyorsunuz oyle seyleri

protein tozu ve Aminoasit kullanımında kasta sarkma olur.Buda bir gerçek.Bunlardan uzak durmak gerekir..Dr. Ümit Hazar
    www.umithazar.com

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:14 ----------

Mk #7 evet ben kabul ediyorum benim bilgim yok.Eger resim seninse seninki gibi vucudumda yok.Sen benden cok bildigin asikar.O zaman bilgini gosterde bende gelisme cok yavas oluyor bana bi program yaz bilgini gorsun herkez (boy1.84 kilo84)

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadas anlamıyorum sadece ben yazarken hepınız karsı cıkıp duruyordunuz, ıllakı 3-5 kısının bırlıkte aynı baslıkta mı yazması gerek sızın anlayıpta boyle susmanız ıcın.

Mk7nın soyledıgını ben yazacaktımda yazmamıstım sonra uslubuma laf gelır dıye ama cok dogru bır noktaya degınmıs.

Bılgı sahıbı olmadan fıkır sahıbı olan o kadar uye var kı bu forumda.
    Hanı forumun tum kalıtelı uyelerı neden gıdıyor dıyorsunuz ya ıste boyle ınsanlarla ugrasmak ıstemedıklerınden gıdıyorlardır. Bu sacma mesajları gormek bıle ınsanın ıcını acıtıyor 2011 yılında.

Baslıgın bırınde 14 yasında ufak cocugun bırı atıp tutmus bodybuıldıngın cızgısı kaymısmıs, ben bıle okurken cahıllıge lanetler yagdırıp tıksınırken konu sahıbı fotograf paylasan adam ne yapsın forumu bıraksa kımı suclayacaksınız.
    Bır baskası da baska konuda yumurta proteın tozu vs oldurur babam doktor o dedı yazmıs.
    Saka gıbı.
    Insanlar emek koyuyor paylasım yapıyor ama hep supplementlar kötü pis seyler oluyor, hep kolu 37-38cmı gecen gorıl oluyor ıgrenc oluyor.

Insan bulundugu uye oldugu forumda hıc mı dolasmaz hıc mı sabıt baslıkları makalelerı okumaz aklım almıyor.

Ben 2008 uyesıyım, ondan oncede 2007den berı takıp ederdım.
    Bu forum bu hale gelecek deseler ınanmazdım ama oldu, bır yanlıslık var bu duzende.
    Harbıden forum cekılmez bır hal aldı gıdıyor, hadı hayırlısı.

EDİT EDİT EDİT:

Ben bu mesajı yazarken benden once ne yazılmıs bır bakın.
    Gulecek mısınız aglayacak mısınız...
    Arnold'un steroıd, growht vs kazanına dustugunden bi haber, elının altında ınternet varken hatta bu forumdayken bıle arastırmaktan yoksun, proteın tozu ve amıno asıt kullanımında sarkma olur dıyen cahıllıgın dıbıne vurmus ınsanlar.

Son düzenleme: 20 Nisan 2011
    Azi, Zer0, Knec ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. dachosen

dachosen Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    İnanılmaz :)

7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    başlık ilgimi çekti bi bakayım dedim. oncelikle başlıkta proteinsiz vg deyince. otobur bir canlının yorumumudur diye bir baktım değilmiş :D supplementsiz vg diye açsaymış keşke konuyu. neyse geçelim.

diyelimki idman attınız. peşinden bir porsiyon whey alacaksınız. veya kullanmayacaksınızda tavuk yumurta vs yiyeceksiniz diyelim. bir servis whey proteinde ortalama 25 gr. protein vardır. 150-200 gr tavuktada benzeri. whey ortalama 1 ssat içerisinde sindirilir. tavuk 3-4 saat kadar surer. buda demektir ki : ''whey içen birinin karaciğerine birim zamanda binen yuk daha fazla olacaktır''. buna kabul. ancak bu yuk oyle cokta abartılacak bir yuk mudur işte o tartışılır. pre - post workout kullanıyorsanız ve supp. işini abartmıyorsanız hiçbir zarar gormessiniz. + olarak gelişimi whey proteinlede sağlayamazsınız. yine duzenli beslenm ek gerekir. bazen yazın sıcaklardan yemek yiyememe durumu oluyor. o zamanda işe yarıyabilir.

bunlar tamamen kişisel tercihler. whey protein doğal deil diyenler var. durust olmak gerekirse evet. fabrikada kutulanmış , ısıl işlemlerden geçmiş , bir cok filtreleme işlemleri , ekstra aromalar vs... durum bu olunca doğal deildir tamam. siz bunu içerken tırsa tırsa içiyorsunuz ama benzeri işlemlerden geçen bir biskuviyi yada ona benzer acaip bir şeyi yerken korkmuyorsunuz. yağlı fast foodlar da doğal zaten. hormonlu tavuklar , uht li sutler , soyalı makarnalar ,hormonlu sebze-meyveler , margarinli yoğurtlar daha neler neler... itiraf edinki bunların en azından bir kaçını tuketiyorsunuz.

whey protein kullanmama tercihinizi anlarım. ama doğallık konusunz gelince. wheyde bunlar kadal doğaldır. en az onlar kadar işlemden geçmiştir. haa sindirimi farklıdır biraz hızlıdır. ama hafta sonu yuvarladığın bir kaç biradan çok daha az yuk bindirir karaciğerine onuda bilesin. abartmadan kullandığın muddetce için rahat olsun. iyi çalışmalar ...

özgürlük bunu beğendi.
  8. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ::)) geyik köşesine alın bence bu mesajları

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    araştırma yapmadan direk sanki mr olimpia şampiyonuymuş gibi birde emin emin konuşmazlarmı insanı forumdan soğutuyolar steroidlerle ek besinleri bir tutan biri Arnoldun daha nasıl geliştiğini bile bilmeden atıp tutmakda ne demek oluyor illa mesaj sayısını attırmak için yazmak gerekmez önce okuyun bilgilenin sonra konuşun zaten bu tip arkadaşlarda bu sporda kalıcı değillerdir bir zaman sonra sıkılıp bırakıyorlar

speedtouch bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

sen bu şekilde bilgiye kapalı olduğun müddetçe,öğrenmeye kapalı olduğun müddetçe, sana değil mk#7, ronnie coleman program yazsa sen vucudun yine de gelişmez, hiçbirşey bilmeden gelip konuşuyorsun, arnoldun kral olduğu zamanlar supplement endüstirisi bu kadar popüler bile değildi, içerik bilmiyorsun, bilim bilmiyorsun, sen peynirin ne olduğunu bile bilmiyorsun, allah rızası için bu forumda böyle şeyler yazma kardeşim bu kadar kirlilik,bu kadar cahillik yeter, git aerobik forumlarında yaz, plates forumlarında yaz, kullanma protein tozu falan, zaten bu zihniyetle 100 kg tozda içsen bu kafayla birşeyler olması çok ama çok zor.

Umur35'e şiddetle katılıyorum ve yönetim bu tarz yazılara neden el atmıyor bir türlü anlayamıyorum...

Azi, Knec, TurTaa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    rockybalboa ve speedtouch siz arnoldu cokmu iyi tanıyorsunuz??kimyacı sen arnoldla bi salonda spor yaptınmi?Sende benim kadar biliyorsundur anca fotolarda gormussundur eminim.Bu sitenin adı bodyforum.tr burda bilmediklerimizi ogrenmeye ve yardım almaya geliyoruz.Agır konusup birbirimizin kalbimizi kırmayalım.Bana Sen gelismezsin dedin ama benim suanki vucudum senin fotondaki resimden daha ii duruyo.Actıgım baslık sana cahilcemi geliyor????Yazma sen

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:39 ----------

turtaa geyik istiyorsan burası senin yerin degil baska siteleri oneririrm.Burda Herkez benim gibi hic bisey bilmiyor.Cogu kisi googleden kopyalıyo kendini cok gelismis gosteriyo.Lutfen bu konu kime gulunc geliyorsa yazmasın.Bilenler yazsın.İnsanın fotosuna bakıp VG sporunu ne kadar iiyi bildigini gormek cok kolay.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    benimde nickimde geçtiği için yazıyorum öncelikle seni sadece eleştirdim sana hakaret etmedim zaten etmemde yalnızca mesaj yazmadan konu açmadan formu okuyun diyoruz bilgilenin diyoruz bu kötü bir şey mi ? bilgili üyelerde zaten 1000 kez konuşulmuş tartışılmış konular hakkında devamlı mesaj yazmaktan sıkılıyor bir süre sonra arnoldu şahsen tanımıyorum evet ama sen ek besinlerle kimyasalları bir tutuyorsun arnold ek besin kullandı işte zararlıdır diyorsun ilk üye olduğum zamanlar bende hiçbir şey bilmiyordum 2-3 kez bilmeden mesaj yazdım sonra araştırdım ve bilgilendim isterim ki herkes formu okusun araştırsın bu yani birde kim ne derse desin diye başlamışsın mesaja öğrenmeye tamamen kapalısın durum böyle oluncada önüne sayısız ek besinlerle ilgili belge getirsek kabul etmeyeceksin neyse umarım bir gün öğrenmeye açık olur ve bilgilenirsin

13. napleser

napleser Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ya bırakın bu protein tozlarını aminoasitleri
    antik yunan heykelerine falan bakın o heykeller uydurma değil adamlar kas yığını
    veya gladyatörler 2000 yıl önce whey yoktur heralde

Son düzenleme: 20 Nisan 2011
  14. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    öncelikle ben bulk durumdayım ve harika bir vucudum olduğunu zaten savunmuyorum,bu sporun bir sonu yok ve benimde yapacak çok işim var daha, vucudunun iyi olduğunu iddaa ediyorsan güveniyorsan, sen de kendi fotonu koy karşılaştıralım, belkide işine yarayacak bir iki tavsiye veririm sana, tabi ki öğrenmeye açıksan...

burda bilgi almaya geldiğini söylemişsin, fakat senin niyetin bilgi almak değil ki, burda insanlar birşeyler söylüyor ve sen hala saçma sapan bilgilerinde inat ediyorsun, bu forumda yanlış yazılan her bilgiye karşı sert çıkılır, bunu sana çok net söyliyim, bu forumun raconu bu, böyle olmasının sebebi, bu sporda bilmeyen insanlar duyduklarına çok kolay inanırlar ve bu sporda çok fazla hurafe vardır, bu forumun misyonu insanlara %100 doğru bilgiyi vermektir.

bir de anlamadığım nokta, hem hiçbirşey bilmediğini söylüyorsun, hem de benden daha iyi vucut yaptığını söylüyorsun, bu iş nasıl oluyor, ayrıca bu forumu tanımıyorsun sen, bu forumda bilgili ve sağlam vucutlu insanların sayısı bir hayli fazladır, senin dediğin cinliği yapan adamlar bu forumda 1 haftadan fazla barınamazlar zaten rahat ol.

Hem bilgisiz olduğunu söylüyorsun, hem yanlış bilgiler veriyorsun, maden bu denli bilgi noksanın var neden bilginin olmadığı konuda yazıyorsun?Ayrıca bu yazdıklarından sonra herkez senden bir adet foto bekliyor olacaktır,göster bakalım bu bilgisizlikle yaptığın klas vucudu...

Azi, rockybalboa7 ve Knec bunu beğendi.
  15. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    Rockbalboa sen elestirdin ama speedtouch hakater ediyor.bilmiyorum artik bileekmi bilmeyerekmi.tabii nede olsa okumus adam^_^

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:26 ----------

Vg sporuna evet yeni basladim.ama spor deyince vucut deyince neden vg dusunuyorsunn?baska sporlar yokmu.ben 2yil karate 2yilda 2kickboxing yaptim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:30 ----------

Ama istedigim guardbody ve flexor hocalarim gibi kilolu vucut yapmak.nasil oyle olurum iste ogrenmek istedigim o.ama burdaki bazi kisiler kavgaya kucuk dusurmeye calisiyorlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:32 ----------

Bide ogrenmek istedigim vg dilinde benim istedigim vucudun bi adi varmi?

16. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    İyice çirkefleşmişsin Ozgurluk, topigi actiğin mesaja bak ben bunları kullanmadan vücut yapabilirmiyim diyorsun, sonra olmaz deyincede aa bak olur şöyle yaptim böyle yaptım, senden iyi vücudum var diyorsun.E demezlermi o zaman arkadaşım niye böyle bir topic açtın diye

Ha ayrıca pro vücutcuları tanımak için senin gibi sadece fotolarına bakmıyoruz.Onların yazdığı makaleler, röportajlar ve söyleşileri var.Bir pro vücutcu zaten steroid büyüme hormonu kullanmadan o vücuda erişemez zaten, vücudun bir genetik sınırı diye birşey var.Ama sen hala protein tozu ve amino kullanarak o vücut yapılıyor diye düşünmeye devam edebilirsin.

17. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    knec bu forumda kimse kimseyi tanımiyo adam laflarına dikkat et.Ben fotolarada bakıyorum sporumuda yapıyorum 20yasındayım 4yıldır spor yapıyorum ama seni bilmiyoruz tabi forumdada gormuyoruz yazıyorsunn iste.Yazılarıda dikkatli oku dinlemeden konusmak okumadan yazmak seni ngibisine deniliyo galiba.Ben yazdıklarımı iyi biliyorum ben Proteinsiz VG yazdım.Anlamıyormusun ne demek istedigimi.Ben hic bi sey kullanmadan dogal yollarla spor yapmaktan bahs ediyorum dogal yol nedir biliyormusun????dogal yollar:sut,yumurta,Tavuk,Yulaf,Meyve vs vs vs.Bundan sonra dikkatli okursan ii olur.

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bu kalınlastırdıgım yerı yazan adamın avatarına bır bakarım once kendı fotosunu mu koymusta boyle yazmıs dıye. ;)

Benım resımlerle ısım olmaz ınsanın uslubuna tavrına bakarım. Bılmeyebılırsın ogrenmek ısteyebılırsın ama cahıllık ve bunda ısrar etmeye gelınce konu o zaman farklı tanınırsın.
    Haaa foto ıstersen (gecmıs zamanlarda bende dahıl) avatarına koymayıpda snapshot adlı konuya fotosunu koyan uyelerde var.
    Avatarında foto yok dıye forumda hıc fotosu yoktur dememelısın arastırmadan once.
    Isteyen ıstedıgı resmı koyar veya kendı vucut fotosunu net ortamında paylasmaktan cekınebılır. (senın gıbı ustte kalınlastırarak belırttıgım cumleyı kuranlarını buna pek hakkı oldugunu dusunmuyorum orası ayrı)
    Ufak bır bılgı olarak ekledım.

19. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yazmak istediklerin iyi bilmediğin belli oluyor, bilgisiz olduğunda konuşmalarından belli oluyor, bide söylediklerini bir güzel doğruymuş gibi savunuyorsun.Dikkatli okursan diyorsun, protein dediğimiz şey nedir etlerde süt ve süt ürünlerinde, yumurtalarda bulunan besin, senin demek istediğin ne supplementler ek besinler kullanmadan demek, birde dikkatli oku et vs. tavırlarına girmişsin.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  20. özgürlük

özgürlük Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    byrm
    Yer:
    ankara
    UMUR35(googleden kopyalayıp kendini cok gelismis gosteriyo)yazdım ama sen onu ne anlamda yazdıgımı anlayamamıssın.Ben onu foto resim anlamındA demedim.Yani anlatayım anlamıyor bazı arkadaslar yani matarazzonun arnoldun,colemanın shawn rayın yazdıkların kendi bilgileri gibi gosteriyo onu demek istemistim ama bundan sonra daha acık yazmaya calısırım senin gibi arkadaslar icin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:58 ----------

ama suc benim haklısın.Konuyu biraz acmalıydım bundan sonra dikkat etmeye calısırım.Yazı tipime gelince ben 20 yasıdayım 16senedir Yunanistandayım bunuda bil.16senede boyle yazmak benim icin cok hatta

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:01 ----------

bilgisizlige gelince Polis akademisi 1 okuyorum ben kednimi biliyorum hadi sizde kendinizden biraz bahs etsenize.

Sayfayı Paylaş