protein yetersizliği (fark göstermeyen kaslar)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve torlak tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    merhaba abilerim ablalarım kardeşlerim bugün bir konu açmak istedim inşallah çözümü vardır forumda baktım bulamadım gözümden kaçtıysa uyarırsanız sevinirim. 1 gün içersin de sabah yumurtamı sütümü ekmeği balı mı yiyorum öğlen antrenman dan önce 200 ml süt 200 gr lor (tuzsu) 1 kaşık kakao ve herhangi bir meyve bunları karıştırıp içiyorum 30,40 protein buradan geliyor 30 dakika veya 1 saat sonra antrenmana başlıyorum 4*12 göğüs,kol,kanat,bacak uyguluyorum 1 aydan beri pek verim alamadım aynı açıkcası protein yeterince alıyorum ama nafile 3 kiloluk dambıl ile çalışıyorum. Bir fikriniz varsa sevinirim. Tavuk 1 haftada 2 kere tüketiyorum. kilom 52-55 değişiyor hep ortalama 110 protein gerek 110 aldığımı pek sanmıyorum o kadar proteinli besinler yediğim de bile. 4,5 ay önce böyle yapıyordum şimdi 2,3 haftadan beri yine aynı metodu kullanıyorum yine aynı gidiyor.

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Merhaba, kilonuzun 2 katı ve fazlası protein almanız gerektiği saçmalığı weider amcamızın para kazanma hilesidir. Eğer ki çok ağır çalışıyorsan kilon x 1.6 veya 1.8 yeterli olur ki ağır çalıştığını düşünmüyorum. Protein saçmalığını kafandan sileceğine söz verirsen senin için çok iyi olacak bir program verebilirim.
    İyi forumlar.

3. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    kiloya göre almak iyi değil mi ? 52 kiloyum şuan kilo başına 1.5 2 alınıyor yazmışlardı kas gelişimi için önemli değil miydi ? protein tozu hayatta kullanmam doğal yollar ile alıyorum proteini yukarda açıklamıştım.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2015
  4. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidrat ne durumda,hacim veren esas karbo,bide beslenmen baya kotu gozukuyor maalesef

5. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    yumurta her gün tüketiyorum protein açısından tavuk et biraz kötü haftada 2 kere yiyorum. yiyebildiğim kadar çok yemek yiyorum bu arada. Yarın gidip kanatlardan almak lazım 2,3 paket. Veya yulaf alırım. Yulaf ve Et tüketirsem iyi mi ? 2 günde bir veya hafta içleri.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2015
  6. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Protein tozu ile bir derdim olmadığını söyleyeyim. Market raflarında satılan gıdaların %80 inden daha az katkı maddesi içeriyor. Ama evet kullanmana da gerek yok önemli olan beslenme düzeni. Fazla protein vücuttan olduğu gibi atılır istediğin testi yaptırabilirsin sonuç belli. Ben vücut ağırlığımla aynı katsayıda protein alarak kas kazanabiliyorum bu durum her endomorf ve mezomorf için geçerli. Eğer vücudunun ekzomorfik yapıda olduğunu düşünüyorsan vücut ağırlığı x 1.3 yeterli olur. Arkadaşlarım üzerinde denedim ve başarıyı gördüm.

torlak bunu beğendi.
  7. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    anladım 67 civarı alacağım o zaman siz program önereceğim demiştiniz yemek programımı yoksa antrenman programı mı ?

8. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    İstersen çok başarılı deneysel antrenman tipleri geliştirdim. Ama peşin peşin söylüyorum her kelimesine uyman gerek ilk ay çok hızlı kazanım yaparsan program sana uygun demektir. Uymazsa başka şeyler deneyebiliriz.

9. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    yeni bir program arıyordum zaten olabilir elbet

10. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri: