Proteini Gün İçine Yaymak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SWAGGY tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar şimdi antrenmandan önce karbon alıyoruz antrenmandan sonrada protein.Peki bu proteini sadece antrenmandan sonra mı almaya başlamalıyız yoksa antrenmandan öncede karbonla birlikte az az tüketmeli miyiz?

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu vücutta aminoasit havuzunun doluluğuyla ilgilidir, başka bir deyişle sen antrenman yaparken vücutta yeterli aminoasit varsa hem antrenman hemde antrenman sonrası süreç daha verimli geçer.
    Eğer gün içinde protein alımının yeterli olmadığını düşünüp antrenman öncesi protein almak istiyorsan bunu et gibi vücudu yoracak besinlerle sağlama yoluna gitme, yumurta olabilir, protein shake olabilir yanında da yulafla beraber harika bir antrenman öncesi öğün olur.

3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    peki antrenman öncesi öğünlerde yeterli proteini almışsak antrenmandan sonra protein almamak ne olur? mesela antrenmanını akşam geç saatte yapanlar yağlanmanın önüne geçmek için ne şekilde beslenmeli?ben mesela kolay kilo alıyorum ve bazen akşam geç saatte antrenman yapmak zorunda kalıyorum, antrenman bittikten 1saat sonra uyku saatim geliyo bu durumda napcaz?

4. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Şu gercekki benim gibi gece 12 den sonra spor yapiyosan rahat uyursun ama bunun bedelini yağ ile odersin.ama yinede lot peynirli yağsız yumurta beyazı pisirmen ve uzun sürede sindirilen yağsız yoğurt proteini gibi aldığın besinler seni sabaha kadar götürür...

5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Antrenmanı o kadar geç yapman doğru değil, ha vaktin yoksa o zaman haklısın hiç yapmamaktan iyidir. Antrenman bittikten sonra proteinini al ve sonrasında yat. Karbonhidrat alıp uyumanı herhalde kimse önermez, gün içinde yeterli karbo aldıysan çok fazla farketmez. Protein al derken de yarmadan önce aldığın için kolay sindirilen bir şey alsan daha iyi ama yinede dediğim gibi mecbur değilsen o kadar geç saatte antrenman yapma.

escapist92 bunu beğendi.
  6. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Ant sonrası protein yırtılan kaslarını onarmak içindir.Eyer antdan sonra protein almassan vücut yırtılan kasları onarmak için kaslardaki proteinleri kullanırmış.Benim düşüncemde bu yönde.

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    antreman öncesi suplement kulanılacaksa bcaa en idealidir. bu enerjiyi kaslardan almanızı önler minimum kas yıkımı yaşarsını<z. doğal olarak nasıl yaparım diyorsanız yumrta yiyebilirsiniz sporadan önce ama beyazını sarısının hazmı çok uzun sürer ve ağırdır. genelde yumurtayı tam yeme taraftarıyım ama amaç bcaa alımı yapaksa 5 yumrta beyazı işinizi görür.

8. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Spordan 2 saat önce mi?

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    15-20 dk önce ve sporun arasındada alablirsin.

Sayfayı Paylaş