Protein ve Kalori hesaplama

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Camper9955 tarafından 12 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Camper9955

Camper9955 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ben daha yeniyim. Şunu merak ettim. 2 tane yumurta yedim ve 200ml gazoz içtim. 150kcal e yakın kalori aldım. koşunca maksimum 500kalori veriyoruz. bu kaloriden kurtulmamız gerekirmi? ve 113 gram protein ihtiyacım var onu nerden almalıyım. bi shake tarifi oğrendim sadece 40 gra protein var şimdiden teşekkür ederim iyi antrenmanlar

2. pofuduk2

pofuduk2 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Diyet gazoz muydu ki? Benim bildigim 1 butun yumurta zaten 80 kcal civari.
    Tavuk gogsu, lor ve yogurt genelde en cok kullanilan ve yuksek protein ihtiva eden yiyeceklerin basinda geliyor. Bitkisel de yanlis hatirlamiyorsam mercimek olmasi gerekiyor.

3. Camper9955

Camper9955 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iste bu kalori nasıl gitcek. beni korkutan bunlar kcal diye geçiyor. 30 dk koşmak 400 cal harcatıyor. nasıl 200.000 cal vercez

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu hesaplar yemeden once aklimiza gelseydi 200bin olmadan bogazi kontrol altina almasini bilirdik :)

Olcum makinalari var biliyorsunuz. Metabolizma hizini olcuyor. Bir insan ort spor yapmadan zaten 2bin cal harciyor. Bunun icinde gunluk rutin hareketlilik kosusturmaca ve organlarin calismasi icin gereken enerji var. Gerisini sporla hallediyorsun.

1 gazoz icme
    2 protein ihtiyacni gidalardan al? Et tavuk balik peynir yogurt vs sebze ihmal etme
    3 shake tarifi vs populer seyler.

Eger daha once vg hic yapmadiysan ve yeni basliyorsan proteinde ince hesaba girmek icin erken.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. pofuduk2

pofuduk2 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Ben size kalori takibi icin myfitnesspal'i oneririm, oldukca gelismis bir site/ uygulama, bazal metabolizma ihtiyaci ve genel olarak makro'larin ne kadar alinmasi icin fikir isterseniz de keto calculator'u tavsie edebirlim, bunu yine buradaki degerli uyelerden birinden ogrenmistim, en azindan genel bir fikir verir min ve max almaniz gereken kaloriler icin.

Sayfayı Paylaş