Protein tozu kullanıp bırakmış olanlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve WStrongest tarafından 30 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    merhaba arkadaşlar

protein tozu kullanmış ve bir süre sonra bırakmış olanlar neden bıraktıklarını ve bıraktıktan sonra ne gibi değişikler olduğunu açıklayıp bilgilendirirse çok sevinirim.

(sporu bırakmış olanları kastetmiyorum spora devam edip protein tozunu bırakanlar)

2. ekin34

ekin34 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bende merak ediyorum bu sorunun cevabını başladıkdan sonra bırakmamamız mı lazım

3. denizxz_e

denizxz_e Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    parasızlıktan

4. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    et,süt, yumurta yemeği bırakmak ile protein tozunu bırakmak arasında her hangi bir fark yok. Sonuç itibariyle protein tozuda peynir altı suyundan elde edilen doğal bir üründür.

Peynir altı suyu (whey) tozu, peynir oluşumu sırasında, çökeltiden süzülerek elde edilen sıvının ısıl işlemlerle toz haline getirilmesinden elde edilir.

Peynir altı suyu tozu (PAS) elde etmek için peynir altı suyunda uygulanan işlemler:

1. Ön ısıtma
    2. Yoğunlaştırma
    3. Çabuk soğutma
    4. Ön-kristalleştirme
    5. Sprey kurutma
    6. Soğutma (karıştırıcıyla)

Son olarak; günlük protein açığı oluşursa veya hızlı sindirilmesi avantajı olduğu için kullanılır..

Son düzenleme: 30 Nisan 2012
    WStrongest, wrestler, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. gr

gr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ben uzun süre kullanip biraktim, hiçbir fark yok hayatimda kaldirdiğim kilolarda, kilomda, protein tozu eğerki tam olarak beslenemiyorsaniz bir kurtarici onun dişinda olmazsa olmaz değil. eğer çok yipratici antremanlar yapiyorsaniz (çok yipraticidan kastim kendini yormak değilde ciddi bir high intensity training ki burda da öncelik bana kalirsa hizli karbo)beslenme düzeniniz iyiysede yanina alinabilir. protein tozu daha çok yağsiz kas kütlesi arttikça alinmasi gereken protein miktarida arttiğindan günlük protein miktarini tutturmakta, ve öğün sayisini arttirmakta zorlandiğinizda kullanilmasi mantikli. antreman sonunda aslinda ihtiyaciniz olan hizli bir karbonhidrat.

protein tozu yerine doğal beslenmeyi destekleyecek vitamin, mineralleri tamamlamaya çalişmak daha mantikli. bunlari dogal yollardan tamamlamak çok çok daha zor.

öncelikle doğal beslenmenin, uykunun ve doğru antremanin düzeninin tam olmasi gerekiyor bunlar saat gibi işledikten sonra zaten su yolunu bulmaya başliyor. bu sporun aceleci adama vereceği hiçbirşey yok.

sabirla saat kivaminda spora endeksli bir hayat tutturmaya çalişilmasi lazim.

çok doluymuşum arkadaş protein tozuyla alakali =))

H4k4nn, WStrongest ve simetri bunu beğendi.
  6. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Ben direkt salonda supplement almış ve bırakmış bir kişiden duyduğumu aktarayım size... bu tür ürünleri aldıktan sonra güç artışı gözle görülür şekilde oluyor ancak bıraktıktan sonra da gözle görülür güç kaybı yaşadığını aktardı. Kendisi hayatında hiç steroid kullanmamış ve steroid kullanıp bırakanların psikolojisi kim bilir ne olur diyordu...

WStrongest bunu beğendi.
  7. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    bunda tek fark kana hızlı karışmaması olur başka avantajı yok. ha birde aminoasit falan. naturel beslenirim dersen bitkisel ve hayvansal gıdalarla tamamlarsın aminoasit zincirini.

ama ileri düzey birisi için whey lazım bence. en azından hacim için.

WStrongest bunu beğendi.
  8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben geçen sene 2 ay protein tozu hiç kullanmadım,vaktim boldu o yüzden sürekli yumurta/tavuk yiyebiliyordum,günde 25-30 yumurta yiyordum ortalama, açıkçası gelişimime daha iyi etki etti diyebilirim, sürekli yemek yapmaya vaktim olsa protein tozuna para vermezdim, sadece komplex amino ürünlerini alırdım...

WStrongest bunu beğendi.
  9. ekin34

ekin34 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Gunde 30 yumurta :O agazim acik kaldi

10. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    2 ay bıraktım hiç gelişme olmadı beslenme düzenim aynıydı bırakmadan öncekiyle..
    Ölçümde hiç kas alamadığı gördüm yerimde saymışım.
    Tekrar başladım 3 hafta oldu ağırlıklar artmaya başladı beslenme düzenimde aynı.
    Bırakıcaksan kesinlikle çok daha iyi beslenmen lazım tecrübe ettim kadarıyla.Beslnemicek drumdaysan hiç bırakma.

WStrongest bunu beğendi.
  11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Ara ara bende bırakmışımdır. Protein tozunun kullanım amacı zaten ben bu ürünü kullanıyorum şimdi deli gibi kas yaparım gibi bir şey değildir. Bir kere içeriği amacını açıklıyor. Eğer günde yeteri kadar beslenemiyorsan kullanırsın. Yada beslenme düzenin kaliteli değilse. Şahsen zamanım olmadığı için kullanıyorum. Ki spordan eve gelmem olsun, yemek yapmak olsun çok uzun sürüyor. Tabi ki yapıyorum ama o sırada kaslarımı beslemem gerekiyor. Ve bu amaçla protein tozu kullanıyorum. Tabi ki bazı protein tozlarının içeriğinde creatin gibi ürünlerde var bunlar daha fazla kas şişkinliği ve güç artışı sağlayabilir. Ama bu da bir nebzedir. Her zaman ilk başta doğal beslenme önemlidir. Supplementler bir tamamlayıcıdır. Hele ki protein tozu.

WStrongest ve speedtouch bunu beğendi.
  12. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu kullanıp bıraktınmı biraz güç kaybı olmuyor değil ben nitro kullandım kullandıktan 6 hafta sonra etkilerini görmeye başladım bittikten bi 6 hafta sonrada biraz kilo kaybı oldu ağırlıklarda

deist190 ve WStrongest bunu beğendi.
  13. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    yani bırakırsak güç kaybı olur ama bunuda doğal beslenmeyle dengeleyebiliriz. tabi dengelemekte zor iş,okul falan zorlaştırıyo

14. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Güç kaybı düşüncesini ben biraz psikolojik duruma bağlıyorum.Doğal yollarla beslenmedeki açığı kapattıktan sonra herhangi bir gerileme olacağını zannetmiyorum.Benim gittiğim salonda da biri vardı,protein aminoasit almayınca gücüm yokmuş gibi geliyor,ağırlığın altına girmekten korkuyorum diyordu.Bu derece bağlanma da kötü bana göre :)

WStrongest ve OkuyomBenYaa bunu beğendi.
  15. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    proteun tozu kullanmayı bırakınca guc kaybı yasanmaz anca;bazı proteın tozlarının içinde glutamın createın ayırca taurın alenın argının gibi amıno profili içeriği iyi olan proetın tozları bırakılınca genelde guc kaybı performans düşüklüğü yasanır bunun nedenı proteın değil içerdiği maddlerdir
    ulkemızde supelementler pahalı olduğu için bazı kısıtlamlar yaptım eksıden glutamın creatın amıno poteın tozunu birarda kullanırdım sonra masrfalar coğalınca amıno glutamın ve cretaını bıraktım doğal olarak anteraman verımım düştü ama o kadar daabartılacak değil ama

WStrongest bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    güç kaybı olayı nitrotech için doğru olabilir çünkü içinde creatin mevcut en basitinden

ama basit bir tozu bıraktınız diyelim ondan alıcağınız 25 gr proteini alırsanız sorun olmaz

17. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    protein tozunu bırakmaktan dolayı güç kaybı yaşandığını ilk kez duyuyorum. ben birkaç kez bıraktım öyle bir şey yaşamadım.

ama protein tozu yerine,
    creatin ve pre-workout bir ürün bırakıldığında, glutamine+bcaa kombinasyonu bırakıldığında, bizzat güç kaybı yaşadığımı ve recovery sürecinin çok çok fazla uzadığını, dolaysıyla bunun antreman sıklığına ve temposuna direkt olarak çok etki ettiğini, defalarca denemiş ve görmüş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim.

WStrongest ve Danny Boy bunu beğendi.
  18. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    bencede bu kadar bağlanmak çok kötü ama bende 1 ay bıraktım sanki boşa çalışıyomuşum gibi geldi. bağımlılık yapıyo biraz bünyede yani bunu bırakınca vücut geliştirmeyide bırakmam gerekicek. boks antrenmanı yapsam belki böyle bi psikoloji oluşmaz ama bu sporda oluşuyo.

Sayfayı Paylaş