Protein tozuna başlamayı düşünüyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alihsan tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    4 aydır düzenli spor yapıyorum 1.84 boy 68 kiloyum vucudumun geliştiğini fark edebiliyorum ama beslenmeyi tam yapamıyorum bu yüzden toz kullanıp tam verim almayı düşünüyorum.3 ay gibi bi süre protein tozu kullanıcam Sizce uygunmudur yoksa beklemelimiyim

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Protein tozu yerine beslen.Sadece tek bir örnek vereceğim; bütün proflar yarışmalara girmeden önce gerçek besinle beslenir deli gibi o da.Eğer gerçek besin yerine sadece bu gıda takviyelerine önem verselerdi bu vücutlara ulaşamazlar.İyi biliyorlar...Unutmayalım bu supplementler sadece supplement.Yani takviye.Ana/esas olan beslenmedir.Günde 1 ölçekten fazla tavsiye etmem protein tozunu eğer ki kullanılacaksa.Yine de tercih sizin ve tabi ki para sizin.

3. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    aynen bende o şekilde düşünüyorum. konuya farklı bir noktadan yanaşıyorum bu protein tozları ve genel olarak supplementler karaciğere yük değilmidir ? tamam hani bi seviyeden sonra lazım oluyor ama sonuçta 3 tavuk yiyecek halimiz yok. genede ihtiyatlıyım bu tozlara karşı.

4. Mysteria

Mysteria Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Protein tozunun zararı yok gerçekten bunu burda söylemeniz çok gülünç :p Doktorlar küçük yaştaki çocuklara bile protein ihtiyacını karşılamak için Toz vermelerini söylüyorlar

5. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    ne benim ne de yukarıdaki arkadaşımın zararlı olduğunu söylediğimizi zannetmiyorum. ben karaciğere yük olabileceğini söyledim ki gerçekten böyle sonuçta bir kimyasaldan söz ediyoruz laboratuvar ortamında üretilmiş. yukarıdaki arkadaş ise ana öğün yerine kullanılamayacağı. küçük yaştaki çocuklara toz vermenin ise pek akla yatkın olduğunu zannetmiyorum çünkü o yaşta en ihtiyaç duyduğu sağlıklı besinlerdir. söz konusu sağlık olunca her kafadan bir ses çıkması hatta doktorların bile ayrışmasını doğal buluyorum. sporda protein tozunun ilk 6 ay gereksiz olduğunu düşünüyorum ve tartışmayı tarafımca noktalıyorum. saygılar.

Tolgahantt bunu beğendi.
  6. naklow12

naklow12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  7. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cok sagolun ustalar.okul basladigindan beri gunluk proteini karsilayamiyorum birde enerji dususu oluyo bu yuzden gunde 1 olcek almayi dusunuyorum

8. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Fazla protein tabiki karaciğeri baskılar.Tabi ki zarar verir vücuda.Kimse zararsız vs vs demesin.Bilinçsiz kullanımda büyük zararlar verir vücuda.En basit sırtında sivilceler,büyük akneler çıkar aşırı protein/amino yüklemelerinde zaman içerisinde kimi insanın...Yani bilinçli kullanımla günlük değerleri aşmadan kullanımla aşırı bir fena sonuç olacağını zannetmiyorum ve öyle bi bulguya da daha rastlamadım.Lakin dediğim gibi ''gerçek besin'' vücut yapar,protein tozu adı üstünde ''takviye edici gıdadır'' takviye edersin ara sıra bunları kullanarak vücudu ki bu fiyatlarla bütçesini düşünen biriyseniz whey yerine bcaa-glutamin öneririm ileri seviyeler için tabi bu da.

Sayfayı Paylaş