Protein Tozu mu dogal beslenme mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bodyfreak tarafından 16 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Salonu olan ve yıllardır işleten bi adam benim gözümde hoca sayılır ve Flexor'da hocamdır. Ayrıca bana mantıklı sözlerle gelen herkesin sözüne de saygı duyarım. Flexor şu aralar foruma pek bakmıyor ama önceden paylaştıkları yetti de arttı bana.

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    işte bu yazıdan sonra sana yazmak bile içimden gelmiyo cünkü hoca görmemişsin milli sporcuyla salon işletmecisini aynı kefeye koyuyorsun yazık

sana spor hayatında basarılar diliyorum daha yazmıcam

3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Niye küstün hemen ya anlaşabilirdik, dost olabilirdik :D

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bana gülen arkadaşlara ben gülmüyorum bile çünkü ben doğal vücut geliştirmeden yanayım.

Vücudunu bir sürü hormonla ve inanılmaz paralarla geliştiren adamlar ilgimi çekmiyor.

bunda gülünecek birşey varsa bana söyleyin bende güleyim.

Arnoldun kullandığı maddeleri saymaya gerek bile duymuyorum.

Doğal çalışsaydı doğal gelişme yaşasaydı baş tacı edebilirdim.

Ben yüzde yüz saf doğallıktan yanayım.

Şu an arnold yaşlandı ve halini gördükçe içim sızlıyor. Evet zamanında bomaydı.

Bakın Mike mentzer gibi bir deha adam yanlışlarının kurbanı oldu.

ancak bir sürü yaşlı fitness sporcusu var ve hepside mükemmel durumdalar.

bana gülün ama şunu unutmayın.

Bu adamlarla kendinizi kıyaslamayın lütfen bir şizofren gibi oluyorsunuz.

Arnold böyle çalıştı bende böyle çalışmalıyım.

Arni böyle yaptı henri yanlıs yaptı.

hepsi tam bir fiyasko.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Steroid le supplementi karıştırmayın. Karaciğerin yorulma meselesi de tamamen saçmalık. Kalbi yormamak için de spor yapmayın o zaman. Whey aldın amino içtin diye yorulacaksa organ zaten hayır gelmez o vücuttan. Body yapan ağır idman yapan bizler supplement kullandık diye zarar görüyorsak erken yaşta ölüyorsak yok karaciğerimiz yorulup böbreğimiz iflas ediyorsa yoldan geçen sıradan alışkanlıkları olan vatandaşın vay haline o zaman.

Bilimsel araştırmalara da güvenmiyorsanız diyecek birşey yok zaten 2-3 doktor ayarlayıp öyle mi piyasaya sürülüyor sanıyosunuz siz bu besinleri supplementlerden bir kişi bile zarar görse o firmaya dava üstüne dava açılır iflas eder supplement piyasası diye birşey kalmaz herşeye komplo teorisiyle bakmayın

6. tunahan480

tunahan480 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    istanbul
    Bir matematik öğretmeni olduğum halde beni sayılardan soğuttunuz. yok şunda şu kadar yok bunda bu kadar protein var :))

protein tozu kullanmaya direnen biriydim yakın zamana kadar. ancak kullandıgımda keske dırenmeseydım dıyorum. etkısını hemen fark ettırdı gelısımımı hızlandırdı. zamanınız azsa ve paranız varsa mutlaka kullanın derim.

optimum %100 whey her sabah bir ölçek. antrenman günleri antrenmandan hemen sonra olmak üzere bir ölçek daha.

5lbs(2.300gr) 76 ölçek. bu şekilde tam 1.5 ay gidiyor. 125tl

Jacoburak bunu beğendi.
  7. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sana söyle diyeyim vücudumuzu sıradan hareketsiz birinin neredeyse 1 ayda yoramayacağı kadar yoruyoruz 1 saat içerisinde sence sıradan biri gibi mi beslenmeliyiz senin mantığa göre düşünürsek vücudumuzun geriye gitmesi lazımdı harap bitap olması lazımdı yorulan organda kendini geliştirir düz mantık yürütmeyin herşeye

Wheyden karaciğer mi yorulacak zarar görecek yapmayın ya bu kadar da düşman olmayın su supplementlere her konuda bilimsel dayanak ararsınız şu supplementlerin kalıcı zararları konusunda bir tane bilimsel kaynak gösteremediniz ama ben sana 100 tane kaynak gösteririm faydaları konusunda göstersek de nafile analizlere de firma yaptırıyor diye inanmıyorsunuz

Size kefirinizle iyi sporlar doğal besleniyorsunuz diye laf eden yok ama siz doğal besleniyorsunuz diye supplementlere çamur atmayın bu sporda supplementin verdiği yararı da hiç bir besin veremez "doğal" beslenirken bunu bilerek beslenin

Son düzenleme: 19 Aralık 2010
  8. tunahan480

tunahan480 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    istanbul
    ''her konuda bilimsel dayanak ararsınız şu supplementlerin kalıcı zararları konusunda bir tane bilimsel kaynak gösteremediniz''

helal !!!

9. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Çok doğru söylemişsin umutgti:) ne yemek yapmaya zaman kalıyor antrenmandan sonra nede zahmeti gerek yok dik kafaya zaten antrenmandan hemen sonra alıyosun wheyi 15-20 dk gibi bi emilim süresi var..Ama antrenmandan cıktıkdan sonra yemek yapıcanda onlar bunlar ohooo...

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bilimsel dayanaktan kastımın googlede gelişigüzel araştırmalar yapıp saçma sapalak sitelerden kaynaksız ne idüğü belirsiz yazılar olduğunu nerden biliyorsunuz?
    Bftr üzerinde güvendiğiniz hocalar sahip oldukları bilgileri nereden elde ediyorlar peki? Kendileri labaratuvarlara girip deneyleri bizzat takip mi ediyorlar?
    Onlar da kendi güvendikleri ustaların yazılarından bilimsel değeri olan yazılardan elde ettikleri bilgileri paylaşıyorlar.

Sokaktaki amcayı muhabbetini bırakın ve daha önceki yazılarınızda iddaa ettiğiniz böbrek karaciğer zedelenmeleri ve bir seferde alınan fazla proteinin vücuda olan zararları ile ilgili kaynaklarınızı paylaşın.
    Sonuçta size o bilgiler gökten zembille inmiyor herhalde değil mi?
    Yoksa kendiniz kontrollü deneyler yaparak bizzat mı buldunuz?

Ben flexor hocanın 5,5 yıllık öğrencisiyim. Emin olun ki sitede paylaştığı bilgiler sahip olduğu bilgilerin yanında bir toz zerresi ancak!
    Flexor hoca salt bir salon işletmecisi değil zamanında yarışmalara katılmış derecesi de olan yılların hocasıdır.
    Ayrıca sizin sözünüze bakarsak kim 1. gelmişse en iyi bu sporu o biliyor olmalı aşağı yukarı. Bilmekle yapmak - gerek genetik gerek maddi gerek şartlar yapabilmek çok ama çok farklı durumlardır.

Arnold S.'in şu anki halini örnek göstermeniz sadece ve sadece laf çarpıtmadan başka birşey değil!
    Size sadece serge nubret diyorum başka da birşey demiyorum.

11. tunahan480

tunahan480 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    istanbul
    doğallıktan bahseden arkadaşlar hiç bady yapmasın bady yapanlar diğer insanların yanında zaten doğal durmuyo. kocaman gögüsler iri omuzlar kalın pazular kimde var başka ???

12. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Güzel kardeşlerim yanlış anlaşıldım yine ama tekrar söylüyorum. Supplementlerin faydaları hakkında en ufak bi sözüm yok. Antreman sonrası kefir Whey'den daha faydalıdır da dediğimi hatırlamıyorum. Tek söylediğim faydalarının yanında zararlarının da küçümsenecek kadar az olmadığı.

Kendi çalıştığım salonumda bakıyorum, salona yeni kaydolmuş 1.70 boy 50 kilo çocuklar elinde shakerla geziyor. Bunun doğru bişey olduğunu savunmayın kurban olayım. Gereksiz uzatmayalım bence konuyu, burda kapatıcam ben. Herkese sağlıklı bir spor diliyorum.

13. tats

tats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de böbrek ağrısına sebep olduktan sonra tüm amino asit ve protein tozu ürünleri bıraktım tamamen doğala döndüm. Toz kullanmadan günlük protein açığını kapamak biraz zahmetli ve pahalı bir uğraş. Yanısıra definasyon falan yapılacaksa hemen hemen imkansız. Tozlar gibi kana hemen karışmadığı için yemek düzenini daha titiz ayarlaman gerek (öyle antremadan yarım saat önce içip kaçayım olmuyor).

Hoca bu fazla değil mi? Bu kadar protein yüklense nolacak ki zaten vücut işleyemez çoğunu da atar. Bu esnada yaptığı toxit effecte cabası. Öyle yarışmaya katılma vb gibi derece amacı yoksa kişinin kilonun 1.5 katı protein bence yeterli.

14. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    görüşlerine saygılıyım ben de supplement kullanmıyorum,kullanmayı da düşünmüyorum.Lakin şu var aspartam,aromalar vs demişsin.Birçok supplement'in aspartamsız,aromasız ürünler mevcut.He ama tabi sonuçta hepsi fabrikalarda üretiliyor illaki demirlerle temas olacak hatta bazı araştırmalar ağır metallere rastlıyor protein tozlarında.Yani herkesin kendi yaşamı, sonuçta ezelden beri puro içen 85 yaşındaki insan da var, 35-40 yaşlarında sigara yüzünden kanser,KOAH ' a yakalanmış olan da. :)

15. Barrel

Barrel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Konuyu açtığın iyi olmuş bende bunu birçok kez arkadaşlarımla tartıştım.Bende herşeyin doğalının yani işlemden geçmemiş vb. gibi olması düşüncesindeyim.Zamanınız varsa ve iyi beslenebileceğinizi düşünüyorsanız bence herşeyi doğal almak en iyisi.

16. deranker

deranker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    fight clubtan etkilendin dimi kardeşim :)

17. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Kusura bakmayın arkadaşlar konuyu gerçekten hortlatıyorum ama yazmadan edemiyeceğim. Arnold'un belgeselini izlemiştim, kendisi orduya katılmış babasının zoruyla , zor şartlarda spor yapmış sonra da kendini farkettirerek, bir ceza mahiyetinde aslında yöneticiler tarafından ödül olarak yemekhaneye temizliğe aldırır burada da alabildiğine domuz etine abanır ve kısa bi süre içerisinde 23 pound saf -yağsız kas yaptığını belirtir. Domuz etinin protein oranı çok yüksek, creatin durumunu felan bilemiyoruz tabi ayrıca hormon durumu da var etteki. Diyeceğim o ki zaten domuz eti yemiyoruz, durumunuz varsa ben creatinimi proteinimi etten karşılarım siz merak etmeyin diyosanız doğal çalışmaya devam edebilirsiniz. Yumurta güzel ve alternatif bir yol buna ilave olarak tabi bıkmadığınız sürece. Günlük 15 yumurta yemek bıktırır dolayısıyla.

Sayfayı Paylaş